Úvod Správy Niké liga Belasí po ďalšom víťazstve zvýšili náskok na čele

Belasí po ďalšom víťazstve zvýšili náskok na čele

ŠK Slovan Bratislava zvíťazil nad Sereďou 1:0.

ŠK Slovan dosiahol jedenáste víťazstvo v rade na ihriskách súperov. Naši futbalisti triumfovali v Nitre nad Sereďou 1:0, keď sa o víťazný presný zásah postaral Andraž Šporar. Na čele tabuľky máme v súčasnosti už 14-bodový náskok. Najbližšie sa predstavíme už na novom Tehelnom poli 3. marca o 18:00 proti Trnave.

Belasí od úvodu „vyleteli“ na Sereď a už po niekoľkých sekundách mohli otvoriť skóre. Šporar adresoval center Čavričovi, ktorý hlavou z výbornej pozície mieril tesne nad bránu. Vzápätí Nwolokor vytesnil dobre mierenú strelu Mohu a potom po ďalšej hlavičke Čavriča ratovala obrana domácich na bránkovej čiare. V 14. min vymyslel Holman kolmicu na Šporara, ten postupoval sám na brankára, gólovú radosť však svojím zákrokom zastavil Nwolokor. O päť minút vystihol Šporar zlú rozohrávku brankára, zblízka však namieril do Nwolokora. Aktivita sa dočkala odmeny v 24. min po akcii, ktorú v strede rozbehol Holman. Šporar si narazil loptu s de Kampsom a najlepší ligový strelec loptu prudkou strelou umiestnil presne k ľavej žrdi – 0:1. Zakrátko opäť Šporar pripravil skvelú pozíciu pre Čavriča, ktorý zblízka tesne minul bránu. V závere prvého dejstva sa prvý raz osmelila aj Sereď, keď sa Špehar znenazdajky ocitol sám pred Greifom, náš brankár však situáciu vyriešil a podržal tím.

Hneď v úvode druhého polčasu videl červenú kartu kapitán domácich Michalík, ktorý likvidačne zostrelil Mohu a je len šťastie, že náš krídelník neutrpel vážnejšie zranenie. Vylúčenie však futbalu neprospelo, tempo oproti prvému polčasu opadlo. Belasí sa do vážnejšej príležitosti dostali až v 72. min, keď Medveděv centroval z krídla a striedajúci Strelec hlavičkoval do miest, kde bol pripravený Nwolokor. O tri minúty neskôr vyslal Dražič prudkú strelu zo strednej vzdialenosti, mieril však tesne nad. V 82. min sa Moha uvoľnil na ľavom kraji šestnástky a centrom na zadnej žrdi našiel Šporara, ktorý zakončil razantne, ale nie dostatočne presne. Vzápätí bol vo výbornej pozícii Strelec, ani on však nepridal poisťujúci druhý gól. V 88. min si Moha vytvoril streleckú pozíciu, pekne vystrelil z hranice šestnástky a Nwolokor s námahou vyrazil na roh. Belasí už víťazstvo z rúk nepustili a dosiahli jedenásty triumf na ihriskách súperov v rade.

ŠFK Sereď – ŠK Slovan Bratislava 0:1 (0:1)

Gól: 24. Šporar

Žlté karty: 21. Michalík, 34. Morong – 64. Šporar, 65. Medveděv, 73. Dražič, 75. Bajrič

Červená karta: 46. Michalík (po druhej ŽK)

Rozhodovali: Ziemba – Weiss, Jenčura

Návšteva: 723 divákov

Sereď: Nwolokor – Menich, Michalík, Djiby Ba, Hučko – Adekuoroye – Morong, Pankaričan, Kuzma (80. Ulrich), Špehar (57. Mečiar) - Lačný (84. Iván)

Slovan: Greif – Medveděv, Bajrič, Božikov, Suchockij – de Kamps – Čavrič (90. Cmiljanič), Dražič (83. Guzmics), Holman (71. Strelec), Moha – Šporar