Úvod Správy Transfery Savičevič: Ďakujem!

Savičevič: Ďakujem!

Vukan Savičevič po takmer štyroch rokoch opúšťa Slovan Bratislava.

Belasý dres si prvý raz obliekol v lete 2015, keď k nám prestúpil z Crvenej Zvezdy Belehrad. Za najúspešnejší slovenský klub odohral 82 ligových zápasov, dal v nich sedem gólov. Prispel k zisku dvoch Slovenských pohárov (2017, 2018) a za čas strávený v Bratislave si vytvoril silný vzťah ku klubu. Ukázal, že nezáleží na tom, či sa hráč narodil v Bratislave, inom slovenskom meste alebo v inej krajine. Záleží len na tom, či je ochotný pobiť sa za belasé farby a či mu na klube skutočne záleží. A v takom prípade nie je dôležité, akú má národnosť vo svojom pase, ale čo je ochotný odviesť na ihrisku.

„Ďakujem celému ŠK Slovan Bratislava za krásne roky, ktoré som strávil v tomto veľkom klube. Chcem sa poďakovať spoluhráčom, trénerom, vedeniu, zamestnancom klubu a v neposlednom rade fanúšikom za vyjadrenú dôveru a podporu. Som si istý, že Slovan čaká svetlá budúcnosť a že s podporou verných fanúšikov vyhrá slovenskú ligu a bude úspešný. Veľmi rád sa v máji vrátim do Bratislavy a oslávim zisk titulu na novom štadióne. Prajem vám všetko dobré a nikdy nezabudnem. Slovan navždy zostáva v mojom srdci,“ vyhlásil Vukan Savičevič.

S jeho pôsobením sa spája niekoľko pamätných okamihov. Strelecký účet v belasom si otvoril vo vybičovanom šlágri v Dunajskej Strede v apríli 2016, keď skóroval z pokutového kopu a dal víťazný gól nášho tímu. V októbri 2016 strelil parádny gól v Zlatých Moravciach, keď z diaľky vymietol ľavú šibenicu. V rozstrele semifinále pohára s Trnavou v sezóne 2017/18 zase premenil rozhodujúci pokutový kop a poslal nás do finále. Jeho presný zásah z európskeho zápasu s Balzanom v júli 2018 sa zase v konečnom účtovaní ukázal ako postupový.

Ktorý okamih zostáva Vukanovi v pamäti ako najpamätnejší? „Najkrajším zážitkom z pôsobenia v Slovane bol pre mňa premenený pokutový kop v pohárovom semifinále s Trnavou. Bola to rozhodujúca penalta, vedel som, že ak ju premením, postúpime do finále. Zbavil som sa trémy, myslel som na našich fanúšikov a ich radosť, a s prehľadom som skóroval. Bol to nádherný, neopísateľný pocit,“ dodal Vukan.

Vukan, ďakujeme za všetko a prajeme všetko dobré v ďalšej kariére!

Slovan TV
Aktuálne novinky
Názory trénerov po zápase 22. kola Fortuna ligy ŠK Slovan Bratislava – FC DAC 1904 Dunajská Streda (3:1).
ŠK Slovan Bratislava - FC DAC 1904 Dunajská Streda 3:1.
V akej zostave dnes nastúpia belasí?

Neprehliadnite

Vladimír Weiss bol hrdinom šlágra s Dunajskou Stredou.
ŠK Slovan Bratislava - FC DAC 1904 Dunajská Streda 3:1.
Respirátory odovzdali osobne hráči ŠK Slovan.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.