Úvod Správy Reprezentácia Belasí v reprezentačných dresoch

Belasí v reprezentačných dresoch

Svoje krajiny reprezentovali Vasil Božikov i David Strelec.

Po Andražovi Šporarovi sa už do akcie počas marcového asociačného termínu zapojili aj ďalší naši reprezentanti. Za Bulharsko nastúpil náš kapitán Vasil Božikov, za slovenskú reprezentáciu do 21 rokov David Strelec.

Vasil bol už ako tradične v základnej zostave Bulharska, v reprezentácii však často hráva na poste pravého stopéra a inak tomu nebolo ani v piatkovom zápase s Čiernou Horou. Bulhari sa dlho trápili, prehrávali 0:1 a na 1:1 vyrovnali až z pokutového kopu v závere stretnutia. Náš kapitán odohral celých 90 minút.

David Strelec nastúpil v prípravnom zápase Slovensko „21“ – Grécko „21“ v 62. minúte a podieľal sa na slovenskom víťazstve 4:3. Pre Davida, ktorý má stále len 17 rokov, to bol už druhý štart v slovenskej reprezentačnej „21-ke,“ a podobne ako v prvom štarte sa aj teraz radoval zo slovenského víťazstva.

Poznáme program belasých až do siedmeho nadstavbového kola.