Úvod Správy Mládež Mládež pripravená na jarné výzvy

Mládež pripravená na jarné výzvy

Šéftréner mládeže Vladimír Gála o zimnej príprave i cieľoch do jarnej časti.

Po zimnej prestávke sa postupne rozbiehajú aj mládežnícke súťaže. Jar už rozbehli naši dorastenci a počas najbližšieho víkendu štartujú aj naše žiacke tímy. Zimnú prípravu i ambície do jarnej časti predstavil šéftréner mládežníckej sekcie Vladimír Gála.

Dorastenci už absolvovali úvodné jarné zápasy, keď sa stretli s Trenčínom a Prešovom. Štart do jari bol mimoriadne dôležitý pre starší dorast (U19), ktorý bojuje o najvyššie priečky a Trenčín je zatiaľ najväčším konkurentom, keďže zimoval na prvom mieste. Belasí tento duel zvládli a po zásahoch Denisa Potomu a Samuela Lavrinčíka vyhrali 2:1. Dôležitý triumf potvrdili aj v Prešove, kde vyhrali 1:0. „Čo sa týka duelu s Trenčínom, bol to pre nás dôležitý, ale nie rozhodujúci zápas. Máme pred sebou ešte 14 kôl, čo je dostatočná porcia zápasov, kde sa ešte môže stať čokoľvek. Je však jasné, že súťaž bude ešte veľmi zaujímavá, čelo tabuľky je nabité a rozhodnúť môže každý bod. Chceme pokračovať v našich výkonoch, prezentovať sa dominantným prejavom, útočným futbalom, vyhrávať a pobiť sa o majstrovský titul, ktorý je pre nás veľkou motiváciou,“ hovorí Vladimír Gála, ktorý je zároveň šéfom realizačného tímu v tejto kategórii.

„Sme radi, že mladí hráči z Akadémie ako David Strelec, Denis Potoma, Adam Jackuliak, Martin Majling či Martin Trnovský dostali šancu aj v prvom tíme, časť prípravy s nimi absolvoval aj Alexander Tóth. Pre nás všetkých trénerov v Akadémii je obrovským zadosťučinením, keď naši mladí hráči dostávajú príležitosť v prvom mužstve,“ hovorí Vladimír Gála.

Ako prebiehala zimná príprava v podaní našich dorasteneckých tímov? „Prípravu sme odštartovali už 7. januára fyzickým testami, aby sme vedeli nastaviť a individualizovať tréningový proces každého hráča. Dorastenecké tímy sa pripravovali v domácich podmienkach, kde sme absolvovali kondičné sústredenie a vo februári aj herné sústredenie v Nymburku, ktoré bolo prospešné aj z pohľadu utuženia kolektívu. Odohrali sme výborné zápasy, v ktorých sme pozorne sledovali výkony hráčov. Stretli sme sa s českými tímami, rovnako aj s Austriou Viedeň, nad ktorou sme vysoko vyhrali, čo bol náš najlepší výkon v príprave. Mladší dorastenci v kategóriách U17 a U16 kontinuálne pracovali, taktiež odohrali kvalitné medzinárodné zápasy a venovali sa aj kondičnej stránke. V závere prípravy sme už hľadali možnosti ako zlepšiť herný prejav všetkých tímov. Sme pripravení na výzvy, ktoré nás čakajú.“

Počas zimy usilovne pracovala aj žiacka sekcia a naše prípravky. „Žiaci odohrali výborné duely s maďarskými tímami, taktiež si zmerali sily so Slaviou Praha i Spartou Praha. V žiackej sekcii prebehlo všetko podľa plánu. Prípravkári trávili väčšinu času v halách na rôznych turnajoch, predstavili sa aj na turnajoch v Rakúsku či v Česku. Tréneri sa v tréningovom procese venovali všetkým herným činnostiam jednotlivca a pohybovej koordinácii. V prípravke je to trochu odlišné než vo vyšších kategóriách, kde je úplne iný obsah tréningového procesu,“ hovorí Vladimír Gála.

A aké sú ciele mládeže do jarnej časti? „Ciele sú tie najvyššie. V staršom doraste je naším cieľom bojovať o titul, veľmi radi by sme si zahrali mládežnícku Ligu majstrov. Obmeny v kádri boli len minimálne, čo tiež vnímam pozitívne. Rovnako mladší dorast má našliapnuté k bojom o čelo, verím, že to výsledkovo i herne zvládneme. V mladšom doraste sme prišli o Čerepkaia, ktorý odišiel do Talianska, ale prišiel mládežnícky reprezentant Matoš, na ktorého sa budeme spoliehať hlavne vo finálnej fáze. Starší žiaci sa počas jarných zápasov budú pripravovať na majstrovstvá Slovenska, kde sa chceme prezentovať kvalitnými výkonmi i výsledkami. Samozrejme, vo všetkých kategóriách budeme pracovať aj na zlepšení herného prejavu a individuálnom zlepšovaní hráčov. Záleží nám na hernom raste každého hráča a na budovaní tej správnej mentality. Chceme, aby hráči, ktorí vyjdú z našej akadémie, boli čo najlepšie pripravení pre prvý tím a vrcholový a profesionálny futbal,“ uzavrel Vladimír Gála.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Názory trénerov po zápase 10. kola nadstavbovej časti Fortuna ligy ŠK Slovan Bratislava – ŠKF Sereď.
ŠK Slovan Bratislava zvíťazil nad Sereďou 3:1.
Stiahnite si a prečítajte si bulletin k dnešnému zápasu so Sereďou.

Neprehliadnite

ŠK SLOVAN BRATISLAVA MAJSTER SLOVENSKA 2018/2019.
Vychutnajte si parádne AFTERMOVIE z osláv storočnice nášho Slovana a víťazstva 6:2 nad Žilinou.
Vydražte si dres svojho obľúbeného hráča a pomôžte tým, ktorí to najviac potrebujú.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.