Úvod Správy Fortuna liga Sto percent v tréningu prináša úspech v zápase

Sto percent v tréningu prináša úspech v zápase

Marin Ljubičič v rozhovore pred zápasom so Sereďou.

Začína sa nadstavba Fortuna ligy, ktorá bude tým správnym vyvrcholením sezóny. Belasí do nadstavby vstupujú z pozície suverénneho lídra súťaže a s vizitkou ligovej neporaziteľnosti. Ďalší krok za cieľom v podobe majstrovského titulu môžu naši hráči urobiť v sobotu, keď sa na štadióne v Nitre stretnú s prekvapením sezóny, nováčikom súťaže zo Serede.

„Sereď nie je v prvej šestke náhodou. Majú silnú defenzívu, prezentujú sa tvrdou, fyzickou hrou a nedajú súperom nič zadarmo. Pokiaľ sa však budeme prezentovať svojou hrou a čím skôr strelíme úvodný gól, tak to bude pre nás lepšie a ľahšie. Príležitosti si určite vytvoríme, len ich treba premeniť. Chceme zvíťaziť a urobiť tak ďalší krok za splnením nášho cieľa,“ povedal Marin Ljubičič na margo sobotňajšieho duelu s výkopom o 15:30.

Naše mužstvo má za sebou ďalší z týždňov, ktoré sa niesli v dobrej nálade po víťazstve vo víkendovom zápase. Okrem tréningov mali zahraniční hráči na programe výučbu slovenčiny a vo štvrtok sa celý tím zúčastnil na školení k najnovšiemu výkladu futbalových pravidiel. „Vo futbale platí jednoduché pravidlo. Ak odvedieš na tréningu sto percent, tak sa ti to vráti aj v samotnom zápase. Aj počas týždňa sme tvrdo pracovali a pripravovali sa na najbližší ligový duel. Je dôležité, aby sme sa každým tréningom, každým cvičením posúvali po individuálnej i tímovej stránke. Je pred nami desať zápasov, ktoré musíme zvládnuť, aby sme sa na konci sezóny mohli tešiť z odvedenej práce,“ hovorí Marin Ljubičič, ktorý v predchádzajúcom zápase v Senici strelil víťazný gól. Pripísal si už štvrtý presný zásah v sezóne, na svojom konte má aj tri asistencie. „Naozaj mi nezáleží na tom, aké mám individuálne štatistiky. Prišiel som sem s cieľom pomôcť tímu a získať majstrovský titul. Ja aj celý tím sa musíme neustále zlepšovať a ďalej tvrdo pracovať.“

Marin si zahral v chorvátskej, ukrajinskej či maďarskej lige, takže už môže porovnávať jednotlivé súťaže či hracie systémy. Čo si myslí o práve začínajúcej nadstavbe, ktorá je na Slovensku stále miernou novinkou? „Podľa mňa je to veľmi dobrý formát. Zápasy v prvej šestke pútajú veľkú pozornosť, majú svoju kvalitu a doslova to v nich „žije“ futbalom. Nadstavbu vnímam aj ako dobrú prípravu na to, čo nás čaká v pohárovej Európe. Keď hráte na jar desať zápasov proti najlepším tímom, tak automaticky ladíte formu aj na európsky pohár,“ hovorí skúsený stredopoliar. Do nadstavby vstupujeme so 14-bodovým náskokom na najbližších prenasledovateľov, Ljubičič však odmieta čokoľvek uponáhľať. „V prvom rade musíme v každom zápase odovzdať sto percent a rešpektovať logo klubu, ktoré nosíme na hrudi. Máme najlepšie mužstvo na Slovensku, no treba to potvrdzovať počas každého víkendu. Nechcem hovoriť o titule, kým nemáme matematickú istotu. Do nadstavby ideme s cieľom pokračovať vo výkonoch zo základnej časti a naďalej rozširovať našu zbierku víťazstiev,“ rázne vyhlásil skúsený Chorvát.

Do Nitry sa opäť chystajú aj naši fanúšikovia, ktorých čaká už štvrtý jarný výjazd na ihriská súperov. „Potrebujeme podporu fanúšikov, a to nielen na Tehelnom poli, ale aj na ihriskách súperov. Fanúšikovia sú náš dvanásty hráč. Najmä v ťažkých chvíľach nám vedia podať pomocnú ruku a sú našou oporou. Verím, že to aj teraz spoločne zvládneme a vyhráme aj v najbližšom zápase,“ uzavrel Marin Ljubičič.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Názory trénerov po zápase 10. kola nadstavbovej časti Fortuna ligy ŠK Slovan Bratislava – ŠKF Sereď.
ŠK Slovan Bratislava zvíťazil nad Sereďou 3:1.
Stiahnite si a prečítajte si bulletin k dnešnému zápasu so Sereďou.

Neprehliadnite

ŠK SLOVAN BRATISLAVA MAJSTER SLOVENSKA 2018/2019.
Vychutnajte si parádne AFTERMOVIE z osláv storočnice nášho Slovana a víťazstva 6:2 nad Žilinou.
Vydražte si dres svojho obľúbeného hráča a pomôžte tým, ktorí to najviac potrebujú.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.