Úvod Správy Transfery Slovan získal posilu do defenzívnej formácie

Slovan získal posilu do defenzívnej formácie

ŠK Slovan Bratislava podpísal ročný kontrakt so stredným obrancom Richárdom Guzmicsom.

Prvá posila belasých v zimnom prestupovom období vystuží defenzívnu formáciu a prinesie zdravú konkurenciu do stredu obrany. Vedenie klubu podpísalo ročný kontrakt s Richárdom Guzmicsom, ktorý má na konte 28 reprezentačných štartov a odohral všetky zápasy Maďarska na ME 2016. Richárd už zajtra odletí s tímom na sústredenie do Turecka.

Slovan získal skúseného stredného obrancu, ktorý využíva svoje fyzické predpoklady, dominuje vo vzdušnom priestore a je výborný v súbojoch jeden na jedného. Je pravák, avšak v posledných rokoch nastupoval ako ľavý stopér, čiže je univerzálne využiteľný v strede obrany. Guzmics doteraz pôsobil v troch kluboch – bol kapitánom v Haladási, potom patril k oporám Wisly Krakov a posledné dva roky strávil v čínskom klube Yanbian Funde.

„Našou prioritou bolo posilniť stopérsky post, chceli sme priviesť kvalitného stredného obrancu, ktorý bude zdravou konkurenciou pre Vasila Božikova a Kenana Bajriča. Som veľmi rád, že ešte pred odchodom tímu na herné sústredenie sme získali stopéra Richárda Guzmicsa, s ktorým sme podpísali ročný kontrakt. Do nášho mužstva prinesie bohaté skúsenosti z medzinárodnej úrovne, či už z reprezentácie alebo z klubových pôsobísk v Poľsku a Číne. Medzi jeho prednosti patrí predovšetkým dominancia v hlavičkových súbojoch a dôraz v osobných súbojoch, ktorý nám v niektorých zápasoch doteraz chýbal. Verím, že zvýšenie konkurencie na stopérskom poste bude pre našich obrancov tou správnou motiváciou a že sa zdravo pobijú o svoje miesto v základnej zostave, z čoho bude mať prospech celý klub. Richárda v Slovane vítam a verím, že naša spolupráca bude úspešná,“ vyhlásil viceprezident klubu Ivan Kmotrík ml.

„O Richárda sme mali záujem už počas minulého leta, nenašli sme však zhodu s jeho bývalým čínskym klubom. Keď sa stal v zime voľným hráčom, tak sme neváhali a dokázali sme ho získať do nášho mužstva. Veľmi dobre ho poznáme z poľskej ligy a taktiež z reprezentácie, na ME 2016 predviedol výborné výkony, keď nevynechal ani minútu a prispel k postupu Maďarov do osemfinále. V podobe Richárda prichádzajú do tímu bohaté skúsenosti, ktoré budeme potrebovať v boji o titul i v európskych pohároch,“ doplnil Ivan Kmotrík ml.

Richárd Guzmics úspešne absolvoval lekársku prehliadku a zajtra tak odletí s výpravou na sústredenie do Turecka. „Som veľmi šťastný, že som sa stal súčasťou najúspešnejšieho slovenského klubu. Prichádzam s ambíciou prispieť k naplneniu klubových cieľov a získať titul pri príležitosti našej storočnice. Počas zimy som mal ponuky z Poľska i Maďarska, Slovan však bol prvou voľbou. Túžim hrať o trofeje a veľký dojem na mňa zanechal aj nový štadión na Tehelnom poli, ktorý som si bol osobne pozrieť. Teším sa, že si oblečiem belasý dres a stanem sa súčasťou klubu s úžasnou históriou,“ povedala naša nová posila.

Tridsaťjedenročný stredný obranca vyrastal v maďarskom meste Szombathely, kde si prešiel mládežníckymi kategóriami a postupne sa vypracoval medzi opory prvého tímu. V Haladási bol dokonca kapitánom tímu, v najvyššej maďarskej lige má na konte 168 štartov. Od septembra 2014 bol hráčom Wisly Krakov, kde tiež pravidelne hrával v základnej zostave a v Poľsku si vybudoval výborné meno. Od januára 2017 pôsobil v čínskej lige za tím Yanbian Funde, kde bránil viacerých špičkových hráčov ako Lavezzi, Oscar či Paulinho.

V maďarskom národnom tíme má na konte 28 štartov, v ktorých strelil dva góly. Bol súčasťou reprezentácie pri úspešnej kvalifikácii na ME 2016. Na záverečnom turnaji vo Francúzsku odohral všetky štyri zápasy, nevynechal v nich ani minútu.

Richárd, vitaj v Slovane Bratislava a nech sa ti u nás darí!

Vizitka Richárda Guzmicsa

Krajina: Maďarsko

Dátum narodenia: 16. apríla 1987

Výška: 190 cm

Post: stredný obranca

Kluby: Szombathely Haladás (HUN), Wisla Krakov (POL), Yanbian Funde (CHN)

Reprezentácia: Maďarsko „A“ (28 štartov/2 góly), Maďarsko U21 (6 štartov), Maďarsko U19 (18 štartov/1 gól)

Slovan TV
Aktuálne novinky
Autogramiáda sa uskutoční v piatok 1. júla v OC CENTRAL.
Slovan podpísal s Jurajom Kuckom dvojročný kontrakt.
Slová Juraja Kucku z tlačovej konferencie.

Neprehliadnite

Slovan podpísal s Jurajom Kuckom dvojročný kontrakt.
Slovan podpísal s Jurajom Kuckom dvojročný kontrakt.
Sledujte od 14.00 h. na SLOVAN TV.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.