Úvod Správy Prvú prehru v sezóne sme utrpeli pod Zoborom

Prvú prehru v sezóne sme utrpeli pod Zoborom

Slovan Bratislava podľahol s pozmenenou základnou zostavu tímu FC Nitra (0:1)

V sobotňajšom zápase 5. kola Corgoň ligy si Slovan Bratislava v pozmenenej zostave zaknihoval prvú prehru, keď naši hráči nestačili na mužstvo FC Nitra na jeho trávniku (0:1). V základnej zostave Slovana Bratislava nefigurovali opory Erik Grendel, Milan Ivana a Jakub Sylvestr, ktorých tréner Jozef Jankech šetril pred štvrtkovým prvým zápasom play-off o skupinovú fázu Európskej ligy s VfB Stuttgart. Naopak, šancu od začiatku stretnutia dostal krídelník Peter Štepanovský, v druhom polčase sa do hry po dlhšom výpadku zapojili aj Martin Dobrotka a Michal Breznaník.

Bol to Slovan Bratislava, ktorý začal v zápase lepšie. Už v 1. min sa po aktivite pravého obrancu Petra Jánošíka dostal k streleckému pokusu Filip Kiss, domáci brankár Lukáš Hroššo si však s jeho strelou poradil. „Belasí“ boli aktívni aj naďalej, v 16. min „nabil“ Mamadou Bagayoko Marekovi Kuzmovi, ten však zvnútra šestnástky mieril veľmi nepresne. Rovnako sa skončil aj pokus Jánošíka v 26. min z podobnej pozície. O štyri minúty neskôr mal Slovan veľkú príležitosť na vyrovnanie, dobre zahratý rohový kop Filipa Kissa však Marián Had usmernil hlavičkou len tesne nad bránku Hrošša. Had bol pri dôležitom momente aj v 35. min, keď vystrelil z priameho kopu, Hroššo však bol pozorný. Brankár Nitry ihneď rozohral na útočníka Róberta Ráka. Minuloročný najlepší kanonier Corgoň ligy prehodil vybehnutého brankára Matúša Putnockého – 1:0. Po góle už do prestávky jasne dominovali Nitrania. V 37. min nás pri šanci Róberta Valentu ratoval Putnocký, loptu z kopačky krídelníka vyrazil pravou nohou vedľa. Brankár Slovana musel zasahovať aj pri hlavičke Mariána Kolmokova po rohovom kope Hodúra, skvele zlikvidoval aj strelu Miloša Šimončiča v úplnom závere prvého polčasu.

Aj druhý polčas sa začal v réžii Nitranov. V 48. min preveril z pravej strany Putnockého Valenta, gólman Slovana bol pozorný. V 60. min sa k slovu dostali po dlhšom čase hostia, rohový kop Kissa poslal Jánošik len do Hroššovej náruče. O šesť minút neskôr sa snažil strážcu svätyne vicemajstra opäť ohroziť strelec Rák, z priameho kopu však poslal loptu nad bránku. V 70. min sa vyrovnať nepodarilo striedajúcemu útočníkovi Jakubovi Sylvestrovi, spoza šestnástky poslal prízemnú strelu asi meter vedľa ľavej žrde. O dve minúty poslal podobný pokus jeho partner z útoku Marek Kuzma, ktorý zase tesne minul pravú žrď. V 78. min vylúčil hlavný rozhodca Vlk domáceho Kaspřáka za faul na prenikajúceho Jakuba Sylvestra. Z následného priameho kopu z približne 18 m trafil Michal Breznaník tesne nad bránku Nitry. A keď sa neujala ani strela toho istého hráča v 85. min a záverečný pokus Mareka Kuzmu zo strednej vzdialenosti, všetky body zostali pod Zoborom domácemu mužstvu.

FC Nitra - ŠK Slovan Bratislava 1:0 (1:0)
Gól: 35. Rák, ŽK: 90. J. Leško - 31. Jánošík, 63. Guédé, ČK: 78. Kaspřák (Nitra) za faul, rozhodovali: Vlk - Balko, Chládek, 1450 divákov

Nitra: Hroššo - Kaspřák, Martin Tóth, M. Kolmokov, J. Leško - Štetina, Šimončič - Valenta, I. Hodúr (82. Matej Král), R. Sloboda (67. S. Bališ) - Rák (90.+ Igor Kotora)
Slovan: Putnocký - Jánošík, Saláta (46. Dobrotka), Dosoudil, Had - Bagayoko, Guédé, Božič (60. Sylvestr), F. Kiss, Štepanovský (74. Breznaník) - M. Kuzma

Ivan Galád (tréner Nitry): "Toto víťazstvo patrí chlapcom. Vedeli sme, ako ho máme dosiahnuť. Hráčom to prajem, lebo nad Slovanom sa nevyhráva často."
Jozef Jankech (tréner Slovana): "Začali sme celkom dobre. Šance nám síce chýbali, ale loptu sme mali pod kontrolou. V druhom polčase sme v tom pokračovali, ale streľbou z diaľky sme sa nevedeli presadiť. Nitra si zaslúžila víťazstvo."