Úvod Správy Reprezentácia Formu z klubu preniesol aj do reprezentácie

Formu z klubu preniesol aj do reprezentácie

Andraž Šporar strelil svoj premiérový gól v slovinskom reprezentačnom áčku.

Vo štvrtok sa rozbehli kvalifikačné boje o postup na majstrovstvá Európy 2020, a svoje zastúpenie na medzinárodnom poli už mali aj belasí. Najlepší strelec nášho tímu i celej ligovej súťaže Andraž Šporar si pripísal dvanásty štart v reprezentačnom „áčku“ a strelil svoj premiérový gól.

Slovinci sa v úvodnom zápase v rámci G-skupiny predstavili v Izraeli. Po bezgólovom prvom polčase sa slovinská reprezentácia ujala v 48. minúte vedenia. Andraž Šporar na hrote útoku vyhral osobný súboj s obrancom, doslova sa prebojoval k lopte a ľavačkou ju v páde poslal pomedzi nohy brankára do siete. Škoda, že Slovinci náskok neudržali a z Izraela si napokon odviezli bod za remízu 1:1.

Na diaľku sme sa spojili s Andražom, aby aj našim fanúšikom sprostredkoval svoje dojmy zo zápasu. „Tento gól pre mňa veľa znamená a zároveň bol veľmi dôležitý pre ďalší priebeh zápasu. Odohrali sme náročný duel, v ktorom sme však podľa mňa boli lepší než Izrael a mali sme viac gólových príležitostí. Začať kvalifikáciu ziskom bodu v prostredí, kde sa nikomu nehrá ľahko, je fajn, ale je tam trochu trpká príchuť, pretože sme mohli aj vyhrať. Teraz sa už koncentrujeme na ďalší duel s Macedónskom, v ktorom chceme a musíme zvíťaziť,“ vyhlásil Andraž Šporar.

Doplníme, že Slovinci okrem Izraela čelia vo svojej skupine aj Poľsku, Rakúsku, Macedónsku a Lotyšsku. V najbližšom zápase si 24. marca o 20:45 zmerajú sily s Macedónskom.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Vladimír Weiss ml. po operácii individuálne trénuje.
Hlasovať môžete do stredy 1. apríla.
Vernon de Marco pozdravil našich fanúšikov.

Neprehliadnite

V internetovom hlasovaní fanúšikovia rozhodli, že najkrajším gólom od otvorenia nového Tehelného poľa bol gól MOHU v zápase skupinovej fázy Európskej ligy Slovan - Beşiktaş 4:2. Hlasovanie prebiehalo v priebehu minulého týždňa na Facebooku.
Vychutnajte si najkrajšie góly na novom Tehelnom poli.
Futbalový štadión na Tehelnom poli bol nominovaný na ďalšie prestížne ocenenie.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.