Úvod Správy Fortuna liga Predpokladaný návrat o štyri až päť týždňov

Predpokladaný návrat o štyri až päť týždňov

Mitch Apau utrpel v Dunajskej Strede nepríjemné zranenie.

Právom mu patrí prívlastok „železný muž,“ veď v doterajšom priebehu sezóny nevynechal v lige ani minútu. Aj v úvodnom jarnom zápase v Dunajskej Strede bol v základnej zostave, na ihrisku však strávil len 36 minút. Mitch Apau kvôli zraneniu vynechá najbližšie zápasy a trénerovi Martinovi Ševelovi bude k dispozícii až v nadstavbovej časti.

Osudný okamih sa udial po polhodine hry. Mitch zastavil nebezpečnú akciu súpera doslova vlastným telom, po kontakte s útočníkom Taiwom však ostal v bolestiach na zemi, čo neveštilo nič dobré. Po ošetrení to ešte skúsil, avšak v 36. minúte už nútene striedal a nahradil ho Jurij Medveděv.

Hneď po stretnutí absolvoval v Bratislave röntgenové vyšetrenie, ktoré preukázalo vykĺbenie kľúčnej kosti. V nedeľu absolvoval Mitch úspešný operačný zákrok.

„Mrzí ma, že sme prišli o dôležitého hráča, ktorý doteraz v lige nevynechal ani minútu. Žiaľ, aj také veci futbal prináša, a my sa musíme s touto situáciou vyrovnať. Mitch hneď po zápase absolvoval röntgen, ktorý preukázal vykĺbenú kľúčnu kosť. V nedeľu sa podrobil operačnému zákroku, a ruku bude mať týždeň zafixovanú v dlahe. Potom začne s rekonvalescenciou a postupne sa bude zapájať do tréningového procesu. Predpokladám, že by nám mohol byť znovu k dispozícii o štyri až päť týždňov,“ vyhlásil hlavný tréner Martin Ševela. V praxi to znamená, že Mitch by mohol znovu zasiahnuť do hry už po marcovej reprezentačnej prestávke.

„Na pravý kraj obrany máme pripravenú alternatívu, Jurij Medveděv sa v zápase s DAC dobre zhostil svojej úlohy. Aj kvôli takýmto situáciám je výborné mať zdvojené posty. Mitch nám ako dôležitý člen tímu vypadol, na jeho poste však máme k dispozícii ďalšieho kvalitného hráča, ktorý ho môže zastúpiť,“ doplnil tréner belasých.

Náš obranca prežíva náročné chvíle, na druhej strane má už to najhoršie v podobe operácie za sebou. „Už sa cítim o niečo lepšie, i keď dnešné ráno ešte bolo veľmi zlé. V inkriminovanom súboji som tvrdo dopadol na zem, bolo to veľmi bolestivé a už v tej chvíli som tušil, že je zle. Snažil som sa to ešte prekonať a dohrať zápas, ale už to jednoducho nešlo. Neprepadám zlým myšlienkam, veď predpokladaná doba absencie nie je taká dlhá. Budem tvrdo pracovať, aby som sa vrátil ešte silnejší,“ povedal Mitch Apau.

Sme s tebou a želáme skoré uzdravenie, Mitch! 

Slovan TV
Aktuálne novinky
Názory trénerov po zápase 10. kola nadstavbovej časti Fortuna ligy ŠK Slovan Bratislava – ŠKF Sereď.
ŠK Slovan Bratislava zvíťazil nad Sereďou 3:1.
Stiahnite si a prečítajte si bulletin k dnešnému zápasu so Sereďou.

Neprehliadnite

ŠK SLOVAN BRATISLAVA MAJSTER SLOVENSKA 2018/2019.
Vychutnajte si parádne AFTERMOVIE z osláv storočnice nášho Slovana a víťazstva 6:2 nad Žilinou.
Vydražte si dres svojho obľúbeného hráča a pomôžte tým, ktorí to najviac potrebujú.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.