Úvod Správy Niké liga Záver sme si užívali

Záver sme si užívali

Názory trénerov po zápase 1. kola nadstavby Fortuna ligy o titul ŠKF Sereď – ŠK Slovan Bratislava (1:4).

Martin Ševela, tréner Slovana: „V prvom rade chcem pogratulovať k Seredi, že sa dostala do nadstavby, za prácu, ktorú klub odvádza, si účasť v hornej šestke zaslúži. Čo sa týka zápasu, tak od úvodu sme dominovali, mali sme dobrý pohyb a výbornú ponukovú činnosť, čo sme podporili aj gólmi. Už v prvom polčase sme mali šance na to, aby sme ešte navýšili náš náskok. Cez prestávku sme hráčom povedali, aby išli aj za ďalšími gólmi, opäť sme tam mali viacero dobrých príležitostí. Súper sa chytil po štandardnej situácii, ktorú sme neustrážili, na čo sme reagovali ďalšími vyloženými šancami, ktoré sme mali premeniť. Zápas paradoxne upokojil až vlastný gól súpera. Záver sme si už doslova užívali, prestriedali sme viacerých hráčov a priestor dostali aj tí chalani, ktorí mali doteraz menej priestoru. Zaslúžene sme získali ďalšie víťazstvo, opäť sme uspeli na ihrisku súpera, čo je výborné. Aj naďalej pôjdeme za víťazstvami, verím, že po reprezentačnej pauze opäť vypredáme Tehelné pole a zdoláme aj ďalšieho súpera. Chcem sa poďakovať fanúšikom, bolo ich počuť a práve takúto podporu z tribún potrebujeme.

David Strelec nastúpil na pozícii ofenzívneho stredového hráča, kde mal dopĺňať Andraža Šporara. Hneď z prvého dotyku s loptou skóroval, opäť ukázal výborný výber miesta v šestnástke a svoj magnet na loptu. Je pozitívne, že David sa aj v takom mladom veku kvalitatívne „stratil“ v našom tíme. Je potrebné, aby hral takéto ťažké zápasy, v ktorých sa môže naďalej zlepšovať a herne rásť.“

Karel Stromšík, tréner Serede: „Gratulujem Martinovi Ševelovi k víťazstvu a titulu, ktorý Slovan zaslúžene už prakticky získal. Pri hodnotení zápasu môžem len potvrdiť slová kolegu. Slovan bol dnes lepší, ukázal veľmi rýchly prechod do útoku a výbornú ofenzívu. Majú v kádri Šporara, to je hráč, ktorý dokáže otočiť celý zápas a dáva góly, čo je obrovská devíza. My sme boli pomalší, nemali sme taký výber miesta, Slovan nás zatlačil a vysoko nás napádal. V druhom polčase sme si vytvorili jednu-dve šance, jednu chytil perfektne Greif za stavu 0:2 z nášho pohľadu. Výsledok mohol byť iný, keďže Slovan mal v závere niekoľko stopercentných príležitostí, pri ktorých nás Penksa perfektne podržal."