Úvod Správy Transfery Slovan získal posilu do defenzívnej formácie

Slovan získal posilu do defenzívnej formácie

ŠK Slovan Bratislava podpísal ročný kontrakt so stredným obrancom Richárdom Guzmicsom.

Prvá posila belasých v zimnom prestupovom období vystuží defenzívnu formáciu a prinesie zdravú konkurenciu do stredu obrany. Vedenie klubu podpísalo ročný kontrakt s Richárdom Guzmicsom, ktorý má na konte 28 reprezentačných štartov a odohral všetky zápasy Maďarska na ME 2016. Richárd už zajtra odletí s tímom na sústredenie do Turecka.

Slovan získal skúseného stredného obrancu, ktorý využíva svoje fyzické predpoklady, dominuje vo vzdušnom priestore a je výborný v súbojoch jeden na jedného. Je pravák, avšak v posledných rokoch nastupoval ako ľavý stopér, čiže je univerzálne využiteľný v strede obrany. Guzmics doteraz pôsobil v troch kluboch – bol kapitánom v Haladási, potom patril k oporám Wisly Krakov a posledné dva roky strávil v čínskom klube Yanbian Funde.

„Našou prioritou bolo posilniť stopérsky post, chceli sme priviesť kvalitného stredného obrancu, ktorý bude zdravou konkurenciou pre Vasila Božikova a Kenana Bajriča. Som veľmi rád, že ešte pred odchodom tímu na herné sústredenie sme získali stopéra Richárda Guzmicsa, s ktorým sme podpísali ročný kontrakt. Do nášho mužstva prinesie bohaté skúsenosti z medzinárodnej úrovne, či už z reprezentácie alebo z klubových pôsobísk v Poľsku a Číne. Medzi jeho prednosti patrí predovšetkým dominancia v hlavičkových súbojoch a dôraz v osobných súbojoch, ktorý nám v niektorých zápasoch doteraz chýbal. Verím, že zvýšenie konkurencie na stopérskom poste bude pre našich obrancov tou správnou motiváciou a že sa zdravo pobijú o svoje miesto v základnej zostave, z čoho bude mať prospech celý klub. Richárda v Slovane vítam a verím, že naša spolupráca bude úspešná,“ vyhlásil viceprezident klubu Ivan Kmotrík ml.

„O Richárda sme mali záujem už počas minulého leta, nenašli sme však zhodu s jeho bývalým čínskym klubom. Keď sa stal v zime voľným hráčom, tak sme neváhali a dokázali sme ho získať do nášho mužstva. Veľmi dobre ho poznáme z poľskej ligy a taktiež z reprezentácie, na ME 2016 predviedol výborné výkony, keď nevynechal ani minútu a prispel k postupu Maďarov do osemfinále. V podobe Richárda prichádzajú do tímu bohaté skúsenosti, ktoré budeme potrebovať v boji o titul i v európskych pohároch,“ doplnil Ivan Kmotrík ml.

Richárd Guzmics úspešne absolvoval lekársku prehliadku a zajtra tak odletí s výpravou na sústredenie do Turecka. „Som veľmi šťastný, že som sa stal súčasťou najúspešnejšieho slovenského klubu. Prichádzam s ambíciou prispieť k naplneniu klubových cieľov a získať titul pri príležitosti našej storočnice. Počas zimy som mal ponuky z Poľska i Maďarska, Slovan však bol prvou voľbou. Túžim hrať o trofeje a veľký dojem na mňa zanechal aj nový štadión na Tehelnom poli, ktorý som si bol osobne pozrieť. Teším sa, že si oblečiem belasý dres a stanem sa súčasťou klubu s úžasnou históriou,“ povedala naša nová posila.

Tridsaťjedenročný stredný obranca vyrastal v maďarskom meste Szombathely, kde si prešiel mládežníckymi kategóriami a postupne sa vypracoval medzi opory prvého tímu. V Haladási bol dokonca kapitánom tímu, v najvyššej maďarskej lige má na konte 168 štartov. Od septembra 2014 bol hráčom Wisly Krakov, kde tiež pravidelne hrával v základnej zostave a v Poľsku si vybudoval výborné meno. Od januára 2017 pôsobil v čínskej lige za tím Yanbian Funde, kde bránil viacerých špičkových hráčov ako Lavezzi, Oscar či Paulinho.

V maďarskom národnom tíme má na konte 28 štartov, v ktorých strelil dva góly. Bol súčasťou reprezentácie pri úspešnej kvalifikácii na ME 2016. Na záverečnom turnaji vo Francúzsku odohral všetky štyri zápasy, nevynechal v nich ani minútu.

Richárd, vitaj v Slovane Bratislava a nech sa ti u nás darí!

Vizitka Richárda Guzmicsa

Krajina: Maďarsko

Dátum narodenia: 16. apríla 1987

Výška: 190 cm

Post: stredný obranca

Kluby: Szombathely Haladás (HUN), Wisla Krakov (POL), Yanbian Funde (CHN)

Reprezentácia: Maďarsko „A“ (28 štartov/2 góly), Maďarsko U21 (6 štartov), Maďarsko U19 (18 štartov/1 gól)

Slovan TV
Aktuálne novinky
Tehelné pole ocenili aj odborníci.
Kenan Bajrič sa po nepríjemnom okamihu zo zápasu vo Wolverhamptone cíti čoraz lepšie.
Na akcii sa osobne zúčastnili hráči Vernon de Marco i Lukáš Pauschek.

Neprehliadnite

Klubový partner spoločnosť Futbaltour.sk organizuje letecký zájazd na mimoriadne prestížny zápas v Turecku.
Predaj vstupeniek bude prebiehať na pokladnici na Tehelnom poli.
Prinášame zostrih zo zápasu Európskej ligy.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.