Úvod Správy Fortuna liga Túžime po majstrovskej definitíve

Túžime po majstrovskej definitíve

Slovanisti sa v nedeľu o 15:00 predstavia v Žiline.

Súboj dvoch najúspešnejších klubov novodobej histórie slovenského futbalu a najmä prvý majstrovský mečbal belasých. Na duel 4. kola nadstavby Fortuna ligy v Žiline snáď ani neexistuje lepšia pozvánka. Úvodný výkop očakávaného šlágra je v nedeľu o 15:00.

ŠK Slovan vyžiadal pre fanúšikov plnú kapacitu vstupeniek do sektora hostí (550 vstupeniek), ktoré sa vypredali v priebehu necelej hodiny. Belasých tak bude hnať vpred plný fanúšikovský sektor.

Líder súťaže sa predstaví na pôde tretieho tímu priebežného poradia, medzi súpermi je výrazný 19-bodový rozdiel. Motív zápasu je jasný – belasí môžu potvrdiť zisk 25. majstrovského titulu v histórii klubu a deviateho od roku 1993. Majstrovskú definitívu im zaručí jedine víťazstvo, keďže Dunajská Streda dnes zdolala Sereď a náš náskok na druhý tím poradia je aktuálne šestnásťbodový.

Možnosť rozhodnúť o titule vo veľkom časovom predstihu je motiváciou, nie však dôvodom na nervozitu. „Naša príprava prebieha úplne rovnako ako na každý ligový zápas. Momentálne nepociťujeme nával emócií a ani tlak, nie je na to dôvod. V nedeľu nás síce môže čakať niečo veľké, avšak nič nechceme predbiehať. V prvom rade potrebujeme odviesť kvalitnú prácu na ihrisku, a ak sa nám to podarí, tak všetko očakávané vypukne až potom,“ povedal Martin Ševela, ktorý však samozrejme túži premeniť prvý majstrovský mečbal. „Žiadne kalkulácie neprichádzajú do hry. Máme svoj cieľ, ktorým je „zavrieť“ ligu v Žiline, a tomu podriadime všetko.“

Aktuálna forma hovorí v prospech belasých, tí ťahajú tri úžasné série – vyhrali deväť ligových duelov v rade, naplno bodovali v posledných trinástich zápasov na ihriskách súperov a ťahajú šnúru 27 ligových zápasov bez prehry. Žilinčania na jar štyrikrát vyhrali, dvakrát remizovali a pred týždňom prehrali v Dunajskej Strede 0:1.

Na jeseň belasí vyhrali v Žiline 1:0, v decembri v Bratislave v otvorenejšom zápase 5:2. Aký duel nás môže čakať v nedeľu? „Uvidíme, či nás súper bude vysoko napádať už pri našej rozohrávke, alebo bude vyčkávať vzadu. Žilina je doma vždy nebezpečná, vyznačuje sa rýchlym prechodom do útoku a kombinačnou hrou. Budeme pripravení na všetky varianty, súpera sme si rozobrali a všetky informácie poskytneme aj hráčom.“

Pod Dubňom sa hrá na umelej tráve, čomu náš realizačný tím prispôsobil aj tréningový proces. V piatok i dnes trénovalo naše mužstvo na umelej tráve v Akadémii ŠK Slovan. „Z vlastnej skúsenosti viem, že nie je dobré trénovať na umelej tráve len raz pred zápasom, pretože pohyb je tam trochu iný a noha tak „nepustí“ ako na prírodnom ihrisku. Chceli sme, aby si hráči v piatok po dlhšej dobe vyskúšali umelú trávu a po sobotňajšom tréningu tak boli plne adaptovaní na podmienky, ktoré nás v Žiline čakajú. Nenechávame nič na náhodu,“ vyhlásil tréner belasých.

Je možné, že v zostave nastanú oproti duelu s Michalovciam zmeny. Nebudú však vynútené, pretože všetci hráči sú k dispozícii. „Menšie problémy hlásil Richárd Guzmics, avšak v piatok už s nami trénoval. Všetci hráči sú teda zdraví a k dispozícii. Mám v hlave možné zmeny v zostave, ale zatiaľ si ich nechám pre seba,“ usmial sa Martin Ševela.

V nedeľu môžeme pred plným sektorom fanúšikov Slovana definitívne spečatiť zisk titulu v historickej sezóne, keď oslavujeme storočnicu a zároveň sa vraciame na Tehelné pole. „Vieme, čo môžeme dosiahnuť, teraz sa však koncentrujeme len na poctivú prípravu na zápas a stopercentný výkon. Chceme opäť predviesť našu hru, byť nebezpeční v ofenzíve a zároveň dostatočne efektívni. Naším cieľom je natiahnuť víťaznú šnúru z vonkajších zápasov a spolu s našimi fanúšikmi sa na konci tešiť z majstrovskej definitívy,“ uzavrel Martin Ševela.

Vzájomné zápasy

Belasí odohrali so Žilinou 70 ligových duelov, v ktorých 29-krát vyhrali. Pätnásť zápasov sa skončilo nerozhodne a 26-krát sme odchádzali z ihriska s trpkosťou prehry.

Aktuálne ťaháme so Žilinou trojzápasovú víťaznú sériu, ktorú sme odštartovali ešte v máji 2018 domácim triumfom 3:2 (Čavrič 2, Holman). Následne sme v septembri 2018 zvíťazili pod Dubňom 1:0 po gólovej hlavičke Kornela Salátu a v poslednom zápase na Pasienkoch vysoko 5:2, keď sa o naše góly postarali Artem Suchockij, Marin Ljubičič, Andraž Šporar, Mitch Apau a David Strelec. Pre Strelca to bol premiérový gól vo Fortuna lige. 

Od sezóny 2013/14 sa v 18 vzájomných dueloch zrodila len jedna remíza (0:0 v máji 2016 v Žiline).

Belasí v predchádzajúcej sezóne dosiahli svoje najvyššie víťazstvo nad Žilinou od roku 1974, keď v pamätnom zápase hranom v Myjave vyhrali vysoko 6:0 (Čavrič 3, Moha 2, Holman).

Dôležité informácie

Zápas 4. kola nadstavby Fortuna ligy o titul MŠK Žilina – ŠK Slovan Bratislava sa začína v nedeľu 14. apríla o 15:00 a povedie ho rozhodcovská trojica Kráľovič – Benko, Štrbo. Vstupenky do sektora hostí sú vypredané. Fanúšikovia Slovana, ktorí majú zakúpené vstupenky do sektora hostí, môžu využiť parkovisko vyhradené pre hostí (zjazd z Ľavobrežnej ulice, parkovacia plocha P4). Odporúčame vám riadiť sa Návštevným poriadkom športového podujatia na štadióne MŠK Žilina.

SLOVAN DO TOHO!

 

Slovan TV
Aktuálne novinky
ŠK Slovan zvíťazil v tréningovom zápase nad Sereďou 2:0.
Aktuálne informácie z A-tímu Slovana Bratislava.

Neprehliadnite

ŠK Slovan zvíťazil v tréningovom zápase nad Sereďou 2:0.
Súperom belasých v semifinále Slovnaft Cup-u bude FC ViOn Zlaté Moravce.
Vladimír Weiss ml. si dnes zatrénoval s belasými na Tehelnom poli.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.