Úvod Správy Reprezentácia Formu z klubu preniesol aj do reprezentácie

Formu z klubu preniesol aj do reprezentácie

Andraž Šporar strelil svoj premiérový gól v slovinskom reprezentačnom áčku.

Vo štvrtok sa rozbehli kvalifikačné boje o postup na majstrovstvá Európy 2020, a svoje zastúpenie na medzinárodnom poli už mali aj belasí. Najlepší strelec nášho tímu i celej ligovej súťaže Andraž Šporar si pripísal dvanásty štart v reprezentačnom „áčku“ a strelil svoj premiérový gól.

Slovinci sa v úvodnom zápase v rámci G-skupiny predstavili v Izraeli. Po bezgólovom prvom polčase sa slovinská reprezentácia ujala v 48. minúte vedenia. Andraž Šporar na hrote útoku vyhral osobný súboj s obrancom, doslova sa prebojoval k lopte a ľavačkou ju v páde poslal pomedzi nohy brankára do siete. Škoda, že Slovinci náskok neudržali a z Izraela si napokon odviezli bod za remízu 1:1.

Na diaľku sme sa spojili s Andražom, aby aj našim fanúšikom sprostredkoval svoje dojmy zo zápasu. „Tento gól pre mňa veľa znamená a zároveň bol veľmi dôležitý pre ďalší priebeh zápasu. Odohrali sme náročný duel, v ktorom sme však podľa mňa boli lepší než Izrael a mali sme viac gólových príležitostí. Začať kvalifikáciu ziskom bodu v prostredí, kde sa nikomu nehrá ľahko, je fajn, ale je tam trochu trpká príchuť, pretože sme mohli aj vyhrať. Teraz sa už koncentrujeme na ďalší duel s Macedónskom, v ktorom chceme a musíme zvíťaziť,“ vyhlásil Andraž Šporar.

Doplníme, že Slovinci okrem Izraela čelia vo svojej skupine aj Poľsku, Rakúsku, Macedónsku a Lotyšsku. V najbližšom zápase si 24. marca o 20:45 zmerajú sily s Macedónskom.