Úvod Správy Niké liga Podpora z tribún bude veľmi dôležitá

Podpora z tribún bude veľmi dôležitá

Slovanisti v nedeľu o 15:00 privítajú Dunajskú Stredu.

Premiéra s Trnavou, druhý duel s tradičným rivalom. Belasí v druhom zápase na novom Tehelnom poli privítajú Dunajskú Stredu, a fanúšikovia sa majú naozaj na čo tešiť. Úvodný výkop duelu 2. kola nadstavby Fortuna ligy o titul je v nedeľu o 15:00.

Vstupenky na prestížny šláger sú od 8 eur v predaji on-line na Ticketmedia.sk. Odporúčame vám, aby ste neváhali a zakúpili si vstupenky čo najskôr, miesta na A-tribúne i B-tribúne sa rýchlo vypredávajú. Vstupenky sa budú predávať aj v deň zápasu od 13:30 v priestoroch cash-less (viď. obrázok nižšie) na námestí štadióna Tehelné pole (od ulíc Bajkalská a Kalinčiakova).

Sprievodný program sa na námestí začína o 13:00, tešiť sa môžete na zaujímavé fanúšikovské aktivity i súťaže. Viac informácií o sprievodnom programe nájdete tu.

Belasí dnes popoludní absolvovali predzápasový tréning, následne sa presunuli na krátke sústredenie. Nálada v tíme je aj vďaka výbornej víťaznej sérii pozitívna, medzi hráčmi a trénermi však už cítiť zdravé napätie z blížiaceho sa veľkého duelu. „Čaká nás prestížny zápas, v ktorom sa hrá o veľa. Príprava však prebieha rovnako ako na každý iný duel, poctivo sa chystáme na súpera. Nečaká nás nič jednoduché, no verím svojmu mužstvu. Veľmi dôležitá bude podpora fanúšikov a všetci si prajeme, aby prišli v čo najväčšom počte a opäť boli naším dvanástym hráčom. Chceme spoločnými silami zdolať tradičného rivala a natiahnuť našu víťaznú šnúru o ďalší zápas,“ vyhlásil Martin Ševela.

Posledný vzájomný zápas, ktorý sa hral 16. februára v Dunajskej Strede, priniesol veľa osobných súbojov a taktických prvkov, no gólových šancí už pomenej. Belasí zvíťazili 1:0 po premenenom pokutovom kope Andraža Šporara. Aký zápas to môže byť na Tehelnom poli v nedeľu? „Ťažko povedať, to závisí od veľa faktorov. Nenecháme nič na náhodu. Naším plánom je hrať ofenzívne a smerom dopredu, samozrejme, s ohľadom na „zadné vrátka,“ útočná snaha musí byť kontrolovaná. Pôjdeme za gólom, veľmi by nám pomohlo, ak by sme čo najskôr otvorili skóre. Bez ohľadu na silu súpera nebudeme nič meniť na našom charakteristickom ofenzívnom prejave,“ hovorí tréner belasých.

Stretáva sa prvý tím tabuľky s tretím, súperov delí 16 bodov. DAC sa pred jarnou časťou nebránil myšlienkam o majstrovskej naháňačke, tieto ambície však dostali vážnu trhlinu už v prvom jarnom zápase. Belasí totiž hneď v úvode jari zvýšili svoj náskok a odskočili svojmu prenasledovateľovi. „Na zajtrajší zápas sa nepozerám optikou tabuľkového postavenia. Máme pred sebou ešte veľa čiastkových cieľov, ktoré sme si zadefinovali. Samozrejme, tým hlavným je zisk titulu. Okrem toho však túžime získať čo najviac víťazstiev, inkasovať čo najmenej gólov, urobiť z Andraža Šporara kráľa strelcov, predĺžiť sériu bez prehry a baviť našich fanúšikov na Tehelnom poli i vonkajších zápasoch. Preto sa neustále snažíme zlepšovať a myslíme jedine na víťazstvá.“

V prospech nášho tímu hovorí aj porovnanie aktuálnej formy. Slovanisti vyhrali sedemkrát v rade, a celkovo ťahajú sériu 25 zápasov bez ligovej prehry. Zaujímavé je, že túto sériu začali práve proti Dunajskej Strede ešte v máji 2018 víťazstvom 1:0 (gól Vasil Božikov). Dunajská Streda na jar dva zápasy vyhrala, dva prehrala a naposledy remizovala s Ružomberkom 1:1 po góle Taiwa.

Tréner belasých tradične objasnil aj aktuálny zdravotný stav mužstva. „Kvôli menším zdravotným ťažkostiam nám budú chýbať Rafael Ratao a Nono. Pozitívne je, že Mitch Apau sa po zranení zapojil do tréningu, s jeho zápasovým nasadením však musíme byť opatrní, keďže má za sebou operáciu. Po menších ťažkostiach je plne k dispozícii Aleksandar Čavrič, s ktorým počítam aj do zápasovej nominácie,“ dodal Martin Ševela.

Vzájomné zápasy

Je to 57. ligový duel medzi Slovanom a DAC. Doterajšia bilancia hovorí výrazne v prospech belasých, ktorí 34-krát vyhrali. Dvanásť duelov sa skončilo nerozhodne a desaťkrát sme z ihriska odchádzali s trpkosťou prehry.

V súbojoch s DAC zároveň ťaháme šnúru štyroch víťazstiev v rade, naposledy sme stratili body ešte v novembri 2017 v Dunajskej Strede.

Zároveň držíme fantastickú domácu bilanciu. V Bratislave sme totiž s Dunajskou Stredou prehrali v histórii len dvakrát, naposledy v marci 2015. Odvtedy sme doma päťkrát vyhrali a raz remizovali.

Čo sa týka aktuálnej sezóny, tak to boli dva úplne odlišné zápasy. V septembri 2018 na Pasienkoch odohrali belasí výborný prvý polčas – najprv Moha trafil ukážkovo z priameho kopu a potom Andraž Šporar presnou strelou zvýšil na 2:0. V druhom polčase zvýšil Šporar už na rozdiel triedy, keď využil chybu brankára Jedličku a skóroval do odkrytej brány. Jasný zápas však priniesol drámu. DAC v závere dvomi gólmi znížil a snažil sa o vyrovnanie, to však belasí nedopustili a vyhrali 3:2. V prvom jarnom kole v Dunajskej Strede sme po pokutovom kope Andraža Šporara triumfovali 1:0.

Dôležité informácie

Odporúčame vám prečítať si organizačné pokyny, kde nájdete všetky potrebné informácie k zápasu s Dunajskou Stredou.

Duel 2. kola nadstavby Fortuna ligy o titul medzi ŠK Slovan Bratislava a FC DAC 1904 Dunajská Streda sa začína v nedeľu 31. marca o 15:00 na Tehelnom poli a povedie ho rozhodcovská trojica Ziemba – Vorel, Kováč.

Vstupenky naďalej v predaji on-line na Ticketmedia.sk alebo v deň zápasu od 13:30 na námestí štadióna.

SLOVAN DO TOHO!

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Názory trénerov po prvom zápase 1. kola kvalifikácie Ligy majstrov UEFA 2024/25 ŠK Slovan Bratislava – FC Struga (4:2).
Dvojgólový hrdina Kuco bol, po zápase, pri mikrofóne.

Neprehliadnite

Druhý zápas na Tehelnom poli pre Roba = druhý gól.
Dvojgólový hrdina Kuco bol, po zápase, pri mikrofóne.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.