Úvod Správy Prípravné zápasy Výborný výsledok, skutočná skúška až o týždeň

Výborný výsledok, skutočná skúška až o týždeň

Andraž Šporar sa v generálke so Spartakom Moskva dvakrát strelecky presadil.

Belasí v generálke na jarnú časť dosiahli zaujímavý výsledok, keď silný ruský tím Spartak Moskva zdolali 3:1. Víťazstvo v poslednom prípravnom zápase pred štartom súťaže je vždy dobré na sebadôveru tímu, čo potvrdil aj autor dvoch gólov Andraž Šporar. Jedným dychom však zdôraznil, že skutočný test príde až o týždeň v Dunajskej Strede.

„Na záver sústredenia sme odohrali skutočne náročný duel proti veľmi silnému súperovi. Boli 22-krát majstrami svojej krajiny, takže vyhrať nad nimi rozhodne nie je malá vec. Je to síce príprava, ale nie každý si môže povedať, že takýmto spôsobom zdolal Spartak Moskva. Výborné je, že okrem troch strelených gólov sme mali ešte aj ďalšie šance, výsledok 3:1 si však tiež vážime. Posledný prípravný zápas je vždy veľmi dôležitý, a mňa teší, že sme ho zvládli. Dodá nám ešte viac sebadôvery do štartu jarnej časti,“ povedal Andraž Šporar po včerajšom stretnutí.

Na druhej strane by však nebolo správne víťazstvo preceňovať. Je bezpochyby hodnotné, avšak Spartak je práve v hrubej príprave, keďže ligu začína až 3. marca a sami si určite spomeniete, ako sa tvrdé kondičné tréningy prejavili na hre belasých počas sústredenia na Malte. „Najdôležitejšia s skutočná skúška nás čaká až o týždeň v Dunajskej Strede. Tam a potom aj počas celej jarnej časti sa prejaví to, čo sme odpracovali počas prípravy. A som presvedčený, že sme makali tvrdo a drina sa nám vráti v podobe ďalších úspešných výsledkov.“

Andraž je so šiestimi gólmi najlepším strelcom belasých v tohtoročnej zimnej príprave. V posledných dvoch prípravných dueloch strelil štyri góly. Jeho strelecká forma vychádza aj z dobrej spolupráce v tíme, veď všetky tri góly belasých proti Spartaku padli po akciách, do ktorých sa zapojilo hneď viacero hráčov. Významnú úlohu zohral Aleksandar Čavrič, ktorý sa podieľal na oboch góloch Šporara. „Čaki mi pripravil výborné pozície, rád s ním na ihrisku spolupracujem. Toto konštatovanie platí pre prakticky všetkých hráčov, momentálne máme výborný tím. Tréner a realizačný tím nám dávajú dobré rady a postrehy, pričom v generálke sme ukázali, že dokážeme hrať na výsledok a ako celé mužstvo sme dobre bránili nebezpečných hráčov Spartaka,“ hovorí slovinský reprezentant. Ako videl svoje presné zásahy proti Spartaku? „Pri prvom presnom zásahu som loptu napálil plnou silou na bránu a aj napriek zásahu brankára skončila v sieti, bol to pekný gól. Pozíciu pri druhom góle mi pripravil „Čaki“ po svojom dlhom šprinte, mne už zostávalo len trafiť do odkrytej brány.“

V nedeľu si síce belasí „užili“ viac než hodinové meškanie ich priameho letu z Antalye do Viedne, napokon však v zdraví docestovali a popoludní sa vrátili do Bratislavy. Dá sa povedať, že zimná príprava je na konci. Od nového týždňa už mužstvo nabehne na klasický mikrocyklus, ktorý vyvrcholí súťažným zápasom. „Liga je už doslova za dverami, a ja sa už nemôžem dočkať. Je výborné, že začíname hneď šlágrom v Dunajskej Strede. Počas týždňa sa na tento duel zodpovedne pripravíme a urobíme maximum, aby sme boli úspešní,“ uzavrel Andraž Šporar.

Slovan TV
Aktuálne novinky
V akej zostave dnes nastúpia belasí?
Informácie o predaji vstupeniek na derby Slovan - Trnava 11. júla o 18:00.
Stiahnite si bulletin na dnešný zápas.

Neprehliadnite

Informácie o predaji vstupeniek na derby Slovan - Trnava 11. júla o 18:00.
Informácie o predaji vstupeniek na finále Slovnaft Cup-u.
Prémiové priestory určené najmä pre spoločnosti, firmy a korporátnych klientov s najvyššími nárokmi.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.