Úvod Správy Eventy ŠK Slovan súčasťou siedmej sezóny projektu Futbal pre priateľstvo

ŠK Slovan súčasťou siedmej sezóny projektu Futbal pre priateľstvo

Tohto roku sa už siedmykrát uskutoční medzinárodný detský projekt v oblasti spoločenskej zodpovednosti s názvom Futbal pre priateľstvo.

Organizátorom projektu je spoločnosť Gazprom, oficiálny partner Ligy majstrov UEFA. Tento ročník vyvrcholí stretnutím v Madride od 28. mája do 2. júna. Hlavnými cieľmi programu sú podpora športu detí a mládeže, presadzovanie hodnôt zdravého a aktívneho životného štýlu, výchova k zdraviu a rešpektovanie rôznych národností a kultúr. Siedma sezóna bude ukončená návštevou účastníkov na finálovom zápase Ligy majstrov UEFA 2019 na štadióne Wanda Metropolitano v Madride.

Chlapci a dievčatá vrátane tých so zdravotným postihnutím a zvláštnymi potrebami sa každoročne zúčastňujú na projekte Futbal pre priateľstvo, ktorý podporuje deväť základných hodnôt: priateľstvo, rovnosť, spravodlivosť, zdravie, mier, oddanosť, víťazstvo, tradíciu a česť.

Počas siedmej sezóny Futbalu pre priateľstvo budú prebiehať akcie v rôznych krajinách sveta. Zloženie medzinárodných tímov priateľstva určí žrebovanie. Tímy budú vytvorené podľa hlavného pravidla projektu, a preto sa v nich spájajú športovci rôznych národností, pohlavia a fyzických schopností. Vek hráčov je 12 rokov. Každý medzinárodný tím bude trénovať mladý kouč – futbalista vo veku 14 – 16 rokov. V rámci environmentálneho poslania programu budú jednotlivé tímy pomenované podľa vzácnych a ohrozených druhov zvierat. Slovensko budú tohto roku reprezentovať traja mladí hráči a jeden mladý tréner z futbalového klubu ŠK Slovan Bratislava. V súčasnosti prebieha ich výber.

Mladí novinári z celého sveta si vyskúšajú prácu v medzinárodnom tlačovom stredisku pre deti, ktoré bude mať za cieľ informovať o prebiehajúcich aktivitách v rámci projektu Futbal pre priateľstvo. Pre mladých novinárov to bude určite zaujímavá skúsenosť po boku skúsených novinárov z popredných svetových médií.

Nielen novinári, hráči a tréneri, ale aj mladí rozhodcovia z rôznych krajín budú účastníkmi tohtoročného programu. Všetci sa zúčastnia na Medzinárodnom tábore priateľstva a budú participovať na rôznych športových a vzdelávacích akciách, akými budú workshopy so slávnymi futbalistami, školenia a hry v rámci Školy deviatich hodnôt.

Ešte pred finále projektu v Madride oslávi svet na konci apríla Medzinárodný deň futbalu pre priateľstvo, keď deti a dospelí z rôznych krajín podporia tento projekt priateľskými zápasmi a modrozelenými náramkami, ktoré symbolizujú modré nebo a zelené futbalové ihrisko.

Projekt Futbal pre priateľstvo usporadúva spoločnosť Gazprom v rámci svojho programu CSR a jeho cieľom je propagácia základných ľudských hodnôt mladej generácie prostredníctvom športu. „Tento program poskytuje príležitosť pracovať v medzinárodnom prostredí, čím prispieva k rozvoju globálnej športovej spoločnosti,“ hovorí Miquel Puig, majiteľ a generálny riaditeľ Soccer Barcelona Youth Academy.

„Minulý rok som mal možnosť zúčastniť sa na projekte Futbal pre priateľstvo v Moskve. Bol to pre mňa skvelý zážitok a som si istý, že tohtoroční účastníci si to užijú rovnako ako minulého roku my. Je super, že dostanem úprimnú podporu od profesionálnych športovcov, rovnako ako ich sympatie pri zápase. Som rád, že jednou z tradícií Futbalu pre priateľstvo je spájanie šnúrok priateľstva. Nie je to len symbolické gesto, ale naozajstný začiatok priateľstva medzi deťmi a dospelými, pretože futbal a priateľstvo nepoznajú hranice,“ vyjadril sa mladý vyslanec programu Futbalu pre priateľstvo zo Slovenska Tomáš Husarčík. „Myslím si, že svetový šampionát Futbalu pre priateľstvo je super začiatok! Skutočnosť, že je každý tím priateľstva zostavený z hráčov z rôznych krajín, robí snahu o spoločnú a koordinovanú hru ešte zaujímavejšou. Bez Futbalu pre priateľstvo by som nikdy nenadviazal toľko priateľstiev z celého sveta!“ povedal druhý minuloročný slovenský vyslanec programu Futbalu pre priateľstvo zo Slovenska Michal Bodnár.

 

INFORMÁCIE O PROJEKTE

Od roku 2013 organizuje PJSC Gazprom Medzinárodný detský program s názvom Futbal pre priateľstvo. Medzi kľúčové hodnoty propagované účastníkmi programu patrí priateľstvo, rovnosť, spravodlivosť, zdravie, mier, oddanosť, víťazstvo, tradície a česť. Účastníkmi sú mladí hráči (dievčatá a chlapci vrátane tých, ktorí sú fyzicky postihnutí), rovnako ako mladí novinári, ktorí sa zaoberajú udalosťami F4F v rámci Medzinárodného detského tlačového centra Futbalu pre priateľstvo.

V predchádzajúcich šiestich sezónach program spojil viac než 5,5 tisíca účastníkov a získal viac než 4,5 milióna sledujúcich vrátane známych športovcov, umelcov a politikov.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
PFC Ludogorec – ŠK Slovan Bratislava 1:0
Priamy prenos z prípravného zápasu.
Belasí v nedeľu o 17:30 vyzvú Ludogorec.

Neprehliadnite

Vstupenky na zápas Slovan - Struga už v predpredaji cez APPKU.
Od dnešného dňa si môžete stiahnuť našu novú mobilnú aplikáciu.
Prvý rozhovor s našou treťou letnou posilou.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.