Úvod Správy Prípravné zápasy Sústredenie splnilo účel

Sústredenie splnilo účel

Tréner Martin Ševela v rozhovore zhodnotil sústredenie na Malte.

Belasí sa včera vrátili z týždňového sústredenia na Malte, ktoré malo predovšetkým kondičný charakter. Popri troch prípravných zápasoch absolvovali naši futbalisti dvojfázové tréningy, v ktorých dostali poriadne zabrať. 

Výsledková bilancia sústredenia je nasledovná – dve víťazstvá (2:1 nad Mladou Boleslavou a 4:3 nad Gzirou) a jedna prehra (0:3 s Brnom). V príprave všeobecne a predovšetkým na kondičnom sústredení nie sú výsledky prvou prioritou. „Cieľom sústredenia bolo posunúť kondičnú stránku mužstva na vyššiu úroveň. Preto sme hráčom nadelili väčší tréningový objem, nechýbali bežecké veci a taktiež silové tréningy. To, čo sme si naplánovali, sme na Malte splnili. Trénovali sme dvojfázovo a hráči museli naozaj tvrdo makať, k čomu sa postavili pozitívne a profesionálne, čo ma ako trénera teší. Rovnako je výborné, že sa nám vyhýbajú zranenia. Okrem drobných nakopnutí, ktoré vyriešime počas víkendu, nemá nikto vážnejší problém a do Turecka tak pôjdeme v plnej sile,“ povedal Martin Ševela.

Príprava je rozdelená na tri bloky. Prvý blok prebiehal v domácich podmienkach, keď belasí absolvovali fyzické testy, dvojfázovo trénovali a odohrali prípravný duel s Olomoucom. Druhým blokom bolo kondičné sústredenie na Mate. Celá príprava má svoju postupnosť, tá vyvrcholí herným sústredením v Turecku. „Hráčom sme avizovali, že maltské sústredenie bude náročné čo sa týka objemov tréningov. V Turecku sa už budeme viac venovať hernej stránke, pri tréningoch pôjdeme viac do intenzity, aby sme už formu postupne ladili na začiatok ligy. Liga je tu o 21 dní, čiže za dverami, a my chceme byť na úvodné jarné kolo v Dunajskej Strede stopercentne pripravení.“

Naše mužstvo má za sebou štyri prípravné zápasy, trikrát hralo proti českým tímom a vo štvrtok proti súperovi z Malty. V Turecku nás čakajú zaujímaví súperi – známe ruské kluby Rubin Kazaň a Spartak Moskva, víťaz japonského Ligového pohára Šonan Bellmare a nórske Tromsö. „Jedna vec, že do zápasov sme na Malte išli z plnej záťaže, čo sa aj prejavilo v niektorých úsekoch hry. Počítali sme s tým, vedeli sme, že niečo také môže prísť, avšak ako som už spomínal, teraz je prioritou sa dôsledne pripraviť na jarnú časť i celý rok. Na druhej strane, dostali sme príliš veľa gólov, čo ma osobne hnevá. S hráčmi si tieto veci rozoberieme, zanalyzujeme a na videu im ukážeme, kde nastali chyby. A samozrejme, budeme ich odstraňovať počas tréningov. V útoku máme vysokú kvalitu, som presvedčený, že v akomkoľvek zápase minimálne gól strelíme, avšak musíme pracovať aj v defenzíve a zodpovedne brániť ako celé mužstvo. Defenzíva nie je len o brankároch a obrancoch, ale o práci celého tímu.“

Oproti minulým rokom, keď slovanisti trávili prakticky celú zimu v Turecku, je príprava rozdelená na viac blokov. Po prvom sústredení dostali hráči krátke voľno, v nedeľu dopoludnia sa však už stretnú na štadióne a odletia do strediska v Beleku. „Chceli sme to citlivo načasovať. Po intenzívnom sústredení dostanú hráči na sobotu voľno, v nedeľu však už letíme spolu do Turecka. Tento týždeň na Malte prebehol úplne bez problémov, atmosféra v tíme je pozitívna, hráči sú odhodlaní na sebe pracovať. Nemám obavy o to, že by sa na tomto nastavení niečo zmenilo počas nadchádzajúceho herného sústredenia,“ uzavrel Martin Ševela.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Názory trénerov po zápase 1. kola Fortuna ligy 2020/21 FC Nitra – ŠK Slovan Bratislava (0:5).
ŠK Slovan Bratislava zvíťazil v Nitre 5:0.
V akej zostave dnes nastúpia belasí?

Neprehliadnite

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.