Úvod Správy Fortuna liga Veľké ĎAKUJEME fanúšikom!

Veľké ĎAKUJEME fanúšikom!

Moha nás dvomi parádnymi gólmi nasmeroval za majstrovskou definitívou.

Pred zápasom sa v Žiline vznášalo zvláštne napätie. Hral sa veľký zápas medzi dvomi najúspešnejšími klubmi v novodobej histórii Slovenska, v ktorom ten najslávnejší slovenský klub vôbec mohol rozhodnúť o titule. Po necelých dvoch hodinách striekalo na lavičke belasých šampanské. Zvládli sme to a v rekordnom čase, už šesť kôl pred koncom, oslavujeme titul! 

A to v historickej sezóne s viacerými míľnikmi – v máji oslávime storočnicu, pripomenieme si 50. výročie zisku PVP a predovšetkým sme sa vrátili na Tehelné pole. Tento rok je pre celý klub výzvou a zároveň obrovskou príležitosťou. Chopili sa jej všetci počnúc vedením klubu cez športový úsek až po fanúšikov. „Dnes zažívam zrejme najkrajšie okamihy v doterajšej kariére! Je to neskutočný pocit, ťažko slovami opísať, čo v takejto chvíli hráč cíti. Snáď len neskutočnú radosť a hrdosť na to, že sme pre tento veľký klub vybojovali majstrovský pohár,“ hovoril Moha po stretnutí.

Oslavy nebrali konca-kraja. Autobus s hráčmi zastavil na viacerých benzínových pumpách, zatiaľ čo v Bratislave čakali na našu výpravu stovky fanúšikov. Tí privítali hráčov štýlovo – parádnym ohňostrojom a spontánnymi spoločnými oslavami. „Vážime si, že nás fanúšikovia podporili nielen v Žiline, ale že nás počkali aj v Bratislave a spoločne sme oslávili zisk titulu. Tešíme sa z priameho kontaktu s fanúšikmi, cítime, že funguje väzba medzi klubom, hráčmi a našimi priaznivcami,“ pokračoval hrdina dnešného stretnutia.

Belasí v Žiline jasne ukázali, kto v tejto sezóne vládne lige. Už v prvom polčase sa dvakrát presadili po dvoch pekných akciách – najprv Šporar nezištne prihral Mohovi pred prázdnu bránu, a potom opäť Moha po narážačke so Šporarom najprv „posadil“ obrancu, a potom z päťky strelou pod brvno takmer roztrhol sieť. „Tieto góly chutia inak než tie ostatné. Keď nastupuješ do zápasu s pocitom, že môžeš získať titul, a dáš potom dva góly, tak je to super pocit! Pri oboch situáciách som zakončoval zblízka, stačilo len trafiť bránu,“ usmieval sa Maročan so španielskym pasom. Väčšinou prihráva Moha na góly Šporarovi, dnes sa garde otočilo. „Andraž mi to chcel asi vrátiť (úsmev). Navzájom si výborne rozumieme, hrá sa mi s ním fantasticky.“

Belasých podporovalo v Žiline takmer šesťsto fanúšikov v sektore hostí a ďalší boli na celom štadióne. Našich priaznivcov bolo počuť a hráči si užili spoločnú ďakovačku po stretnutí. „Hovorím veľké ĎAKUJEM našim fanúšikom. Sú s nami každý zápas, podporujú nás a tento titul patrí aj im,“ uzavrel Moha.

Slovan TV
Aktuálne novinky
ŠK Slovan Bratislava vypadol na ihrisku Sutjesky Nikšić po penaltovom rozstrele.
V akej zostave nastúpia belasí v Nikšići?
Dôležité informácie pre fanúšikov, ktorí prídu podporiť belasých do Nikšiću.

Neprehliadnite

Zápas 1. kola kvalifikácie Ligy majstrov s FK Sutjeska Nikšič odohráme v stredu 10. júla o 20:15.
V novej sezóne bude nastupovať na domácich zápasoch na Tehelnom poli v bielych bielych dresoch s belasým lemom, zlatými doplnkami a novým logom „bieli jastrabi“.
ŠK Slovan vstúpi do sezóny 2019/2020 v nových dresoch.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.