Úvod Správy Fortuna liga Zvyknutý na tlak a povinnosť víťaziť

Zvyknutý na tlak a povinnosť víťaziť

V rozhovore vám predstavujeme Stefana Stangla.

V lete 2016 stanovil dovtedajší rekord rakúskeho futbalu, keď sa stal najdrahším obrancom v histórii domácej súťaže. Za 1,65 milióna eur vtedy prestúpil do Red Bullu Salzburg, ktorý v posledných sezónach dominuje rakúskej lige. Vo februári 2019 sa stal hráčom Slovana Bratislava, kam prichádza pokorne, s cieľom zabojovať o svoje miesto v zostave a prispieť k zisku majstrovského titulu. Predstavujeme Stefana Stangla.

V Rakúsku hral za prakticky všetky významnejšie kluby. Vyrastal v Sturme Graz, potom sa cez SV Horn a Wiener Neustadt dostal do Rapidu Viedeň, odkiaľ prestúpil do Red Bullu Salzburg. Naposledy nosil dres Austrie Viedeň, klubu, s ktorým majú slovanisti pozitívne väzby. „Keď som si hľadal informácie o Slovane, tak som veľmi rýchlo zistil, že medzi fanúšikmi týchto klubov sú veľmi dobré vzťahy. Úprimne poviem, že ma to potešilo,“ usmial sa Stefan Stangl na úvod nášho rozhovoru. Počas pôsobenia v Rakúsku získal dva majstrovské tituly, jeden Rakúsky pohár a zahral si vo vyraďovacej fáze Európskej ligy. „Viem, čo to znamená hrať vo veľkom klube. Berie sa len víťazstvo, všetko ostatné je neúspech. Rád pracujem pod takýmto tlakom, a aj preto sa na pôsobenie v Slovane veľmi teším.“

Stangl patril v rakúskej lige k špičke na svojom poste, pričom v dobrom futbalovom veku (má 27 rokov) mu nič nebráni v tom, aby sa v belasom vrátil do tejto formy. Zaspomínal si aj na okolnosti svojho rekordného prestupu z roku 2016. „Vtedy sa o tom veľa písalo, bol to najväčší prestup obrancu v doterajšej histórii rakúskej ligy. Následne som sa dostal aj do kádra reprezentácie, zaujímavé je, že som debutoval práve proti Slovensku. Mám veľkú túžbu opäť víťaziť a dosahovať úspechy.“

Po ukončení pôsobenia v Salzburgu mal menšiu pauzu, počas ktorej však na sebe tvrdo pracoval. Aj preto bez problémov zvláda tréningové dávky a pomerne rýchlo zapadol do nášho mužstva. „Nechcem sa k tomu veľmi vracať, no môžem povedať, že aj počas pauzy som na sebe neustále pracoval a trénoval som. Pre bežného fanúšika je to možno ťažké pochopiť, ja však sám najlepšie viem, prečo to tak bolo a môžem povedať, že ešte nikdy som nemal takú chuť do futbalu ako teraz. V Rakúsku som už hral za všetky veľké kluby, a túžil som ísť do zahraničia. Keď sa ozval Slovan, tak to znelo skvele – najväčší slovenský klub, ktorý navyše hráva na novom štadióne. Vážim si túto príležitosť a som odhodlaný o ňu zabojovať zo všetkých síl,“ vyhlásil rodák z rakúskej obce Wagna.

Naša posledná zimná posila sa vyznačuje rýchlosťou i zodpovedným plnením obranných úloh. „Mám rád ofenzívne výpady popri postrannej čiare, využívam pri nich svoju rýchlosť. Avšak samozrejme, pre obrancu sú prioritou defenzívne úlohy, ktoré si poctivo plním. V súkromí ma takmer vždy vidíte usmiateho, na ihrisku už však nie, keďže sa koncentrujem len na hru (úsmev). Okrem pozície ľavého obrancu som si už vyskúšal aj post stopéra. Dosť však o mne, fanúšikov chcem presvedčiť svojimi výkonmi a nie slovami,“ vyhlásil Stefan Stangl. Zaujímavé je, že doteraz nosil číslo 23, ktoré však patrí ďalšiemu krajnému obrancovi Arťomovi Suchockému. „Preto som si vybral číslo 20, ktoré je však tiež fajn,“ usmial sa sympatický Rakúšan.

A čo hovorí Stangl na nový štadión na Tehelnom poli, ktorý už osobne zažil počas zápasu so Spartakom Trnava? „Je to veľká paráda. Hral som už na viacerých veľkých štadiónoch, ale Tehelné pole je skrátka výnimočné. Veľmi sa teším, že môžem byť súčasťou tohto klubu a verím, že sa svojou tvrdou prácou zaslúžim o to, aby som si na štadióne zahral. Chcem prispieť k naplneniu cieľa a teda k zisku titulu,“ uzavrel Stefan Stangl.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Alen Ožbolt v rozhovore pred zápasom v Zlatých Moravciach.
Prinášame informácie pre fanúšikov, ktorí sa chystajú vycestovať a podporiť Slovan v Zlatých Moravciach.
Čo vám možno uniklo?

Neprehliadnite

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.