Úvod Správy Fortuna liga Moha: Vážim si, že fanúšikovia nás podporujú aj vonku

Moha: Vážim si, že fanúšikovia nás podporujú aj vonku

Moha strelil jeden z najrýchlejších gólov v histórii slovenskej ligy.

Len 38 sekúnd potreboval Moha na to, aby v Senici otvoril skóre stretnutia. Strelil jeden z najrýchlejších gólov v histórii slovenskej ligy, ktorým položil základ nášho víťazstva. Pripísal si ôsmy presný zásah v sezóne, na konte má ešte ďalších desať asistencií a je druhým najproduktívnejším hráčom súťaže.

„Nie je to najrýchlejší gól v mojej kariére. Ešte počas pôsobenia na Ukrajine som raz skóroval v dvanástej sekunde zápasu,“ usmial sa Moha po stretnutí. Pravda, na rekordéra československej ligy a bývalého hráča Slovana Bratislava Jozefa Oberta stále zďaleka nestačí. Obert je zapísaný ako autor najrýchlejšieho gólu v československej lige, keď v roku 1964 skóroval proti Sparte Praha už v šiestej sekunde stretnutia.

„Nemal som na čo čakať. Dostal som sa s loptou do šestnástky a snažil som sa namieriť k vzdialenejšej žrdi, také strely bývajú pre brankára nepríjemné. Padlo to tam, z čoho sa veľmi teším,“ opísal šťastný strelec svoj presný zásah. Kým pred týždňom na Tehelnom poli pripravil dvomi nezištnými asistenciami góly pre Andraža Šporara, teraz sa sám zapísal do streleckej listiny. „Je jedno, kto dá gól, všetci predsa bojujeme za farby Slovana Bratislava. Dnešný zápas som si užil, išiel som na sto percent a snažil som sa pomôcť tímu.“

Pohľad na tabuľku mohol napovedať, že to bude pre belasých na Záhorí „povinná jazda,“ no realita na trávniku vyzerala inak. Senica síce na jar ešte nebodovala, doma proti Žiline i v Dunajskej Strede však bola veľmi blízko k bodovému zisku a svoj potenciál ukázala aj dnes. „Všade, kam prídeme, sú súperi proti nám extra motivovaní. A zvlášť teraz, keď sme suverénne prví a bez prehry. Je to však normálne, a núti nás to k ešte lepším výkonom. Senica nemá zlý tím, dnes boli naozaj nepríjemní. Začali sme výborne, keď sme okrem gólu mali ešte ďalšie príležitosti, no miesto gólovej poistky sme inkasovali. Cez prestávku sme si povedali, že berieme len víťazstvo a urobíme preň maximum. Bol to náročný zápas, ale zvládli sme ho a vezieme si do Bratislavy cenné tri body.“

Belasí tak zlomili nepriaznivú sériu troch remíz so Senicou. A zároveň predĺžili série – vyhrali šiesty duel v rade, sériu bez ligovej prehry natiahli na 24 zápasov a vyhrali dvanásty zápas na ihriskách súperov po sebe. To naozaj, už dvanáste víťazstvo vonku v rade? Ani som si to neuvedomil (úsmev). Neviem, či sme tým dosiahli rekord, ale vyhrať dvanásť vonkajších zápasov v rade je skvelé. Svedčí to o vnútornej sile nášho tímu,“ hovoril Moha po stretnutí.

Aj v Senici mali naši futbalisti doslova domáce prostredie. Vpred ich hnali naši fanúšikovia, ktorí zaplnili svoj sektor a počas celého zápasu neúnavne povzbudzovali svojich miláčikov. „Keď sú ľudia takto blízko k ihrisku a počuješ pokriky „Slovan, Slovan,“ tak je to skrátka paráda. Vážime si fanúšikov, ktorí cestujú na vonkajšie zápasy, predsa len, nie je ľahké každý druhý týždeň merať cestu a chodiť na výjazdy. Naši priaznivci nám dodávajú ohromnú silu a motiváciu. Ďakujeme im za podporu, pričom musím povedať, že záverečná ďakovačka bola jednoducho skvelá.“

Slovanisti majú po základnej časti štrnásťbodový náskok na dvojicu prenasledovateľov Dunajská Streda – Žilina. Je to skvelá východisková pozícia do nadstavby, naši futbalisti sa však na najbližšie merania síl nepozerajú optikou tabuľky či bodového odstupu. „Neznášam prehry. V priebehu sezóny som si zvykol na chuť víťazstiev a chcem si ich vychutnávať aj naďalej. Stále nemám dosť. V každom jednom zápase pôjdeme naplno, aby sme splnili jeden veľký cieľ, ktorý pred sebou máme, a taktiež ďalšie čiastkové ciele, po ktorých interne túžime,“ vyhlásil Moha, ktorý následne rozvinul myšlienku o tom, ako neznáša prehry. „Môj tím nikdy neprehráva ani na tréningu (smiech). Neznášam prehry v zápasoch, na tréningoch a napríklad ani vo futbale na play-station, kde často hrám proti Andražovi Šporarovi. Keď vyhrá Andraž, tak ma to vie veľmi nahnevať. Našťastie však väčšinou vyhrávam ja,“ uzavrel Moha s úsmevom na perách.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Vladimír Weiss ml. po operácii individuálne trénuje.
Hlasovať môžete do stredy 1. apríla.
Vernon de Marco pozdravil našich fanúšikov.

Neprehliadnite

V internetovom hlasovaní fanúšikovia rozhodli, že najkrajším gólom od otvorenia nového Tehelného poľa bol gól MOHU v zápase skupinovej fázy Európskej ligy Slovan - Beşiktaş 4:2. Hlasovanie prebiehalo v priebehu minulého týždňa na Facebooku.
Vychutnajte si najkrajšie góly na novom Tehelnom poli.
Futbalový štadión na Tehelnom poli bol nominovaný na ďalšie prestížne ocenenie.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.