Úvod Správy Fortuna liga Medveděv: Verím, že nás fanúšikovia opäť podporia

Medveděv: Verím, že nás fanúšikovia opäť podporia

Jurij Medveděv v rozhovore pred sobotňajším zápasom so Sereďou.

Účelom zdvojených postov je aj to, aby v prípade zranenia stabilného člena zostavy mohla okamžite naskočiť kvalitná alternatíva. V Dunajskej Strede sa po polhodine zranil Mitch Apau, no adekvátne ho zastúpil Jurij Medveděv, ktorý bude pripravený aj na sobotňajší duel so Sereďou. Jurij praje Mitchovi skoré uzdravenie a svojej šance sa chce chopiť čo najlepšie. Zároveň verí, že aj v zápase so Sereďou sa budú môcť belasí spoľahnúť na podporu fanúšikov. 

Belasí sa v sobotu o 14:00 predstavia na štadióne FC Nitra, kde má Sereď svoje prechodné domáce prostredie. „Sereď bojuje o účasť v nadstavbe a nedá nám ani meter zadarmo. Je jasné, že bude stavať predovšetkým na pevnej defenzíve. Musíme byť trpezliví a počkať si na ten správny moment, keď môžeme otvoriť obranu protivníka. Súperovi sa musíme vyrovnať v dôraze a verím, že uspejeme našou hrou a futbalovosťou. Chceme nadviazať na víťazný vstup do jarnej časti,“ povedal Jurij Medveděv.

Dvadsaťdvaročný obranca si pred týždňom pripísal premiérový súťažný štart v belasom. Nie úplne za okolností, ktoré by si prial. „Mrzí ma, že sa Mitch zranil. Je to super chalan a prajem mu, aby sa čím skôr uzdravil. Bohužiaľ, taký je futbal, zranenia musíme prijať a prekonať ich."

V Dunajskej Strede musel Medveděv okamžite naskočiť z lavičky do hry, čo nebýva pre futbalistu jednoduché. „Dal som si pár šprintov a okamžite som nabehol do hry. Do poriadneho tempa som sa dostal prakticky až na konci zápasu (úsmev). Takže určite to bude lepšie, ak najbližšie nastúpim od začiatku a hneď budem zahriaty a v tempe.“

Pri aktuálnom zranení Mitcha je vysoko pravdepodobné, že jeho miesto v základnej zostave zaujme práve Jurij Medveděv. Vníma hráč tento fakt pri svojej príprave na zápas? „Vôbec nie. Na každý zápas sa pripravujem rovnako. Tesne pred zápasom to bude možno trochu iné v tom, aby som sa psychicky pripravil na to, čo ma čaká a podal čo najlepší výkon. Každú minútu strávenú na ihrisku sa teraz budem snažiť využiť čo najlepšie a pomôcť tímu,“ hovorí rodák z kazašského Badamshu, ktorý však vyrastal v Českej republike.

Belasí počas tohto týždňa štandardne trénovali, vďaka peknému počasiu využívali prírodné hracie plochy. „Nálada je po víťazstve v Dunajskej Strede výborná. Týždeň prebiehal štandardne, postupne už čoraz viac myslíme na sobotňajší zápas. V každom ligovom kole berieme len tri body a teraz to nebude iné. Verím, že nás opäť prídu podporiť aj naši fanúšikovia, ktorí boli výborní v Dunajskej Strede a dodávajú nám ohromnú energiu,“ pristavil sa Medveděv pri fanúšikoch. Pripomenieme, že vstupenky sa budú predávať pred sektorom hostí, jedna stojí 7 eur.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Názory trénerov po zápase 10. kola nadstavbovej časti Fortuna ligy ŠK Slovan Bratislava – ŠKF Sereď.
ŠK Slovan Bratislava zvíťazil nad Sereďou 3:1.
Stiahnite si a prečítajte si bulletin k dnešnému zápasu so Sereďou.

Neprehliadnite

ŠK SLOVAN BRATISLAVA MAJSTER SLOVENSKA 2018/2019.
Vychutnajte si parádne AFTERMOVIE z osláv storočnice nášho Slovana a víťazstva 6:2 nad Žilinou.
Vydražte si dres svojho obľúbeného hráča a pomôžte tým, ktorí to najviac potrebujú.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.