Úvod Správy Fortuna liga Chutný zápasový návrat vďaka pozitívnemu prístupu

Chutný zápasový návrat vďaka pozitívnemu prístupu

Ibrahim Rabiu sa po dlhej pauze vrátil do súťažného diania.

Od 16. augusta 2018, keď bol v základnej zostave belasých v odvete proti Rapidu Viedeň, čakal na ďalší súťažný štart. Prešiel si nesmierne náročným obdobím po osobnej i zdravotnej stránke. Ťažkosti však prekonal, tvrdo pracoval a počas víkendu dostal opäť šancu. A ukázal, že je pripravený pobiť sa o svoje miesto a že stále môže byť hráčom, ktorý bude mimoriadne platný pre hru nášho mužstva. Po zápase so Sereďou sme sa rozprávali s Ibrahimom Rabiom.

Nastúpil si po dlhšej dobe, ako chutil návrat na ligové trávniky?

Skvele a vzrušujúco. Som veľmi šťastný, že som po dlhšej dobe dostal príležitosť a že sme opäť zvíťazili. Máme výborný tím, budeme tvrdo makať a chceme vyhrať všetky ďalšie zápasy.

Cítil si, že hráš súťažný zápas po viac než siedmich mesiacoch?

Ani veľmi nie, jedine po zápase som bol viac vyčerpaný než obvykle, pretože organizmus si po dlhšej pauze musí zvyknúť na zápasovú súťaž, ktorá je úplne iná než tréningová. Čo sa týka samotnej hry, sebadôvery a kondície, cítil som sa veľmi dobre a ani som nevnímal, že mám za sebou dlhšiu pauzu. Čím viac minút budem hrať, tým to bude lepšie, pretože si opäť vytvorím zápasový návyk.

Hovorí sa, že pre úspech tímu sú mimoriadne dôležití aj hráči z lavičky, ktorí nemajú pravidelnú minutáž a bojujú o svoje miesto v zostave. Aj napriek nižšiej minutáži si neustále dobre a optimisticky naladený. Ako vnímaš svoju aktuálnu pozíciu?

Keď nie si členom základnej zostavy, tak to neznamená, že všetkému je koniec. Pokiaľ nehrám, tak tréner vie, prečo to tak je. Nie som urazený či nahnevaný. V prvom rade som predsa profesionálny futbalista, ktorý by si vôbec nemal dovoliť byť frustrovaný kvôli tomu, že nehráva toľko, koľko by si prial. V druhom rade som predsa súčasťou Slovana, a preto prajem hráčom, ktorí pravidelne hrávajú a taktiež tímu, aby vyhrával. Jediné, čo môžem robiť, je mať k veci pozitívny prístup a tvrdo pracovať na tréningoch, aby som trénerovi ukázal svoje schopnosti. S trénerom sa často rozprávame a cítim jeho dôveru.

Takže najdôležitejšie je zachovať si pozitívny prístup?

Áno. Ak by som bol nahnevaný a predsa len by prišla šanca zahrať si, asi bol som nepredviedol dobrý výkon. Naopak, ak tvrdo makám a som pozitívne naladený, tak logicky ponúknutú šancu dokážem lepšie využiť. Sami ste to videli v poslednom zápase. Hodnotenie môjho výkonu nie je na mne, to môže zhodnotiť tréner, ale minimálne môžem povedať, že som sa na ihrisku cítil veľmi dobre a mal som z toho dobrý pocit.

Záver minulého roka bol pre teba veľmi náročný, ako sa cítiš teraz?

Bol som naozaj v náročnej situácii. Ten, kto to nezažil, tak to možno nepochopí, ale boli to veci, ktoré bolo ťažké zvládnuť a prekonať. Ale urobil som maximum, aby som to zvládol a teraz sa cítim šťastnejší. Mám čistú hlavu, myslím len na futbal a na to, ako byť čo najlepší. Chcem byť majster so Slovanom.

Čo hovoríš na nové Tehelné pole, ktoré si zatiaľ zažil z pozície náhradníka? Avšak čo nie je, môže byť...

Štadión je fantastický! Skvelý! Ťažko sa mi opisuje ďalšími slovami. Nové Tehelné pole je krásne pre nás hráčov a samozrejme aj pre fanúšikov. Len na mieste ako je Tehelné pole si môžeme skutočne užívať futbal. Som rád, že fanúšikovia vypredali prvý zápas na Tehelnom poli a chodia nás podporovať aj na ihriská súperov. V minulej sezóne nechodilo von toľko ľudí, teraz je to úplne iné. Chcem fanúšikom povedať, že na ihrisku vždy odvedieme maximum a vážime si ich podporu. Túžime byť majstri spolu s nimi. A ešte musím povedať, že sa mi veľmi páči ich chorál „Belasá rodina,“ ten je skrátka parádny (úsmev).

Slovan TV
Aktuálne novinky
ŠK Slovan Bratislava vypadol na ihrisku Sutjesky Nikšić po penaltovom rozstrele.
V akej zostave nastúpia belasí v Nikšići?
Dôležité informácie pre fanúšikov, ktorí prídu podporiť belasých do Nikšiću.

Neprehliadnite

Zápas 1. kola kvalifikácie Ligy majstrov s FK Sutjeska Nikšič odohráme v stredu 10. júla o 20:15.
V novej sezóne bude nastupovať na domácich zápasoch na Tehelnom poli v bielych bielych dresoch s belasým lemom, zlatými doplnkami a novým logom „bieli jastrabi“.
ŠK Slovan vstúpi do sezóny 2019/2020 v nových dresoch.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.