Úvod Správy Juniori Juniorka zvýšila náskok na čele a smeruje za postupom

Juniorka zvýšila náskok na čele a smeruje za postupom

Juniori Slovana Bratislava zdolali Raču 3:1.

Bratislavské derby, a najmä súboj prvého s druhým – to prinieslo víkendové meranie síl medzi juniormi Slovana Bratislava a Račou. Belasí na ihrisku Rače zvíťazili 3:1 a svoj náskok na prvom mieste tabuľky zvýšili už na 10 bodov. V tejto sezóne sú stále nezdolaní a smerujú za postupom do II. ligy.

Ján Kozák ml. opäť mohol počítať so službami hráčov z prvého tímu – plnú minutáž odohrali Tomáš Rybár, Nono Villar, Ibrahim Rabiu a na hrote útoku Boris Cmiljanič. Na náročnom teréne sa od úvodu hral zaujímavý futbal. Belasí sa po necelej polhodine ujali vedenia, keď Nono centroval zo štandardnej situácie a Hermann na zadnej žrdi dopravil loptu do siete – 0:1. Zápas sa lámal na konci prvého polčasu. Rača mala obrovskú šancu, Rybár však fantasticky vyrazil strelu smerujúcu do pravého horného rohu brány. Po následnom protiútoku prihral Rabiu ideálne do stredu šestnástky Brodzianskemu, ktorého strelu zrazil brániaci Bukovinský mimo dosah brankára – 0:2.

Po prestávke sa ešte domáci snažili zápas zdramatizovať, narážali však na spoľahlivého Rybára. Rača predsa len znížila v 64. minúte, keď sa presadil Martin Kubala – 1:2. Slovanisti reagovali expresne a o dve minúty opäť viedli dvojgólovým rozdielom. Boris Cmiljanič premenil pokutový kop nariadený po faule na Rabia a uzavrel skóre zápasu na 1:3.

Belasí tak zvýšili náskok na čele na 10 bodov, súťaž vedú bez jedinej prehry a so skóre 69:13. Najbližšie sa predstavia v domácom prostredí, keď v nedeľu 24. marca o 10:30 privítajú Devínsku Novú Ves. Zápas sa odohrá na hlavnej hracej ploche štadióna Pasienky.

„Tempo zápasu a nasadenie bolo na tretiu ligu nadpriemerné. Domáci sa na nás chceli vytiahnuť a zdramatizovať boj o prvé miesto, ale my sme do Rače išli s cieľom vyhrať, čo sa nám aj podarilo. Urobili sme dôležitý krok v ceste za víťazstvom v súťaži a postupom do druhej ligy, čaká nás však ešte veľa zápasov, takže musíme zostať koncentrovaní. Víťazstvo ma teší, vo výkone však boli určité medzery, strácali sme ľahké lopty a súper mal na môj vkus až príliš veľa gólových príležitostí. Podržal nás brankár Rybár, ktorý predviedol niekoľko dôležitých zákrokov. Máme dôležité tri body, ale máme na čom pracovať, aby sme sa zlepšili aj s výhľadom na druhú ligu, ktorú chceme hrať v budúcej sezóne,“ zhodnotil stretnutie tréner juniorky Ján Kozák ml.

Svoj druhý jarný a celkovo ôsmy gól v sezóne strelil krídelník Jozef Hermann. „Duel s Račou bol veľmi dôležitý, vedeli sme, že môžeme urobiť dôležitý krok v ceste za postupom do druhej ligy. Hralo sa na ťažkom teréne, ihrisko bolo podmáčané, čo neprialo kombinačnému futbalu. Napriek tomu sme to úspešne zvládli a zvýšili sme náš náskok na čele tabuľky, z čoho sa veľmi tešíme,“ zhodnotil 19-ročný mladík. Pri presnom zásahu prialo Hermannovi aj šťastie, ktoré však futbalista občas potrebuje. „Nono nacentroval zo štandardnej situácie do šestnástky, nabehol som si na zadnú žrď a hruďou som poslal loptu do siete. Bol to jeden zo šťastnejších gólov, ale aj také patria k futbalu,“ usmial sa Jozef Hermann.

FK Rača Bratislava – ŠK Slovan Bratislava juniori 1:3 (0:2)

Góly: 64. M. Kubala – 29. Hermann, 45. Bukovinský (vl.), 66. Cmiljanič (z 11 m)

Žlté karty: 58. Turlík, 60. Bukovinský (obaja Rača)

Rozhodovali: Bohun – Cvengroš, Lauer

Návšteva: 200 divákov

Rača: Droppa – Komorovský (46. Lenghart), Bukovinský, Rybánsky, Kňažek, T. Kubala (79. Zošš), Hutta (46. Vitek), Adam, M. Kubala, Bellay, Rodriguez Chabi (46. Turlík)

Slovan: Rybár – Popovych, Kočík, Baláž, Hubert – Nono – Rigo, Rabiu – Brodziansky (71. Fronc), Cmiljanič, Hermann (77. Mašulovič)