Úvod Správy Prípravné zápasy Verí, že na Tehelnom poli pridá ešte veľa gólov

Verí, že na Tehelnom poli pridá ešte veľa gólov

Moha v rozhovore po návrate zo sústredenia na Malte.

Výprava belasých dnes dopoludnia úspešne pristála na viedenskom letisku, odkiaľ sa následne presunula do Bratislavy. Hráčov čaká deň voľna, a už v nedeľu dopoludnia odchod na herné sústredenie do Turecka. V našej výprave nechýbal ani vždy usmiaty Moha. 

Slovanisti sa po večernom zápase s Gzirou dostali na hotel tesne pred polnocou. Všetci členovia výpravy sa museli pobaliť a pripraviť na ranné lietadlo z Valletty do Viedne s odletom o 7:15. „Let bol fajn, všetko prebehlo v najlepšom poriadku. Som rád, že sme už doma. Včera sme o desiatej dohrali zápas a skoro ráno sme sa už presúvali na letisko, takže som veľa nenaspal. Nevadí, teraz si trochu oddýchneme a načerpáme sily na herné sústredenie v Turecku,“ povedal Moha.

Príprava belasých má počas tejto zimy netradičný charakter. Po týždni na Malte totiž nasleduje kratučké voľno a v nedeľu ďalšie sústredenie v Turecku, ktoré potrvá dva týždne. Tento model je vhodný aj z pohľadu atmosféry v kabíne. „Aj počas týždňa na Malte bola nálada výborná a bez akýchkoľvek problémov. Pre klímu v tíme však určite padne vhod, keď po spoločnom týždni budeme mať krátke voľno. Vyhneme sa tak akejkoľvek ponorkovej chorobe (úsmev). V nedeľu prídeme na zraz s novou energiou a dobre naladení na ďalšie sústredenie.“

Sústredenie na Malte bolo zamerané predovšetkým na kondičnú stránku. „Absolvovali sme tvrdé tréningy, bola to skutočne drina. Všetci si však uvedomujeme, že potrebujeme makať, aby sme sa zlepšili. V zápasoch sme skúšali nové veci, do hry zasiahli aj mladí hráči, čo bolo tiež pozitívne. Celkovo to bol intenzívny a dobrý týždeň,“ vyhlásil marocký krídelník.

V záverečnom prípravnom súboji na sústredení sa Moha aj strelecky presadil. A to už, ako preňho tradične, parádnym spôsobom. Po prihrávke Dražiča si loptu z ľavého krídla posunul na stred a nádhernou tiahlou strelou napol sieť pri vzdialenejšej žrdi. „Tak to bol typický „Mojito“ gól, ako tomu ja hovorím (smiech). Som rád, že sa mi podarilo skórovať a teším sa z nášho víťazstva. V každom zápase dávam zo seba maximum a chcem si ho užiť v prospech tímu, a to bez ohľadu na to, či je to príprava alebo liga.“

Moha bude navždy zapísaný v histórii Tehelného poľa. Je totiž autorom vôbec prvého gólu, ktorý padol na novom štadióne. „Chcel som byť prvý, kto skóruje na novom štadióne. Je to výborný pocit. Pohľad na nové Tehelné pole ma naplnil obrovskou motiváciou a nadšením, ten štadión je skrátka nádherný. Verím, že tam ešte pridám veľa gólov a že budeme robiť radosť našim fanúšikom,“ hovorí druhý najproduktívnejší hráč nášho mužstva.

Do jarnej ligovej premiéry zostáva už len 22 dní. Jarná časť sa začne veľkým šlágrom prvého s druhým – Slovan pocestuje do Dunajskej Stredy. „Všetci sa už veľmi tešíme na tento zápas. Prvý s druhým na úvod jarnej časti, to je skvelá šanca zvýšiť náskok na čele tabuľky. Určite budeme chcieť tento zápas vyhrať a začať jar tak, ako sme končili jeseň,“ uzavrel Moha.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Prvý zápas odohráme na ihrisku súpera.
ZOSTRIH | FC Struga – ŠK Slovan Bratislava 1:2
K Slovan v odvete 2. kola kvalifikácie Ligy majstrov UEFA zvíťazil v Ohride nad FC Struga 2:1. Belasí nadviazali na domáci triumf 4:2 a postúpili do druhého kvalifikačného kola, v ktorom bude naším súperom slovinský klub NK Celje. Prvý zápas odohráme budúcu stredu v Celje.

Neprehliadnite

V pondelok 22.júla spúšťame predaj na domáci zápas s NK Celje.
ZOSTRIH | FC Struga – ŠK Slovan Bratislava 1:2
K Slovan v odvete 2. kola kvalifikácie Ligy majstrov UEFA zvíťazil v Ohride nad FC Struga 2:1. Belasí nadviazali na domáci triumf 4:2 a postúpili do druhého kvalifikačného kola, v ktorom bude naším súperom slovinský klub NK Celje. Prvý zápas odohráme budúcu stredu v Celje.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.