Úvod Správy Transfery Brazílčan Ratão oficiálne posilou Slovana

Brazílčan Ratão oficiálne posilou Slovana

Slovan získal brazílskeho ofenzívneho univerzála na polročné hosťovanie s opciou na trvalý prestup.

Príchod Brazílčana Ratãa do Slovana Bratislava je definitívne potvrdený. Dvadsaťtriročný ofenzívny hráč úspešne absolvoval lekársku prehliadku a pripojil sa k tímu na sústredení v Turecku.

Ratão prichádza na polročné hosťovanie z ukrajinského klubu Zorja Luhansk. Slovan má následne možnosť uplatniť si opciu na trvalý prestup „Som rád, že Ratão úspešne absolvoval podrobnú lekársku prehliadku a dnes ho môžeme oficiálne oznámiť ako našu novú posilu. Získavame ho na polročné hosťovanie s opciou na trvalý prestup. Sľubujeme si od neho zvýšenie konkurencie v ofenzívnej formácii, kde môže nastúpiť prakticky na akomkoľvek poste. Sledovali sme ho od jeho príchodu z Brazílie na Ukrajinu, kde sa ukazoval veľmi dobre a naznačil svoj potenciál. Osobne sme ho sledovali aj v zápasoch Európskej ligy, keď skóroval proti Brage i Lipsku. Do nášho mužstva prinesie typickú brazílsku kreativitu a nápaditosť, môže ešte zatraktívniť herný prejav nášho tímu a zvýšiť našu ofenzívnu silu,“ povedal viceprezident klubu Ivan Kmotrík ml.

„Ratão sa už pripojil k tímu na sústredení v Turecku. Vzhľadom na to, že neabsolvoval väčšiu časť zimnej prípravy, musíme s ním pracovať citlivo a postupne zvyšovať tréningovú záťaž. Nemá zmysel riskovať prípadné zranenie. Postupne ho chceme dostať do takej fyzickej kondície, aby mohol na jar zabojovať o svoje miesto v zostave,“ doplnil viceprezident klubu.

Dvadsaťtriročný Brazílčan robil prvé futbalové kroky v akadémii slávneho klubu São Paulo, potom bol kmeňovým hráčom Ponte Prera. V júli 2018 prestúpil z brazílskeho klubu Oeste do Európy, keď sa stal hráčom ukrajinskej Zorje Luhansk. Za Luhansk najčastejšie nastupoval na pozícii útočníka, vyskúšal si však aj post ofenzívneho stredopoliara. V prebiehajúcej sezóne odohral 11 ligových zápasov a dal v nich dva góly, v kvalifikácii Európskej ligy si pripísal 4 štarty a dvakrát skóroval. Jeho prednosťou je univerzálnosť, dokáže nastúpiť prakticky na akokoľvek poste v útočnej formácii, je to rýchlostný typ hráča, ktorý sa vie presadiť v osobných súbojoch.

„Som šťastný, že môžem zabojovať o angažmán v Slovane Bratislava. Budem sa snažiť ukázať svoj potenciál a predovšetkým pomôcť tímu v boji o titul. Možnosť zotrvania v Slovane v prípade, že si klub uplatní opciu, je pre mňa veľkou motiváciou a urobím pre to maximum. Počas pôsobenia na Ukrajine som nastupoval na pozícii podhrotového hráča alebo útočníka, dokážem sa prispôsobiť obom postom. Teším sa, že budem nosiť belasý dres,“ povedal Ratão.

Ratão, vitaj v Slovane Bratislava a nech sa ti u nás darí!

Slovan TV
Aktuálne novinky
V akej zostave dnes nastúpia belasí?
Informácie o predaji vstupeniek na derby Slovan - Trnava 11. júla o 18:00.
Stiahnite si bulletin na dnešný zápas.

Neprehliadnite

Informácie o predaji vstupeniek na derby Slovan - Trnava 11. júla o 18:00.
Informácie o predaji vstupeniek na finále Slovnaft Cup-u.
Prémiové priestory určené najmä pre spoločnosti, firmy a korporátnych klientov s najvyššími nárokmi.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.