Úvod Správy Transfery Vukan Savičevič prestupuje do Wisly Krakov

Vukan Savičevič prestupuje do Wisly Krakov

Čiernohorský stredopoliar pôsobil v Slovane od leta 2015.

Zainteresované strany dnes definitívne potvrdili prestup Vukana Savičeviča do Wisly Krakov. Vukan pôsobil v belasom od leta 2015, celkom odohral za Slovan celkom 82 ligových zápasov a dal 7 gólov. Počas pôsobenia v najúspešnejšom slovenskom klube prispel k zisku dvoch Slovenských pohárov (2017, 2018).

„Vukanovi sa v lete 2019 končila zmluva, a aj preto mu rôzne kluby adresovali svoje ponuky. Pred odchodom tímu do Turecka sme sa s ním predbežne dohodli na predĺžení spolupráce a odmietli sme ponuku Wisly. V pondelok však prišla nová ponuka od Wisly, pričom Vukan sám prejavil vôľu prestúpiť, keďže aj po konzultácii s trénerom usúdil, že tam dostane na ihrisku viac priestoru. Vieme, že v našom tíme bol vždy na rozhraní medzi základnou zostavou a prvým náhradníkom, ani v tejto sezóne nehrával stabilne v základe. Prejavil túžbu prestúpiť do Wisly, čo som pochopil a zvolil som ľudskú cestu, nechcel som ho u nás držať nasilu. Rokovania o prestupe prebiehali počas celého týždňa a dnes sme spečatili jeho transfer. Vukanovi ďakujem za všetko, čo pre Slovan odviedol, a prajem veľa úspechov v ďalšej kariére,“ vyhlásil viceprezident klubu Ivan Kmotrík ml.

V súčasnom kádri je v stredovej formácii dostatočne silná konkurencia. „Na pozíciu šestky či osmičky máme aj po Vukanovom odchode k dispozícii štyroch kvalitných hráčov, čiže jednotlivé posty máme zdvojené. Vukan chcel získať istotu väčšej zápasovej minutáže, avšak ako som už viackrát zdôraznil, pre nás je konkurencia zásadnou vecou na ceste k úspechu a nikto v mužstve nemôže mať svoje miesto isté,“ doplnil viceprezident klubu.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Hodnotenie asistenta trénera Borisa Kitku po prípravnom zápase Riga FC – ŠK Slovan Bratislava (2:1).
Riga FC - ŠK Slovan Bratislava 2:1
Priamy prenos z prípravného zápasu.

Neprehliadnite

Lukáš Pauschek je späť v plnom tréningu.
André Green o svojej prvej zimnej príprave v živote.
Prvá zimná posila sa zapojila do plného tréningu.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.