Úvod Správy Transfery Ľavý kraj obrany vystuží Stefan Stangl

Ľavý kraj obrany vystuží Stefan Stangl

Stefan Stangl naposledy nosil dres Austrie Viedeň.

Belasí v závere prestupového obdobia vystužili káder a získali posilu na ľavú stranu obrany. ŠK Slovan podpísal polročný kontrakt s bývalým rakúskym reprezentantom Stefanom Stanglom, ktorý naposledy pôsobil v Austrii Viedeň.

Stefan Stangl pôsobil vo všetkých elitných rakúskych kluboch – začínal v Sturme Graz, potom hral za Rapid Viedeň, Red Bull Salzburg a Austriu Viedeň. Má na konte 88 štartov v rakúskej lige a pripísal si jeden reprezentačný štart. Je alternatívou na ľavý kraj obrany, kde sme doteraz mali k dispozícii len Arťoma Suchockého.

„Post ľavého obrancu bol jediný v našom aktuálnom kádri, ktorý sme nemali zdvojený. Sami sme v poslednom zápase, keď sa zranil Mitch Apau a okamžite ho adekvátne zastúpil Jurij Medveděv, videli, aké dôležité je mať na jednej pozícii dvoch kvalitných hráčov. Preto sme sa v závere prestupového obdobia rozhodli získať Stefana Stangla, ktorý hral za všetky elitné rakúske kluby a má svoju nespornú kvalitu. Keďže má za sebou dlhší herný výpadok, podpísali sme s ním zatiaľ zmluvu do konca prebiehajúcej sezóny. Má šancu ukázať svoje schopnosti a môže zabojovať o svoje miesto. Verím, že Arťomovi Suchockému vytvorí zdravú konkurenciu, ktorá bude v konečnom dôsledku priaznivá pre celé naše mužstvo,“ povedal generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml.

„Stefan je typický moderný krajný obranca, okrem defenzívy dokáže aj podporiť útok. O jeho kvalitách svedčí aj to, že Salzburg zaňho pri prestupe z Rapidu Viedeň zaplatil dovtedy najvyššiu sumu za obrancu v histórii Rakúska. V Slovane ho vítam a verím, že naša spolupráca bude úspešná a v prípade spokojnosti aj dlhšia než len do leta tohto roka,“ dodal Ivan Kmotrík ml.

Dvadsaťsedemročný krajný obranca vyrastal v akadémii Sturmu Graz, následne pôsobil v SV Horn, Wiener Neustadt, Rapide Viedeň, Salzburgu a naposledy hosťoval v Austrii Viedeň. Za zmienku stojí fakt, že v lete 2016 prestúpil z Rapidu Viedeň do Salzburgu za rekordných 1,65 milióna eur. Má na konte jeden reprezentačný štart (v novembri 2016 proti Slovensku pri remíze 0:0), súčasťou širšieho kádra bol aj počas poslednej kvalifikácie na MS 2018. S Rapidom v sezóne 2015/16 vyhral skupinu v Európskej lige a zahral si aj v jarnej vyraďovacej fáze.

Stangl si už za Slovan zahral počas sústredenia v Turecku, keď odohral 45 minút v súboji s Rubinom Kazaň a potom nastúpil aj proti Tromsö, duel však nedokončil pre menšie zranenie. Teraz je však už zdravotne v poriadku a v dnešnom zápase so Sereďou bude pripravený naskočiť z lavičky náhradníkov.

„S chalanmi som sa stretol už v Turecku, kde som hneď zistil, že Slovan má výborný tím. Pôsobil som vo všetkých veľkých rakúskych kluboch, takže veľmi dobre viem, čo znamená hrať o trofeje a byť neustále pod tlakom. Veľmi sa teším, že som sa stal súčasťou najúspešnejšieho slovenského klubu a urobím maximum, aby som Slovanu pomohol. Keď som hľadal informácie o Slovane, tak som zistil, že fanúšikovia majú veľmi dobré vzťahy s priaznivcami Austrie Viedeň, kde som naposledy pôsobil, čo je tiež zaujímavé a pre mňa pozitívne. Chcem tvrdo pracovať, odviesť maximum na každom tréningu a prispieť k zisku majstrovského titulu,“ vyhlásil Stefan Stangl.

 

Vizitka Stefana Stangla

Krajina: Rakúsko

Dátum narodenia: 20. októbra 1991

Výška: 185 cm

Kluby: Austria Viedeň, Red Bull Salzburg, Rapid Viedeň, Wiener Neustadt, SV Horn, Sturm Graz

Reprezentácia: Rakúsko „A“ (1 štart)

Slovan TV
Aktuálne novinky
Filip Lichý a Žan Medved si v súboji s Trenčínom pripísali súťažné debuty v belasom.
Belasí sa v predposlednom kole základnej časti predstavia v Nitre.

Neprehliadnite

Súčasťou najúspešnejšieho slovenského klubu sa stal účastník majstrovstiev sveta 2010 i majstrovstiev Európy 2016 a rodený Bratislavčan Vladimír Weiss ml. Vlado vitaj na Tehelnom poli 💙⚽️
Pokladňa sa nachádza hneď za B-tribúnou od Bajkalskej ulice.
Dnes sa v priestoroch Tehelného poľa uskutočnila tlačová konferencia ŠK Slovan Bratislava.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.