Úvod Správy Tehelné pole Šporar: Teším sa plné Tehelné pole

Šporar: Teším sa plné Tehelné pole

Náš najlepší strelec sa už teší na štart ligovej súťaže a prvý zápas na Tehelnom poli.

Belasí sa na sústredení v Turecku naďalej poctivo pripravujú na jarnú časť sezóny, ktorá sa začína už o 10 dní. V utorok zdolali vo výbornom zápase úradujúceho víťaza japonského Ligového pohára Shonan Bellmare 4:2, o čo sa pričinil dvomi presnými zásahmi aj Andraž Šporar. Pri oboch zužitkoval nezištné asistencie od Mohu.

Moha pri prvom góle vyslal Andražovi ideálnu kolmicu do behu, pri druhom presnom zásahu mu loptu naservíroval do vnútra šestnástky, odkiaľ sa náš kanonier zvyčajne nemýli. „Nie je to nič nové, veľakrát sme si takto s Mohom rozumeli už aj počas jesennej časti (úsmev). Hrá sa nám spolu výborne, a rozumieme si aj mimo ihriska. Pre celý tím je dobré, že sme produktívni a dávame góly,“ povedal Andraž Šporar.

Utorkový súboj so Shonan Bellmare priniesol zaujímavú konfrontáciu dvoch odlišných futbalových škôl. Belasí si po peknom obrate pripísali víťazstvo 4:2. „Japonci sú rýchli a šikovní, je ťažké proti nim hrať. Dokážu neustále behať počas celého zápasu a neunavia sa. Som rád, že sme otočili nepriaznivý vývoj a dosiahli zaslúžené víťazstvo. Museli sme sa naň však poriadne nadrieť, preto to hodnotím ako výbornú previerku pre nás všetkých.“

Andraž v príprave pokračuje v trende z jesennej časti, keď bol najlepším strelcom belasých i celého tímu. Počas prípravy sa zatiaľ štyrikrát strelecky presadil. Už sa však nevie dočkať začiatku jarnej časti ročníka. „Cítim sa výborne, a už sa teším na ostré zápasy o body. Je to dlhá príprava, boli sme 10 dní v Bratislave, 8 dní na Malte, teraz dva týždne v Turecku. Zimná príprava je najdlhšia a najťažšia časť roka, ale zároveň aj tá najdôležitejšia. Naberáme kondíciu nielen na jarnú časť, ale aj na celý nadchádzajúci rok. Už sa však neviem dočkať štartu jarnej časti. Úprimne, je iné hrať prípravné zápasy než bojovať o ligové body v Dunajskej Strede,“ hovorí slovinský reprezentant.

Vo výprave slovanistov v Beleku včera vzbudila rozruch informácia o spustení predaja vstupeniek na derby so Spartakom Trnava. Hráči taktiež sledujú počet predaných vstupeniek a prajú si vypredaný štadión. „Na zápase s Olomoucom bolo cez 2000 ľudí a keď začali fandiť, tak sa to vďaka akustike krásne ozývalo. A čo to bude, keď ich tam bude cez 20 000! Zápas s Trnavou bude špeciálny pre hráčov, klub i fanúšikov. Prajem si vypredaný štadión, nech prídu všetci tí, ktorí majú radi Slovan. Z pozície hráčov robíme maximum, hráme pekný futbal, máme osembodový náskok a ideme za ziskom titulu. Potrebujeme však podporu fanúšikov, aby sme skutočne niečo dokázali aj za hranicami Slovenska. Na Trnavu skrátka musí byť plno, a verím, že štadión bude zaplnený aj v ďalších zápasoch. Nám hráčom sa s takouto podporu hrá úplne inak a lepšie než doteraz na Pasienkoch,“ uzavrel Andraž Šporar.

Vstupenky na zápas s Trnavou v predaji on-line: https://ticketmedia.sk/event/100/SK-Slovan-sezona-2018-2019-jarna-cast

Slovan TV
Aktuálne novinky
Slovan si poistil služby svojho odchovanca.
Filip Lichý na štarte zimnej prípravy.
Vasil Božikov na štarte zimnej prípravy.

Neprehliadnite

Rozhovor s generálnym riaditeľom klubu Ivanom Kmotríkom ml.
Tréner Darko Milanič v rozhovore po skončení jesennej časti.
ŠK Slovan zdolal Žilinu 3:2.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.