Úvod Správy Juniori Belasí vstúpili do jari vysokým víťazstvom

Belasí vstúpili do jari vysokým víťazstvom

Juniorka doplnená o viacerých hráčov z prvého tímu zvíťazila nad Rusovcami 7:0.

Po štvormesačnej zimnej prestávke sa opäť rozbehla III. liga Bratislava, ktorej lídrom je juniorka Slovana Bratislava. Belasí v úvodnom jarnom zápase deklasovali Rusovce 7:0 a na čele tabuľky majú naďalej sedembodový náskok na najbližšieho prenasledovateľa.

V základnej zostave nastúpili viacerí futbalisti, ktorí nehrali v sobotňajšom zápase v Senici, resp. do hry zasiahli ako striedajúci hráči. Súťažný debut v belasom absolvoval brazílsky ofenzívny univerzál Rafael Ratão a ľavý krajný obranca Stefan Stangl.

Belasí v daždivom počasí od úvodu potvrdzovali úlohu favorita. Už po ôsmich minútach sa ujali vedenia, keď Ratão prešiel po krídle a jeho center umiestnil do siete Strelec – 1:0. Po necelej polhodine to bolo o dva góly, Hermann zužitkoval nezištnú prihrávku od Cmiljaniča – 2:0. Vzápätí predviedli slovanisti peknú akciu – Guzmics vyviezol loptu na útočnú polovicu, Strelec obišiel brankára a Cmiljanič do odkrytej brány zvýšil na rozdiel triedy.

Rovnaký obraz hry pokračoval aj po prestávke. Svoj premiérový zásah v belasom strelil Richárd Guzmics, ktorý si naskočil na center z rohu a hlavičkou poslal loptu do siete – 4:0. Následne si gólový debut pripísal aj Rafael Ratão, keď bol na konci krásnej kombinačnej akcie a zakončil po prihrávke Cmiljaniča – 5:0. Zverenci Jána Kozáka ml. podčiarkli hernú pohodu ešte ďalšími dvomi zásahmi, na 6:0 zvýšil zvnútra šestnástky Cmiljanič a skóre uzavrel Strelec, ktorý rutinérsky obstrelil vybiehajúceho brankára Rusoviec.

„Po dlhej zimnej pauze sme sa už veľmi tešili na ostrý štart súťaže. Celý zápas sme mali pod kontrolou, chlapci k tomu pristúpili tak, ako sme si predsavzali. Vypracovali sme si veľa príležitostí, pri lepšej efektivite mohlo byť naše víťazstvo ešte výraznejšie. Vždy je však na čom pracovať. Súper mal dve-tri príležitosti z brejkov po našich ofenzívnych štandardných situáciách, musíme teda zlepšiť návraty do defenzívy,“ povedal tréner tímu Ján Kozák ml.

Belasí sú bez jedinej prehry a so ziskom 44 bodov na prvom mieste. O týždeň sa predstavia v Rači, ktorá je na druhom mieste so sedembodovým mankom. „Myslím si, že Rača je po nás druhé najlepšie mužstvo v lige, takže nás čaká ťažší zápas. Zodpovedne sa pripravíme a pôjdeme tam s cieľom vyhrať. Celkovo sa chceme na jar stále zlepšovať, vyhrávať zápasy a verím, že sa na konci sezóny budeme tešiť z postupu do druhej ligy,“ uzavrel Ján Kozák ml.

Najbližší zápas v Rači je na programe v nedeľu 17. marca o 10:30.

ŠK Slovan Bratislava juniori – MFK Rusovce 7:0 (3:0)

Góly: 8. a 74. Strelec, 36. a 61. Cmiljanič, 29. Hermann, 48. Guzmics, 53. Ratão

Žlté karty: 60. Nono – 79. Bončo

Rozhodovali: Choreň – Vašš, Ralbovský

Návšteva: 92 divákov

Slovan juniori: Rybár – Hubert, Guzmics (77. Lacko), Baláž, Stangl (60. Brodziansky) – Nono (70. Fronc) – Ratão, Rigo, Hermann – Strelec, Cmiljanič (70. Mašulovič)

Rusovce: Zonyga – Varenits, Blahutiak, Keszi, L. Nagy (74. Koscelník), Dzvoník, Bončo, Jurček, Nespešný (65. Mazák), Čižnár (86. Golej), Kogler