Úvod Správy Fortuna liga Belasí môžu na Tehelnom poli pokračovať vo výnimočnej sérii

Belasí môžu na Tehelnom poli pokračovať vo výnimočnej sérii

Čo v prebiehajúcej sezóne spája Slovan Bratislava, Crvenu Zvezdu Belehrad a PAOK Solún?

Po jesennej časti sezóny bolo v Európe len desať prvoligových klubov, ktoré ani raz neokúsili trpkosť prehry. Belasí sa ocitli v spoločnosti mien ako Liverpool FC, Paris Saint-Germain FC, Juventus FC či Borussia Dortmund, ktoré prešli jesennou časťou bez jediného zaváhania. Pred poslednou reprezentačnou prestávkou sú v Európe už len tri prvoligové kluby, ktoré zatiaľ ani raz neprehrali.

A sú nimi ŠK Slovan Bratislava, Crvena Zvezda Belehrad a PAOK Solún. Samozrejme, nie je na mieste porovnávať náročnosť slovenskej a povedzme anglickej či nemeckej súťaže, tohtoročná bilancia belasých je však rozhodne ohurujúca.

V lige aktuálne ťaháme sériu 25 zápasov bez jedinej prehry. Doteraz najdlhšia séria Slovana bez prehry, ktorá je zároveň rekordom slovenskej ligy, predstavuje 32 zápasov zo sezón 1999/2000 a 2000/01. Paradoxom je, že belasí vtedy napriek rekordnej sérii nezískali majstrovský titul...

Je jasné, že zostávajúcich deväť zápasov sezóny bude nielen o potvrdení majstrovskej definitívy, ale aj o možnosti zapísať túto sezónu do histórie klubu. A to všetko pri príležitosti storočnice klubu a návratu domov na Tehelné pole.

V rekordnej sérii môžeme pokračovať po reprezentačnej prestávke, keď odohráme dva domáce zápasy po sebe. V súboji s Dunajskou Stredou (31. marca o 15:00) máme príležitosť urobiť ďalší významný krok v ceste za titulom. Následne nás čakajú Michalovce (7. apríla 15:00), ktoré v tejto sezóne predvádzajú zaujímavé a predovšetkým ofenzívne ladené výkony.

„V mene celého tímu sa chcem fanúšikom poďakovať za podporu v doterajších jarných zápasoch. Štyri z piatich duelov sme odohrali vonku, na každom ste nás však skvele podporovali a séria trinástich vonkajších víťazstiev patrí aj vám. Niektorých z kádra vrátane mňa čakajú počas najbližších dvoch týždňov reprezentačné povinnosti, ďalší chalani budú tvrdo makať v Bratislave. Zodpovedne sa pripravíme na najbližšie domáce zápasy, v ktorých chceme dosiahnuť ďalšie víťazstvá a predviesť futbal, ktorý sa vám bude páčiť. Verím, že nás opäť prídete podporiť a opäť vypredáte Tehelné pole. Atmosféra z derby s Trnavou bola jednoducho neopísateľná a všetci túžime po tom, aby sme ju zažili aj na najbližších domácich zápasoch. Lebo Spolu sme Slovan,“ vyhlásil kapitán tímu Vasil Božikov.

V súčasnosti je predaných cez 5000 miest na dvojzápas s Dunajskou Stredou a Michalovcami. Predaj balíkových vstupeniek stále prebieha, pričom okrem istoty najlepšieho miesta získate pri kúpe balíkovej vstupenky aj šál SPOLU SME SLOVAN a marcové vydanie klubového časopisu.

Balíkovú vstupenku si zakúpite on-line od 16 eur prostredníctvom Ticketmedia.sk.

 

Slovan TV
Aktuálne novinky
Vstupenky na slávnostný ceremoniál a zápas Slovan - Žilina už v predaji.
Ibrahim Rabiu odohral proti Ružomberku výborný zápas a zaslúžene si vychutnal potlesk z tribún.
Dejan Dražič po krásnej akcii „zaklincoval“ dnešné víťazstvo belasých.

Neprehliadnite

Vstupenky na slávnostný ceremoniál a zápas Slovan - Žilina už v predaji.
Vychutnajte si majstrovské oslavy prostredníctvom Slovan TV.
Slovan TV sa pre všetkých fanúšikov rozhodla spustiť novú reláciu s názvom "Profil hráča" v ktorej sa dozviete zákulisné informácie o našich futbalistoch.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.