Úvod Správy Mládež Starší dorast bližšie k čelu tabuľky

Starší dorast bližšie k čelu tabuľky

Prehľad výsledkov mládežníckych tímov ŠK Slovan počas uplynulého týždňa.

Po zimnej prestávke boli ako prví v akcii naši dorastenci, ktorí sa na úvod jarnej časti stretli s Trenčínom. Mimoriadne dôležitý duel odohrali naši starší dorastenci (U19). Tí totiž strácali na lídra súťaže z Trenčína štyri body a ak chceli zdramatizovať boj o titul, museli doma nutne bodovať. Súboj tímov z čela tabuľky ponúkol atraktívny futbal vo výbornom tempe. Do vedenia šli belasí, keď sa z pokutového kopu nariadeného po faule na Haramiu presadil Denis Potoma. Hostia ešte do polčasu vyrovnali, no posledné slovo mali slovanisti. O ich víťazstve rozhodol po peknej individuálnej akcii Samuel Lavrinčík. Náš výber U19 tak na treťom mieste stiahol manko na lídra na jediný bod. „Z pohľadu tabuľky to bol veľmi dôležitý zápas, na ktorý sme sa zodpovedne pripravili. Zápas bol kvalitný z oboch strán, hralo sa vo vysokom tempe a s patričnými emóciami. Veľmi sa tešíme z tohto víťazstva, dotiahli sme sa na bod k Trenčínu, takže boj o titul bude ešte zaujímavý. Pre nás bude dôležité nadviazať na tento výkon aj najbližšie v Prešove, kde to nikdy nebýva jednoduché,“ povedal tréner tímu Vladimír Gála.

Mladší dorastenci cestovali na Považie, kde im šťastie neprialo. Mladší dorastenci (U17) prehral v Trenčíne 0:2, keď inkasoval dva góly zo štandardných situácií a nevyužil niekoľko dobrých príležitostí. Tou najväčšou bol pokutový kop v druhom polčase, kanonier Rosenberger však tentoraz z penalty neuspel. Výber U17 tak zostáva v tabuľke na treťom mieste.

Mladší dorast (U16) v súboji tabuľkových susedov remizoval v Trenčíne 1:1. Belasí po prvom polčase viedli zásluhou gólu Petra Dornaia, Trenčania po prestávke vyrovnali a body sa tak delili. Náš výber U16 je v tabuľke na priebežnej šiestej priečke.