MAJSTRI!

ŠK Slovan získal po víťazstve v Žilinu predstihu majstrovský titul.

Belasí získali 25. majstrovský titul v histórii klubu a rekordný deviaty od roku 1993. Majstrovskú definitívu dosiahli už v 4. kole nadstavbovej časti sezóny 2018/19 po hladkom víťazstve v Žiline. Naše góly strelili v prvom polčase Moha (dvakrát) a po prestávke Marin Ljubičič. Na najbližšieho prenasledovateľa máme nedostihnuteľný 19-bodový náskok, pričom do konca sezóny zostáva šesť kôl.

Matematika pred zápasom bola jasná – ak chceli belasí v Žiline predčasne oslavovať zisk titulu, museli zvíťaziť. Úmysly slovanistov naznačil už v úvodnej minúte Ljubičič, jeho tečovanú strelu Holec kryl. Domáci prvý raz pohrozili v 7. min, Tomič to vyskúšal zo strednej vzdialenosti, Greif bol pripravený. Prvú vyloženú šancu priniesla 16. min, keď Moha prihral do šestnástky Dražičovi, ktorý čelil trom obrancom i brankárovi. Dejan si zasekol loptu medzi obrancov a krížnou strelou povedľa Holeca len tesne minul bránu. Gólová radosť prišla v 21. min, keď Čavrič kolmicou vysunul na pravej strane Šporara. Ten išiel sám na Holeca, ešte však videl lepšie postaveného Mohu, ktorý po jeho nezištnej prihrávke zakončil do odkrytej brány – 0:1. Žilina kontrovala o päť minút neskôr, Kaša namieril po centri z rohu tesne vedľa. Belasí mohli v 31. min viesť o dva góly, keď Moha centroval pred päťku Ljubičičovi, ktorý ideálne zasiahol loptu, Holec však čarovne na čiare vyrazil na roh. V 42. min si Moha narazil loptu so Šporarom, pohral sa s obrancami a z päťky napálil nechytateľne pod brvno – 0:2.

Žilinčania po dvojnásobnom striedaní chceli ešte zdramatizovať vývoj zápasu, Balaj v 50. min hlavičkoval zblízka tesne vedľa. Zakrátko postupoval Šporar sám na Holeca, v poslednej chvíli sa pokúsil o kľučku, domáci brankár mu však loptu doslova uchmatol spod kopačiek. V 62. min však už prišla definitívna pečiatka na majstrovskú trofej – Čavričov center odvrátil Anang len do stredu šestnástky, odkiaľ Ljubičič trafil z prvej nádherne do ľavého horného rohu brány – 0:3. Po treťom góle už bolo jasné, že sa po konci zápasu bude oslavovať titul. Belasí hrali v absolútnej pohode, striedajúci Rabiu v 72. min vymyslel prihrávku na Dražiča, ktorého možno gólovú strelu zrazil Kaša na roh. Vzápätí Greif vyrazil nepríjemnú prízemnú strelu Škvarku smerujúcu k ľavej žrdi. Greif v 83. min bez väčších ťažkostí zlikvidoval aj prízemný pokus Tomiča k bližšej žrdi. Belasí si svoj náskok postrážili a zaslúžene sa radovali z víťazstva i majstrovského titulu.

MŠK Žilina – ŠK Slovan Bratislava 0:3 (0:2)

Góly: 21. a 42. Moha, 62. Ljubičič

Žltá karta: 44. Sluka (Žilina)

Rozhodovali: Kráľovič – Benko, Štrbo

Návšteva: 5478 divákov

Žilina: Holec – Kaša, Králik (46. Anang), Minárik – Majdan (46. Mihalík), Káčer, Diaz, Sluka – Škvarka – Tomič, Balaj (69. Boženík)

Slovan: Greif – Medveděv, Bajrič, Božikov, Suchockij – Ljubičič, de Kamps (72. Rabiu) – Čavrič (86. Cmiljanič), Dražič (80. Strelec), Moha – Šporar

ŠK Slovan Bratislava – FC Spartak Trnava 0:2.

To, po čom viacero z vás túžilo, sa čoskoro stane realitou.