Úvod Správy Prípravné zápasy Sústredenie sme odpracovali, už myslíme na štart ligy

Sústredenie sme odpracovali, už myslíme na štart ligy

Belasí sa vrátili zo sústredenia v Turecku a už myslia na šláger v Dunajskej Strede.

Zimná príprava belasých bola rozdelená do troch blokov a priniesla desiatky tréningových jednotiek i celkom osem prípravných zápasov. Posledné dva týždne strávili naši futbalisti na sústredení v Turecku, kde našli kvalitné tréningové plochy a výborné podmienky na prípravu. Výprava sa v nedeľu popoludní vrátila do Bratislavy, pričom belasí už cítia, že jarná časť sezóny doslova klope na dvere. 

Slovanisti odohrali na tureckom sústredení štyri prípravné duely s bilanciou dve víťazstvá, jedna remíza a jedna prehra s celkovým skóre 11:8. Výsledkovo potešil najmä triumf nad Spartakom Moskva i remíza so silným Rubinom Kazaň.

Kým úvodné dva bloky prípravy v domácich podmienkach a na Malte boli zamerané primárne na kondičnú stránku, v Turecku už tréneri plynule prešli na herné tréningy. Naše mužstvo malo k dispozícii kvalitné hracie plochy s prírodnou trávou. Na hoteli mohli hráči využívať perfektne vybavenú posilňovňu, bazén i regeneráciu. 

„V prvom rade je výborné, že všetci hráči odpracovali sústredenie tak, ako sme to od nich vyžadovali. Z pohľadu profesionalizmu a prístupu to bolo v podaní hráčov na vysokej úrovni. Pracovali sme na defenzíve celého mužstva, aby sme boli súdržní dozadu, odvážni a nebezpeční smerom dopredu a v neposlednom rade efektívni, lebo práve efektivita nám zaručí víťazstvá. Snažili sme sa zlepšiť v každom aspekte a čo najlepšie sa pripraviť na jarnú časť, v ktorej chceme byť úspešní a pokračovať v trende z jesene,“ povedal na margo sústredenia Martin Ševela.

V úvode prípravy tréner v zápasoch striedal cez polčas celú jedenástku, v Turecku sa už vykryštalizovala zostava a striedaní bolo pomenej. „V zápasoch sme skúšali rôzne varianty, hľadali sme tú najlepšiu základnú jedenástku pre ligu. Hráči dostali priestor sa ukázať, pričom v závere už sa nám každým zápasom kryštalizovala zostava, s ktorou by sme chceli nastúpiť do jarnej časti. Dôležití však budú aj hráči z lavičky, ktorí môžu byť často rozhodujúci.“

Belasí sa musia po návrate do Bratislavy prispôsobiť chladnejšiemu počasiu než aké panovalo v Turecku. Od tohto týždňa nabiehajú na klasický mikrocyklus, ktorý vyvrcholí súťažným zápasom. A ten bude vskutku výnimočný – súboj prvého s druhým na pôde Dunajskej Stredy. „Dôležitá bude aklimatizácia, teplotné rozdiely našťastie nie sú ak výrazné. Som rád, že až na menšie problémy sa nám v Turecku vyhli zranenia či choroby. Verím, že to tak zostane aj naďalej,“ vyhlásil tréner belasých.

„Od utorka už začneme intenzívne myslieť na zápas v Dunajskej Strede. Súpera sme mali možnosť vidieť aj v Turecku, takže si ho zanalyzujeme a poukážeme na silné i slabé stránky. Celý nasledujúci týždeň sa bude niesť v duchu prípravy na najbližší ligový duel. Hráčov chceme pripraviť tak, aby ich v Dunajskej Strede nič nezaskočilo a aby sme jarnú časť začali v takom štýle, v akom sme končili jeseň,“ uzavrel Martin Ševela.

Doplníme, že informácie o predaji vstupeniek do Dunajskej Stredy prinesieme na klubovom webe v priebehu utorka.

 

Sumár prípravných zápasov zo sústredenia v Turecku (27. januára – 10. februára):

Rubin Kazaň (Rusko) – ŠK Slovan 2:2 - góly Čavrič, Šporar

Tromsö IL (Nórsko) – ŠK Slovan 3:2 - Čavrič, Moha

Shonan Bellmare (Japonsko) – ŠK Slovan 2:4 - Šporar 2, Ljubičič 2

Spartak Moskva (Rusko) – ŠK Slovan 1:3 - Šporar 2, Holman

Slovan TV
Aktuálne novinky
Rozhovor s trénerom Darkom Milaničom.
Vladimír Weiss naplno trénuje s mužstvom a je pripravený na zápas s Ružomberkom.
Kedy a s kým v 10. – 13. kole Fortuna ligy?

Neprehliadnite

Svoju účasť je potrebné vopred nahlásiť prostredníctvom formulára.
Rozhovor s trénerom Darkom Milaničom.
Vladimír Weiss naplno trénuje s mužstvom a je pripravený na zápas s Ružomberkom.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.