Úvod Správy Prípravné zápasy Nesmierne dôležitý týždeň z pohľadu kondičnej prípravy

Nesmierne dôležitý týždeň z pohľadu kondičnej prípravy

Belasí sa vo štvrtok o 20:00 stretnú v prípravnom zápase s Gzirou United.

Sústredenie na Malte sa chýli k svojmu záveru. Dnes malo naše mužstvo na programe dve tréningové jednotky a vo štvrtok večer odohrá prípravný zápas s maltským tímom Gzira United FC. Tréner Martin Ševela chce dať viac priestoru hráčom, ktorí doteraz mali nižšiu zápasovú minutáž. Priestor opäť dostanú aj mladíci z Akadémie ŠK Slovan.

Naši hráči dnes dostali opäť „do tela,“ keď absolvovali dva tréningy. „Ráno sme hráčom pripravili 90-minútový tréning, v ktorom absolvovali anaeróbne behy a pozičné hry. Popoludní bol na programe herný tréning. Vytvorili sme v ňom 4 mužstvá, ktoré sme postupne pretočili v hre na malom priestore a cvičeniach zameraných na kombináciu a útočenie,“ povedal Martin Ševela.

Dnes už si belasí nemohli vychutnávať krásne slnečné počasie, ktoré panovalo väčšinu času stráveného na Malte. Od rána mrholilo, teploty ledva dosiahli desať stupňov nad nulou. Stále sú to však o poznanie vhodnejšie podmienky na trénovanie než aké aktuálne panujú v Bratislave.

Aký je plán belasých na štvrtok? „Dopoludnia opäť absolvujeme silový tréning v posilňovni. Večer nás čaká prípravný zápas, v ktorom zvolíme kombinovanú zostavu. Okrem hráčov, ktorí pravidelne nastupovali v predchádzajúcich zápasoch, dostanú priestor aj tí, ktorí mali doteraz nižšiu minutáž a šancu dostanú aj mladíci z našej akadémie,“ pokračoval tréner belasých. Ten má k dispozícii takmer všetkých hráčov. „Dnes hlásil menšie problémy Čavrič, avšak nejedná sa o nič vážne. Popoludní netrénoval ani Vasil Božikov, ktorého trápi ešte nakopnutie zo zápasu s Brnom. Ostatní hráči sú k dispozícii.“

Prvé sústredenie na Malte má predovšetkým kondičný charakter. Na hernú stránku bude viac zamerané sústredenie v tureckom Beleku, kam belasí odcestujú už v nedeľu a odohrajú tam štyri prípravné zápasy. „Hráčom sme zdôraznili, že tento týždeň na Malte je z pohľadu kondičnej prípravy nesmierne dôležitý. Stanovili sme si určitý plán, v ktorom je v tejto fáze prípravy prioritou kondičná stránka. Aj preto do zápasov vstupujeme z plného tréningu. Myslíme predovšetkým na to, ako mužstvo čo najlepšie pripraviť na celý rok, ktorý je pred nami,“ vyhlásil Martin Ševela.

Program na Malte uzavrú naši futbalisti štvrtkovým prípravným zápasom s miestnym tímom Gzira United. Gzira patrí rovnako ako Slovan do spoločnosti ôsmich európskych prvoligových klubov, ktoré v tejto sezóne v lige ešte ani raz neprehrali. Trochu paradoxne jej však v najvyššej maltskej súťaži patrí až tretie miesto s jednobodovou stratou na lídra. Počas leta účinkovala Gzira v kvalifikácii Európskej ligy – v predkole vyradila andorrský tím Saint Juliá, v 1. kole potom vypadla s Radnički Niš.

„Náš súper má v tíme veľa cudzincov, ktorí mu dodávajú zaujímavú futbalovú pečať. Tento zápas vnímame ako dobrý test pre našich mladých hráčov, ktorí tak zažijú ďalšiu konfrontáciu s mužským futbalom. Verím, že sústredenie na Malte uzavrieme úspešne a že sa vďaka natrénovanému opäť posunieme kondične ďalej, aby sme z tejto prípravy mohli čerpať počas celého nadchádzajúceho roka,“ uzavrel Martin Ševela.

Prípravný zápas medzi Gzirou United a ŠK Slovan Bratislava má výkop vo štvrtok 24. januára o 20:00.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Predaj na domáci zápas s NK Celje spustený
S kým sa stretneme v treťom kvalifikačnom kole európskych pohárov?
S kým v treťom kvalifikačnom kole?

Neprehliadnite

Po roku a pol je "Musta" späť v belasom a na interview si trúfol hneď po slovensky :)
Predaj na domáci zápas s NK Celje spustený
ZOSTRIH | FC Struga – ŠK Slovan Bratislava 1:2

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.