Úvod Správy Prípravné zápasy Sústredenie sme odpracovali, už myslíme na štart ligy

Sústredenie sme odpracovali, už myslíme na štart ligy

Belasí sa vrátili zo sústredenia v Turecku a už myslia na šláger v Dunajskej Strede.

Zimná príprava belasých bola rozdelená do troch blokov a priniesla desiatky tréningových jednotiek i celkom osem prípravných zápasov. Posledné dva týždne strávili naši futbalisti na sústredení v Turecku, kde našli kvalitné tréningové plochy a výborné podmienky na prípravu. Výprava sa v nedeľu popoludní vrátila do Bratislavy, pričom belasí už cítia, že jarná časť sezóny doslova klope na dvere. 

Slovanisti odohrali na tureckom sústredení štyri prípravné duely s bilanciou dve víťazstvá, jedna remíza a jedna prehra s celkovým skóre 11:8. Výsledkovo potešil najmä triumf nad Spartakom Moskva i remíza so silným Rubinom Kazaň.

Kým úvodné dva bloky prípravy v domácich podmienkach a na Malte boli zamerané primárne na kondičnú stránku, v Turecku už tréneri plynule prešli na herné tréningy. Naše mužstvo malo k dispozícii kvalitné hracie plochy s prírodnou trávou. Na hoteli mohli hráči využívať perfektne vybavenú posilňovňu, bazén i regeneráciu. 

„V prvom rade je výborné, že všetci hráči odpracovali sústredenie tak, ako sme to od nich vyžadovali. Z pohľadu profesionalizmu a prístupu to bolo v podaní hráčov na vysokej úrovni. Pracovali sme na defenzíve celého mužstva, aby sme boli súdržní dozadu, odvážni a nebezpeční smerom dopredu a v neposlednom rade efektívni, lebo práve efektivita nám zaručí víťazstvá. Snažili sme sa zlepšiť v každom aspekte a čo najlepšie sa pripraviť na jarnú časť, v ktorej chceme byť úspešní a pokračovať v trende z jesene,“ povedal na margo sústredenia Martin Ševela.

V úvode prípravy tréner v zápasoch striedal cez polčas celú jedenástku, v Turecku sa už vykryštalizovala zostava a striedaní bolo pomenej. „V zápasoch sme skúšali rôzne varianty, hľadali sme tú najlepšiu základnú jedenástku pre ligu. Hráči dostali priestor sa ukázať, pričom v závere už sa nám každým zápasom kryštalizovala zostava, s ktorou by sme chceli nastúpiť do jarnej časti. Dôležití však budú aj hráči z lavičky, ktorí môžu byť často rozhodujúci.“

Belasí sa musia po návrate do Bratislavy prispôsobiť chladnejšiemu počasiu než aké panovalo v Turecku. Od tohto týždňa nabiehajú na klasický mikrocyklus, ktorý vyvrcholí súťažným zápasom. A ten bude vskutku výnimočný – súboj prvého s druhým na pôde Dunajskej Stredy. „Dôležitá bude aklimatizácia, teplotné rozdiely našťastie nie sú ak výrazné. Som rád, že až na menšie problémy sa nám v Turecku vyhli zranenia či choroby. Verím, že to tak zostane aj naďalej,“ vyhlásil tréner belasých.

„Od utorka už začneme intenzívne myslieť na zápas v Dunajskej Strede. Súpera sme mali možnosť vidieť aj v Turecku, takže si ho zanalyzujeme a poukážeme na silné i slabé stránky. Celý nasledujúci týždeň sa bude niesť v duchu prípravy na najbližší ligový duel. Hráčov chceme pripraviť tak, aby ich v Dunajskej Strede nič nezaskočilo a aby sme jarnú časť začali v takom štýle, v akom sme končili jeseň,“ uzavrel Martin Ševela.

Doplníme, že informácie o predaji vstupeniek do Dunajskej Stredy prinesieme na klubovom webe v priebehu utorka.

 

Sumár prípravných zápasov zo sústredenia v Turecku (27. januára – 10. februára):

Rubin Kazaň (Rusko) – ŠK Slovan 2:2 - góly Čavrič, Šporar

Tromsö IL (Nórsko) – ŠK Slovan 3:2 - Čavrič, Moha

Shonan Bellmare (Japonsko) – ŠK Slovan 2:4 - Šporar 2, Ljubičič 2

Spartak Moskva (Rusko) – ŠK Slovan 1:3 - Šporar 2, Holman

Slovan TV
Aktuálne novinky
Čo si má fanúšik predstaviť pod individuálnymi tréningovými plánmi našich hráčov?
Dávid Holman v uplynulom týždni dovŕšil 27 rokov.

Neprehliadnite

Vychutnajte si najkrajšie góly na novom Tehelnom poli.
Futbalový štadión na Tehelnom poli bol nominovaný na ďalšie prestížne ocenenie.
Súčasťou najúspešnejšieho slovenského klubu sa stal účastník majstrovstiev sveta 2010 i majstrovstiev Európy 2016 a rodený Bratislavčan Vladimír Weiss ml. Vlado vitaj na Tehelnom poli 💙⚽️

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.