Úvod Správy Juniori Juniorka v príprave na jarnú časť

Juniorka v príprave na jarnú časť

Zimnú prípravu odštartovali aj naši juniori.

Juniorka Slovana Bratislava zimuje vo svojej súťaži na prvom mieste, keď na jeseň ani raz neprehrala a na najbližšieho prenasledovateľa má sedembodový náskok. Zverenci Jána Kozáka ml. už taktiež odštartovali zimnú prípravu, zatiaľ sa zameriavajú najmä na kondičnú stránku.

Juniorka začala prípravu v polovici januára. Na dôkladnú prípravu má osem týždňov, keďže tretia bratislavská liga sa začína až 17. marca. „Zimná prestávka nám ponúka osem týždňov na dôkladnú prípravu. Počas úvodného týždňa prípravy sme absolvovali tréningy a silové a kondičné testy, aby sme zistili, v akom fyzickom stave sú naši hráči. Teraz už ideme naplno, zameriavame sa najmä na kondičnú a silovú stránku, a spestrením sú prípravné zápasy,“ vyhlásil tréner juniorky Ján Kozák ml.

Belasí trénujú v domácich podmienkach, využívajú telocvičňu a na bežecké tréningy zase okolie Kuchajdy. „Loptu si chalani ešte veľmi neužili, ale aj to príde. Teraz je potrebné tvrdo makať na kondičnej stránke, pretože naši mladí hráči sa potrebujú fyzicky ešte zlepšiť.“

V kádri zatiaľ nastali minimálne zmeny. Na jar nebudú pokračovať Christián Kurčík a Denis Pecho, naopak, do Slovana sa vrátil 19-ročný Adam Fronc a v štádiu riešenia je návrat stredopoliara Daniela Filipa Mašuloviča. Jarnú časť strávi na hosťovaní v Pohroní aj najlepší strelec juniorky David Hrnčár. 

Naši juniori odohrali v zime zatiaľ dva prípravné zápasy. V tom prvom hneď na začiatku prípravy podľahli belasí Admire Wacker 1:5, keď jediný gól strelil Marek Rigo. Druhý prípravný duel už bol výsledkovo vydarenejší. S juniormi maďarského tímu Vidi FC belasí remizovali 0:0.

„Sústredíme sa najmä na kondičnú stránku, postupne sa budeme venovať aj hernej stránke, aby sme našu formu čo najlepšie vyladili na štart ligy. Som spokojný s tým, ako chlapci pristupujú k príprave a k tréningom v týchto náročných zimných podmienkach. Tvrdo pracujeme, aby sme na jar boli ešte lepší a postúpili do vyššej súťaže,“ uzavrel tréner juniorky Ján Kozák ml.

 

Program zápasov juniorky v rámci prípravy na jarnú časť:

2. februára o 10:30: ŠK Slovan juniori – OFK Malženice (umelá tráva na Akadémii ŠK Slovan)

9. februára: ŠK Slovan juniori – TJ Sokol Lanžhot

16. februára: ŠK Slovan – St. Margarethen 

23. februára: FC Petržalka – ŠK Slovan juniori

2. marca: ŠK Slovan juniori – MŠK Púchov

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
PFC Ludogorec – ŠK Slovan Bratislava 1:0
Priamy prenos z prípravného zápasu.
Belasí v nedeľu o 17:30 vyzvú Ludogorec.

Neprehliadnite

Vstupenky na zápas Slovan - Struga už v predpredaji cez APPKU.
Od dnešného dňa si môžete stiahnuť našu novú mobilnú aplikáciu.
Prvý rozhovor s našou treťou letnou posilou.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.