Úvod Správy Niké liga Ljubičič: Vidíme sa na zaplnenom Tehelnom poli!

Ljubičič: Vidíme sa na zaplnenom Tehelnom poli!

Belasí predviedli parádne gólové predstavenie a už sa tešia na najbližšie domáce zápasy.

Štyri z piatich jarných zápasov odohrali belasí na ihriskách súpera, a priviezli si odtiaľ plný počet bodov. V Nitre dosiahli najvýraznejšie jarné víťazstvo, keď nováčika zo Serede prevýšili rozdielom triedy. Po úvode jari na ihriskách súperov sa už aj naši hráči tešia na viac zápasov na novom Tehelnom poli.

Sobotňajší duel so Sereďou jednoducho musel baviť. Slovanisti počas celého zápasu vysoko napádali súpera, pekne kombinovali, s chuťou šprintovali aj pre „stratené“ lopty a snažili sa nadeliť súperovi čo najviac gólov. „Najmä v druhom polčase sa hralo vo veľmi dobrom tempe, k čomu prispel aj súper, ktorý vyšiel z defenzívneho bloku a snažil sa o útočný futbal. Takýto futbal ma jednoducho baví (úsmev). Je super, že sme nadelili súperovi štyri góly a že sme získali ďalšie dôležité body v ceste za titulom,“ hovoril po stretnutí Marin Ljubičič.

Skúsený Chorvát včera strelil z pozície defenzívneho stredopoliara už svoj piaty gól v sezóne! V závere prvého polčasu si nabehol do šestnástky a hlavičkou prekonal brankára Penksu. „Musím vyzdvihnúť Dejana Dražiča, a to nielen pri tejto situácii, ale aj za celý zápas, pretože hral výborne. Dejan mi poslal „pomalý“ center, takže som trochu zrýchlil a už mi len hlavou zostávalo namieriť na bránu. Teším sa z gólu, ale ako vždy hovorím, prvoradý je úspech tímu."

Belasí natiahli fantastické série. Vyhrali siedmy ligový zápas v rade, víťaznú sériu z ihrísk súperov natiahli na 13 zápasov a sériu bez ligovej prehry natiahli na 25 duelov. Najmä bilancia trinástich výhier z ihrísk súperov v rade je vskutku nevídaná. „Každý sa ma pýta, z čoho pramení skvelá víťazná séria z ihrísk súperov. Je to jednoduché – z kvality nášho mužstva. V každom zápase hráme na sto percent, bojujeme jeden za druhého a ukazujeme hlad po víťazstvách. Preto máme takúto parádnu sériu, a ja verím, že ju budeme ťahať čo najdlhšie,“ hovorí 30-ročný rodák zo Splitu.

Marin patrí v kabíne k najskúsenejším hráčom. Svoje skúsenosti dáva najavo, avšak prirodzene, nie nútene či nasilu. Snaží sa podporovať aj spoluhráčov, a po stretnutí so Sereďou sám od seba začal hovoriť o dvoch autoroch našich presných zásahov. „Veľmi sa teším, že David Strelec dal gól, je to preňho plus, opäť ukázal svoju kvalitu. Rovnako som rád, že Andraž Šporar opäť skóroval. Chce byť kráľom strelcov a všetci mu chceme pomôcť, aby ním bol a prípadne aj prekonal slovenský rekord. Všetci v šatni sme výborní kamaráti a spoločne vyhrávame zápasy. Rešpektujeme logo klubu, ktoré nosíme na hrudi, a bojujeme za Slovan.“

Belasí sa po dlhšej sérii duelov na ihriskách súperov vrátia po reprezentačnej prestávke domov. Dvakrát po sebe sa predstavia na Tehelnom poli – 31. marca o 15:00 privítajú Dunajskú Stredu a 7. apríla o 15:00 Michalovce. „Fanúšikovia boli v Nitre skvelí, bolo ich počuť a záverečná ďakovačka bola jednoducho parádna. Hráme futbal pre nich, nie pre seba. Vyhrávame spolu, aj oni majú podiel na tom, že sme suverénnymi lídrami ligy. Už sa tešíme na domáce zápasy. O dva týždne sa vidíme na Tehelnom poli, a všetci hráči si prajeme, aby bolo opäť vypredané!“

Výhodnú balíkovú vstupenku na atraktívny zápas s Dunajskou Stredou i na ten nasledujúci s Michalovcami, ku ktorej získate šál SPOLU SME SLOVAN a marcové vydanie klubového časopisu, si zakúpite on-line na https://ticketmedia.sk/event/100


Marin Ljubičič si po príchode do Slovana vybudoval pozíciu v základnej zostave, stal sa platným členom tímu a okrem tvrdej práce v strede poľa je platný aj v ofenzíve, ku piatimi gólom pridal tri asistencie. „Som šťastný, že nosím dres tohto klubu. Krok po kroku smerujeme za ziskom titulu, veľmi túžim po zisku tejto trofeje. Tým to však nekončí. Budem na sebe naďalej tvrdo pracovať, lebo chcem so Slovanom ešte dokázať veľké veci,“ uzavrel Marin Ljubičič.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
ŠK Slovan získal druhú letnú posilu.
Naša prípravka zdolala aj Bayern Mníchov.
Belasí v stredu absolvovali komplexné fyzické testovanie.

Neprehliadnite

Prvý rozhovor s našou treťou letnou posilou.
ŠK Slovan získal výraznú posilu do ofenzívy.
Aktuálna edícia dresov zaznamenala veľký úspech u fanúšikov

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.