Úvod Správy Eventy Všetko najlepšie, pán Vencel!

Všetko najlepšie, pán Vencel!

Dnes oslavuje biely jastrab z Tehelného poľa svoju 75-ku!

Jedna zo žijúcich legiend Slovana Bratislava Alexander Vencel st. dnes oslavuje svoje 75. narodeniny. Legendárny "Šaňo" patril medzi najväčšie osobnosti Slovana Bratislava v období, keď belasí vyhrali PVP a získali tri federálne tituly. Alexander Vencel st. chytal vo víťaznom finále PVP v roku 1969 a je zlatým medailistom z ME 1976 v Belehrade. Po skončení hráčskej kariéry pôsobil v štruktúrach Slovana a výchove mladých brankárov sa venoval až do roka 2015.

Celý klub ŠK Slovan Bratislava Vám praje všetko najlepšie, najmä veľa zdravia, šťastia a radosti zo života i futbalu! Tešíme sa, že s Vami opäť stretneme na Tehelnom poli. 

Alexander Vencel st. chytal už ako 14-ročný za Dimitrovku a čoskoro za Slovan. V lige mátal útočníkov 15 ročníkov, chytal 321-krát a získal tri tituly federálneho majstra 1970, 1974, 1975 i dva česko-slovenské poháre v rokoch 1968 a 1974. Majster Európy z Belehradu 1976 a víťaz Pohára víťazov pohárov z roku 1969. V rokoch 1965 – 1977 25-krát reprezentoval Česko-Slovensko a 38-krát bol pripraveným náhradníkom I. Viktora. S Viktorom odchytali kvalifikáciu na MS 1970 v Mexiku a obaja si tam aj zachytali. Šaňo bojoval aj o postup na MS 1966 do Anglicka, ba aj o Argentínu 1978 sa ešte pokúšal. Neuveriteľná hráčska vizitka, ktorá Šaňa pasovala za žijúcu legendu klubu nielen pre jeho výsledky, ale hlavne za vzťah ku klubu a jeho fanúšikom.

 

Slovan TV
Aktuálne novinky
Naše ženy zvládli dva zápasy na ihriskách súperiek.
Futbalisti David Hrnčár a Martin Trnovský sa zúčastnili na podujatí Deň Tehelného poľa.

Neprehliadnite

Futbalisti David Hrnčár a Martin Trnovský sa zúčastnili na podujatí Deň Tehelného poľa.
Základné školy, ktoré navštívili posledné domáce zápasy Slovana Bratislava v minulej sezóne súťažili o zaujímavé ceny v podobe vstupeniek na predstavenie do Slovenského národného divadla, vecné ceny od ŠK Slovan, či prehliadku štadióna Tehelné pole.
Ponúkame vám zvýhodnený balíček na Európsku konferenčnú ligu.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2022 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.