Úvod Správy Prípravné zápasy Slovan sa musí neustále zlepšovať, Ševela má dôveru vedenia

Slovan sa musí neustále zlepšovať, Ševela má dôveru vedenia

Bulvárne titulky o „odchode Martina Ševelu“ nie sú pravdivé.

Po dnes zverejnenom rozhovore s viceprezidentom klubu Ivanom Kmotríkom ml. sa v médiách objavili bulvárne titulky o „hrozbe vyhadzovu trénera Martina Ševelu“ a podobne. Viaceré médiá vytrhli z rozsiahleho rozhovoru len odpovede na dve otázky týkajúce sa práce nášho trénera. Klub sa rozhodol uviesť skutočnosti na pravú mieru.

„S celým realizačným tímom a taktiež s Martinom Ševelom sme si pred štartom zimnej prípravy prešli jednotlivé body, ktoré som spomenul aj v rozhovore. Zároveň sme si spoločne nastavili veci, ktoré chceme zlepšiť do konca tejto sezóny. Mrzí ma, že médiá urobili z mojich odpovedí senzáciu. Je pravda, že vyžadujem zlepšenie v určitých aspektoch, ktoré sme si stanovili. Martin Ševela však má moju dôveru a podporu, a rozhodne ho nikto nevyhadzuje,“ povedal viceprezident klubu Ivan Kmotrík ml.

Belasí majú na prvom mieste ligy osembodový náskok, pred sebou však nové výzvy a to najmä v podobe európskych pohárov, kde chcú byť úspešní. „Pokiaľ by som teraz povedal, že všetko je perfektné a bezchybné, zrejme by veľa ľudí reagovalo, že teda super, je to skvelé. Nehovorím, že je to zlé. Veď máme osembodový náskok, čo je určite aj zásluha Martina Ševelu. Slovan sa však musí neustále zlepšovať. Radšej pomenujem to, čo mi prekáža, teraz v zime, aby sme to vedeli ešte zlepšiť nielen do jarného boja o titul, ale hlavne do leta a európskych pohárov. Ak chceme zlepšiť defenzívu, aby sa nám nestalo to, čo pred rokom na Rapide, tak na tom musíme pracovať už teraz, a nie sa zobudiť týždeň pred štartom pohárovej Európy. S Martinom sme sedeli ohľadom vecí, pri ktorých vyžadujem zlepšenie, takže to nebolo tak, že by sa z médií dozvedel o tom, čo od neho požadujem. Dnes sme sa zároveň telefonicky spojili a absolútne otvorene a normálne sme komunikovali. Preto verím, že tak, ako to pochopil Martin Ševela, pochopí moje slová aj verejnosť a nedá sa zavádzať bulvárnymi titulkami novinárov, ktorí už vyhadzovali nášho trénera napriek tomu, že som jasne povedal, že ho chcem podržať. Tak, ako som ho podržal po vypadnutí s Rapidom," povedal Ivan Kmotrík ml.

Generálny riaditeľ klubu sa snaží neustále vyvíjať pozitívny tlak na všetkých v klube. Aj v súvislosti s prechodom na nový štadión je nevyhnutné, aby všetci v Slovane odvádzali pre klub maximum. „Bolo by alibistické sa len navzájom chváliť. Veď po vypadnutí s Rapidom sme všetci od trénera po mňa boli terčom kritiky za to, že sme v odvete inkasovali štyri góly. Preto sme si za náš dlhodobý cieľ stanovili znížiť počet inkasovaných gólov a zlepšiť defenzívu v podaní celého mužstva. Som človek, ktorý s hráčmi, trénermi, zamestnancami klubu i médiami komunikuje na rovinu, odmietam sa schovávať za frázy a prázdne odpovede. Preto som v rozhovore pomenoval veci, ktoré chcem zlepšiť a odstrániť, a nemieril som to ako útok na osobu trénera. Profesionálny život je však taký, že musíte niekedy povedať a prijať aj menej príjemné veci. Stále budem klásť dôraz na to, aby sme sa zlepšili v defenzíve, aby sme boli ešte kompaktnejší, mali lepší systém, rýchlejšiu prechodovú fázu, efektívnejšie zakončenie a pod. Je nevyhnutné sa stále zlepšovať, pretože na novom štadióne musí byť naším primárnym cieľom uspieť aj v pohárovej Európe. A na to musíme byť ešte lepší v každej jednej oblasti.“

Belasí dnes v generálke na jarnú časť zdolali Spartak Moskva 3:1. „Tešíme sa z víťazstva, s trénerom sme sa však zhodli, že ho netreba preceňovať, keďže Spartak je na začiatku prípravy, ruská liga štartuje začiatkom marca. Rozhodne ma však potešili viaceré veci, ktorými sa naši hráči prezentovali v dnešnom zápase. Naďalej budem každý deň tlačiť na to, aby sme sa ako klub posúvali dopredu a zlepšovali v každom jednom aspekte,“ uzavrel viceprezident klubu.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Pozitívne správy z tábora belasých.
Alen Ožbolt v rozhovore pred zápasom v Zlatých Moravciach.
Prinášame informácie pre fanúšikov, ktorí sa chystajú vycestovať a podporiť Slovan v Zlatých Moravciach.

Neprehliadnite

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.