Úvod Správy Fortuna liga Titul prvým krokom, pred nami ďalšie výzvy

Titul prvým krokom, pred nami ďalšie výzvy

Andraž Šporar po majstrovskej definitíve žiaril spokojnosťou.

Majstrami rekordne skoro. Ešte žiaden iný tím v histórii slovenskej ligy nezískal titul s takým časovým predstihom, ako sa to v tejto sezóne podarilo belasým. Tí už šesť kôl pred koncom môžu oslavovať zisk 25. majstrovského titulu v histórii klubu a deviateho od roku 1993. Pre Andraža Šporara je titul pomyselným prvým krokom k ďalším métam, ktoré nás čakajú.

Nie je ľahké slovami opísať, čo cíti futbalista po zisku titulu. Je to skôr uvoľnenie, alebo čisté šťastie? „Cítim čisté šťastie a spokojnosť. Titul sme si absolútne zaslúžili. Od prvého zápasu až dodnes sme prakticky všetky zápasy odohrali veľmi dobre a je pre nás veľmi dôležité, že sme získali titul v historickej sezóne. Oslavujeme sto rokov, hráme na novom „starom“ štadióne na Tehelnom poli a som rád, že aj my hráči spolu s trénermi sme svojimi výkonmi prispeli k historickej sezóne,“ povedal Andraž po včerajšom zápase.

V Žiline to bol súboj prvého s tretím, belasí však zápas úplne suverénne ovládli a boli lepší vo všetkých ukazovateľoch. Víťazná séria v súbojoch so Žilinou je tak už na čísle štyri. „Myslím si, že tento zápas bol dôkazom, že máme o triedu lepšie mužstvo než všetky ostatné tímy na Slovensku. Slová sú však jedna vec, realita druhá. Našou prácou a prístupom musíme dokazovať kvalitu v každom zápase a nepodliezť výkonnostnú latku, ktorú sme si sami stanovili,“ hovorí slovinský kanonier, ktorý v Žiline tentoraz góly nestrieľal, ale dva pripravil nezištnými asistenciami pri Mohu. Zvlášť pri otváracom presnom zásahu osvedčil Andraž cit pre hru, keď z dobrej pozície radšej prihral lepšie postavenému Mohovi. „S Mohom si skvele rozumieme a veľmi rád som si s ním vymenil garde, keď som mu prihral a on dal góly. Mám ich na konte o desať viac než on, tak snáď nabudúce zase Moha pripraví nejaký gól pre mňa,“ zasmial sa najlepší ligový strelec s 21 presnými zásahmi.

Belasí triumfom v Žiline natiahli tri úžasné série – vyhrali desiaty ligový zápas v rade, na ihriskách súperov vyhrali štrnásty duel v rade a séria bez prehry je už 28-zápasová.

Andraž Šporar patrí k jedným z hráčov, ktorí už pred príchodom do Slovana zažili, aké je byť šampiónom. Má na konte dva švajčiarske tituly a jeden slovinský titul, keď bol zároveň najlepším strelcom ligy, o prvé miesto sa však vtedy delil s ďalšími dvomi hráčmi. Teraz už s pravdepodobnosťou hraničiacou s istotou bude aj najlepším ligovým strelcom a stále ešte môže prekonať rekord Róberta Semeníka. „Všetky tituly sú špeciálne. Viem, že dnešok si budem pamätať až do konca sveta (úsmev). V tejto sezóne sme získali titul a zároveň budem najlepším strelcom, je to pre mňa niečo nové a veľmi si to cením.“

Po oslavách v kabíne, ktoré tradične režíroval Dominik Greif, absolvovala výprava cestu autobusom do Bratislavy so zastávkami na benzínových pumpách, kde sa s hráčmi radovali aj fanúšikovia. Najkrajšie okamihy nastali po príchode na Pasienky, kde stovky priaznivcov čakali na čerstvých majstrov, ktorých privítali pyrotechnickou šou. Spontánne oslavy fanúšikov, vedenia, trénerov a hráčov ako jednej rodiny boli snáď tým najkrajším okamihom dňa. „Fanúšikovia urobili výbornú atmosféru a skutočne sme si užili prvé oslavy spolu s nimi. Verím, že na najbližší zápas s Ružomberkom naši priaznivci zaplnia Tehelné pole a budeme spoločne pokračovať v oslavách. Celá Bratislava dlho čakala na takéto okamihy, teraz je tu však čas, keď Slovan stúpa a vracia sa na pozície z minulosti,“ rázne vyhlásil Andraž Šporar.

Po majstrovskej definitíve zvykne prísť uspokojenie, to však v prípade nášho tímu nehrozí. Je pred nami ešte veľa mini-cielov a najmä šanca zopakovať napríklad Arsenal FC zo sezóny 2003/04 a odohrať sezónu bez jedinej ligovej prehry. „Uspokojenie prísť nemôže, nesmieme si dovoliť akokoľvek podceniť zvyšok sezóny. Som si istý, že všetci v tíme chceme vyhrať všetky zostávajúce zápasy a odohrať sezónu bez prehry, čím by sme sa zapísali do histórie. Takže makáme ďalej a sezónu chceme zakončiť v takom štýle, v akom sa niesla doteraz.“

Titul je prvý krok, v lete nás čaká kvalifikácia Ligy majstrov. Čo hovorí Andraž Šporar na margo svojej budúcnosti? „Chcem zostať v Slovane a hrať v európskych pohároch. V tomto klube som šťastný a cítim sa tu veľmi dobre. Titulom sme dokázali, že sme najlepší na Slovensku, teraz to treba potvrdiť aj v Európe,“ uzavrel slovinský reprezentant.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Na sobotu sú pripravené špeciálne "DOUBLE" tričká.
Belasí v sobotu o 18:00 privítajú v poslednom kole sezóny Trnavu.
Alen Ožbolt si zopakoval minulý rok.

Neprehliadnite

Informácie o predaji vstupeniek na derby Slovan - Trnava 11. júla o 18:00.
Informácie o predaji vstupeniek na finále Slovnaft Cup-u.
Prémiové priestory určené najmä pre spoločnosti, firmy a korporátnych klientov s najvyššími nárokmi.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.