Úvod Správy Niké liga Nevieme sa dočkať ďalšieho zápasu na Tehelnom poli

Nevieme sa dočkať ďalšieho zápasu na Tehelnom poli

Čo odznelo na tlačovej konferencii ŠK Slovan pred zápasom s Dunajskou Stredou...

Dnes napoludnie sa v priestoroch nového Tehelného poľa uskutočnila oficiálna tlačová konferencia ŠK Slovan Bratislava pred zápasom s Dunajskou Stredou. Pred zástupcov médií predstúpili hlavný tréner Martin Ševela, zástupca hráčov Dominik Greif i marketingový riaditeľ Tomáš Straka. V prvom výstupe vám prinášame to najpodstatnejšie zo športovej časti, v ďalšom vám v priebehu dňa prinesieme zaujímavosti z marketingovej stránky.

„Pripravujeme sa na prestížny zápas. Čakáme na návrat reprezentantov, zajtra-pozajtra by sme mali byť v kompletnom zložení. Verím, že nás fanúšikovia prídu podporiť podobne ako minule a opäť budú naším dvanástym hráčom,“ povedal Martin Ševela vo svojom úvodnom slove.

Našim reprezentantom sa počas asociačného termínu darilo. Vasil Božikov skóroval v pondelkovom kvalifikačnom zápase Kosovo – Bulharsko, Andraž Šporar strelil gól v zápase Izrael – Slovinsko a v súboji so Severným Macedónskom si pripísal gólovú asistenciu. „Teší ma, že sa Andražovi naďalej strelecky darí a že to vyšlo aj nášmu top strednému obrancovi, ktorý taktiež skóroval. Verím, že dnešný zápas vyjde aj Davidovi Strelcovi, ktorý mal menšie zdravotné ťažkosti a aj preto nastúpil až v priebehu piatkového prípravného duelu s Gréckom. Reprezentanti by sa tak mali vrátiť dobre naladení,“ vyjadril sa náš tréner na margo povinností hráčov v národných tímoch.

Belasí počas reprezentačnej prestávky trénovali v domácich podmienkach. „Tréningové dávky boli o niečo vyššie, chceli sme čo najlepšie využiť poslednú prestávku v sezóne. Hráči sú zdraví, takže verím, že proti Dunajskej Strede nastúpime v najsilnejšom zložení.“

Vo štvrtok 17:30 sa na Tehelnom poli uskutoční otvorený tréning nášho mužstva. Fanúšikovia si budú môcť naživo pozrieť celú tréningovú jednotku belasých a nahliadnu do zákulisia prípravy tímu počas týždňa. Tréner dostal otázku, či to nevníma ako „škrt“ cez rozpočet, keďže celý tréning vrátane taktiky bude otvorený pre oči verejnosti. „Určite to nebude žiaden škrt cez rozpočet (úsmev). Sám som prišiel s myšlienkou otvoreného tréningu, celý koncept sme dali dokopy s Tomášom Strakom. Čas sme stanovili tak, aby ľudia mohli prísť po práci a taktiež aby mohli prísť naše mládežnícke výbery. Nebudeme nič meniť na obsahu tréningu, budú tam rovnaké emócie, pokyny a ani čo sa týka taktiky nemám čo skrývať. Som otvorený komukoľvek, kto sa príde pozrieť na tréning alebo sa bude chcieť porozprávať. Verím, že ľudia, ktorí prídu a taktiež naši mládežníci si odnesú niečo pozitívne. Pozývame ich na tréning i na víkendový zápas,“ hovorí Martin Ševela.

A ako prebieha príprava tímu na víkendový dôležitý duel, v ktorom môžeme urobiť ďalší rázny krok v ceste za majstrovským titulom? „Pre mňa je každý zápas dôležitý, mužstvo pripravujem rovnako na Dunajskú Stredu, Sereď i akéhokoľvek iného súpera. Je pravda, že v nedeľu to bude vybičované emóciami. Dôležité bude zostať na vlne, na ktorej sa nesieme od začiatku súťaže a pristúpiť k zápasu tak, ako k posledným víťazným duelom. Máme motiváciu splniť čiastkové ciele ako dosiahnuť čo najviac víťazstiev, streliť čo najviac gólov, inkasovať ich čo najmenej a samozrejme aj hlavný cieľ, ktorým je zisk majstrovského titulu,“ uzavrel tréner belasých.

Greif: Kontakt s fanúšikmi je veľmi dôležitý

Kabínu zastupoval Dominik Greif, ktorý síce počas asociačného termínu zostal trénovať s naším tímom v Bratislave, musel však byť na „horúcej“ linke. Bol prvým náhradníkom v slovenskej reprezentácii a v prípade zranenia jedného z brankárov musel byť pripravený zaskočiť a pripojiť sa k výberu Pavla Hapala.

Naša jednotka sa už teší na nedeľňajší šláger. „Za kabínu môžem povedať, že sa nevieme dočkať ďalšieho zápasu na Tehelnom poli. Sme vo veľkom očakávaní prestížneho zápasu s tradičným rivalom. Verím, že nás opäť príde podporiť veľa fanúšikov. Nálada v tíme je dobrá, už sa všetci naozaj tešíme na nedeľu,“ povedal Dominik.

Ako náš brankár vníma fakt, že štvrtkový tréning bude otvorený pre verejnosť? „Prítomnosť fanúšikov dodá tréningu úplne novú atmosféru a pozitívnu emóciu. Verím, že nás to všetkých ešte viac „nakopne,“ každý sa chce pred ľuďmi ukázať (úsmev). Pre nás je kontakt s fanúšikmi veľmi dôležitý, takže si prajem, aby ich prišlo čo najviac na tréning i zápas.“

Posledné tri duely s DAC sa skončili rozdielom jediného gólu, vždy zvíťazili belasí a vždy to bolo otvorené až do záverečných sekúnd. Zápasom nechýbali ani správne športové emócie. „Myslím si, že čo sa týka emócií to ani teraz nebude pokojný zápas. Ani by sa nehodilo, keby bol zápas s DAC bez emócie. Čo sa týka tej športovej stránky, tam by som si prial, aby sme to zvládli v pokoji a víťazne,“ usmial sa 21-ročný Bratislavčan.

Držiteľ ôsmich čistých kont v tejto sezóne pôsobil na tlačovej konferencii svojím tradičným dojmom – pokojne a v dobrej nálade. „Sme si vedomí svojej kvality, schopností a náskoku, ktorý máme. Teraz je tu čas užívať si taký moment, aký nás čaká cez víkend na tomto krásnom štadióne. Na druhej strane ani len nerozmýšľame tak, že stačí vyhrať pár zápasov, vyložiť si nohy na stôl a hovoriť si, že sme splnili cieľ. Máme pred sebou oveľa viac menších cieľov. Chceme, aby Andraž prekonal rekord a ako bolo veľakrát prezentované, naším zámerom je pripraviť sa na pohárovú Európu. Každý zostávajúci zápas v sezóne je pre nás motiváciou a výzvou,“ uzavrel Dominik Greif.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Názory trénerov po prvom zápase 1. kola kvalifikácie Ligy majstrov UEFA 2024/25 ŠK Slovan Bratislava – FC Struga (4:2).
Dvojgólový hrdina Kuco bol, po zápase, pri mikrofóne.

Neprehliadnite

Druhý zápas na Tehelnom poli pre Roba = druhý gól.
Dvojgólový hrdina Kuco bol, po zápase, pri mikrofóne.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.