Úvod Správy Mládež Starší dorast novým lídrom súťaže

Starší dorast novým lídrom súťaže

Prehľad výsledkov mládežníckych tímov ŠK Slovan počas uplynulého týždňa.

Naši dorastenci čelili v druhom jarnom kole rovesníkom z Prešova. Kým starší dorastenci museli merať dlhú cestu na východ Slovenska, mladšie dorasty sa predstavili v domácom prostredí na Akadémii ŠK Slovan. Viac dôvodov na radosť mal však aj napriek dlhej ceste náš starší dorast, ktorý pokračuje v stopercentnom vstupe do jarnej časti.

Kým zimnú pauzu strávil náš starší dorast (U19) na štvrtom mieste, tak po dvoch jarných kolách sa stal novým lídrom súťaže. Dôležitý domáci triumf s Trenčínom potvrdil aj v Prešove, kde triumfoval 1:0. Po prvom polčase bolo skóre bezgólové, a to aj veľkou zásluhou brankára belasých Martina Trnovského, ktorý zneškodnil pokutový kop. O zisku troch bodov rozhodol krátko po prestávke hlavičkou Filip Lichý, ktorý strelil svoj tretí gól v sezóne. Vďaka víťazstvu v Prešove a zaváhaniach Ružomberka s Trenčínom sa náš starší dorast vyšvihol na prvé miesto so ziskom 40 bodov.

„V prvom polčase nás podržal brankár Trnovský, ktorý zneškodnil penaltu. Tento okamih nás zdravo vyburcoval. Cez prestávku sme si v kabíne povedali, v čom sa chceme zlepšiť a kde musíme pridať. Mali sme výborný vstup do druhého polčasu, keď Lichý vyhral hlavičkový súboj a poslal nás do vedenia. Od tohto momentu sme boli pánmi na ihrisku, súpera sme nepustili do výraznejšieho tlaku a z brejkov sme ešte mohli zvýrazniť náš náskok. Tešíme sa, že sme uspeli v náročnom prostredí a že sme sa posunuli na prvé miesto. Pred nami je však ešte veľmi veľa kôl, preto sa nesmieme uspokojiť, ale naopak, pracovať ešte tvrdšie, aby sme boli prví aj po poslednom kole sezóny,“ povedal tréner U19 Vladimír Gála.

Mladší dorast (U17) utrpel v domácom prostredí nečakanú stratu. V prvom polčase sa Prešovu podarilo dvakrát skórovať, a i keď belasí po prestávke vrhli všetky sily do útoku, ich snaha nebola odmenená bodovým ziskom. Na konečných 1:2 znížil štvrťhodinu pred koncom Filip Szetei, pre ktorého to bol šiesty presný zásah v sezóne. Náš výber U17 je v tabuľke naďalej na treťom mieste.

Výber U16 sa v súboji s Prešovom ujal v prvom polčase vedenia, keď sa ôsmykrát v sezóne presadil Kofi Oliver Thorpe. Zverenci Michala Suchomela boli blízko k desiatemu triumfu v ročníku, no prišli oň jedenásť minút pred koncom. Prešovčania vyrovnali z pokutového kopu a body sa tak v Bratislave delili 1:1. Naša U16 je v tabuľke na piatej priečke so ziskom 31 bodov.