Úvod Správy Niké liga Boj, v ktorom sme uspeli ako tím

Boj, v ktorom sme uspeli ako tím

Arťom Suchockij odohral v Dunajskej Strede výborný zápas.

Po príchode do Slovana to nemal jednoduché. V priebehu minulého roka ho dvakrát vyradili z hry zranenia, kvôli ktorým sa nemohol dostať do formy, v ktorej sa prezentoval v predchádzajúcom pôsobisku. Nenechal sa odradiť. Zaťal zuby, trénoval ešte tvrdšie a intenzívnejšie, a výsledky sa postupne dostavujú. Arťom Suchockij bol v Dunajskej Strede dôležitou súčasťou našej defenzívnej formácie.

Po stretnutí z neho priam sršala spokojnosť. S pokorou sebe vlastnou sa však pri hodnotení zápasu najprv vyjadril k tímovému výkonu a vyzdvihol všetkých hráčov, ktorí sa podieľali na výbornom výsledku. „Prvý zápas po zimnej prestávke je vždy ťažký, býva to skôr boj než krásny futbal. A presne tak vyzeral dnešný duel. Ako tím sme doslova vybojovali tri body, z čoho sa nesmierne tešíme,“ vyhlásil ukrajinský obranca po stretnutí.

Dnešok bol veľmi dôležitý pre ďalší vývoj jarnej časti. Medzi prvým Slovanom a druhou Dunajskou Stredou mohlo byť jedenásť, osem alebo päť bodov. Belasí hneď v úvode jari ukázali, že sú pripravení splniť stanovený cieľ v podobe titulu. „Pred zápasom sme vnímali, že sa hrá o dôležité body. Je skvelé, že sme hneď v prvom kole jarnej časti odskočili najbližšiemu súperovi na jedenásť bodov. Nič však nie je rozhodnuté! Bola by veľká chyba, ak by sme sa po dnešku uspokojili. Naopak, víťazstvo nad najväčším rivalom v boji o titul by malo byť tou správnou motiváciou do ďalšej práce, aby sme uspeli aj v ďalších zápasoch.“

Arťom najprv na svojej strane bránil mladíka Tretjakova, potom čelil nebezpečnému Kristopherovi Vidovi, ktorý patrí k najproduktívnejším hráčom DAC. Náš obranca si svoje miesto zastal. Uzavrel ľavú stranu a pokiaľ mu to situácia umožnila, snažil sa aj podporiť útok. V prvom polčase ideálnym centrom pripravil dobrú pozíciu Andražovi Šporarovi. „Čisté konto je veľmi dôležité v prvom rade pre brankára, ktorý má potom viac sebadôvery a tú potom prenáša na celý tím. Dnes sme dobre bránili ako celý tím a preto sme udržali nulu. Verím našej ofenzívnej sile. Keď udržíme nulu, tak určite jeden gól strelíme a vyhráme. Videli ste, že to tak bolo aj dnes,“ usmial sa 26-ročný rodák z ukrajinského Nižinu.

Belasí okrem gólu z pokutového kopu skórovali aj po hodine hry zo štandardnej situácie. Rozohral ju práve Arťom Suchockij, gól však neplatil pre postavenie mimo hry. „Či to bol ofsajd alebo nie, to v tejto chvíli neviem posúdiť. Rešpektoval som rozhodnutie arbitra.“

Na vypredanom štadióne bolo počuť aj fanúšikov belasých, ktorí zaplnili svoj sektor a počas celého zápasu hnali svojich miláčikov dopredu. Po zápase si hráči s fanúšikmi užili ďakovačku Vstaňte keď ste belasí. „Ďakujeme našim priaznivcom za podporu. Cítili sme ich za chrbtom a boli našou oporou aj v náročných situáciách, ktoré počas zápasu nastali. Teším sa, že sme sa mohli spoločne radovať z tohto cenného víťazstva,“ vyhlásil Suchockij.

Martin Ševela sa na tlačovej konferencii pred jarnou časťou pristavil pri Arťomovi, ktorého pochválil za výrazný progres počas zimnej prípravy. Pozitívne slová od trénera sú pre nášho obrancu motiváciou. „Moje začiatky v Slovane neboli ľahké. Hneď v úvode som sa zranil, a keď som sa dal dokopy, tak ma znovu zabrzdilo zranenie. Bolo to ťažké obdobie. Nedovolil som, aby ma zlomilo. Pracujem ešte tvrdšie a snažím sa ukázať, čo vo mne je a pomôcť Slovanu k víťazstvám. Som šťastný, že opäť hrám a chcem sa naďalej zlepšovať,“ uzavrel Arťom Suchockij.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Belasí v stredu absolvovali komplexné fyzické testovanie.
Ako prežil dovolenku náš stopér a aký bol včerajší prvý tréningový deň prípravy?

Neprehliadnite

Prvý rozhovor s našou treťou letnou posilou.
ŠK Slovan získal výraznú posilu do ofenzívy.
Aktuálna edícia dresov zaznamenala veľký úspech u fanúšikov

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.