Úvod Správy Prípravné zápasy K tvrdej drine s pozitívnym postojom

K tvrdej drine s pozitívnym postojom

Joeri de Kamps priamo zo sústredenia na Malte.

Sústredenie na Malte sa dnes prehuplo do svojej druhej polovice. Belasí majú za sebou dve merania síl a dvojfázové tréningy, pred sebou ďalšie tréningy a vo štvrtok večer prípravný zápas s miestnou Gzirou United. Priamo z Malty sa o svoje dojmy zo sústredenia podelil stredopoliar Joeri de Kamps.

Zimná príprava je charakteristická tvrdou drinou. Tá už neprebieha ako v minulosti behmi po zasnežených kopcoch, záťaž sa presúva skôr na ihrisko a do práce s loptou. Intenzita je však stále vysoká, čo na vlastnej koži pociťujú aj naši hráči. „Zimná príprava je vždy ťažká, taká však musí byť, ak sa chceme poriadne pripraviť na celý rok. Osobne sa k tvrdej drine staviam pozitívne. Pre celý tím je dobré, že tvrdo makáme a posúvame sa ako mužstvo kondične ďalej, než sme boli počas jesennej časti,“ povedal Joeri de Kamps.

Náš stredopoliar v pondelkovom zápase s Brnom odohral polhodinu ako striedajúci hráč, pričom svojou aktivitou oživil hru belasých. Dokonca bol blízko ku gólu, keď po narážačke s Davidom Strelcom trafil ľavačkou do bočnej siete. „Samozrejme, že chceme vyhrať každý zápas, pretože dobré výsledky dodávajú tímu sebavedomie. Na druhej strane, práve prehra ukáže, kde ešte máme nedostatky a čo musíme zlepšiť. Aj včerajšok nám ukázal veci, ktoré musíme odstrániť. Čiže ideme ďalej, tvrdo makáme a chceme sa predovšetkým dôsledne pripraviť na začiatok ligovej súťaže,“ vyhlásil holandský stredopoliar. Hráči cítili, že do zápasu vstupovali z plného tréningu. „To, že sme do zápasu išli z plného tréningu, je fakt, nepovažujem to za výhovorku či ospravedlnenie. Samozrejme sme na ihrisku cítili náročné tréningy z posledných dní. Vieme však, že kondičné tréningy sú súčasťou kvalitnej prípravy na jarnú časť, keď už budú výsledky rozhodovať o osude sezóny.“

Počasie na Malte sa po víkendovej prietrži mračien umúdrilo, už je opäť pekne a slnečno. Podmienky na trénovanie sú to vskutku ideálne, čo oceňujú aj naši futbalisti. „Na Malte je to skvelé, čo sa týka počasia i podmienok na trénovanie. Máme k dispozícii všetko na to, aby sme sa adekvátne pripravili na jarnú časť,“ hovorí 26-ročný rodák z Amsterdamu. S kým zdieľa hotelovú izbu? „Bývam s Dávidom Holmanom, ktorý je nielen výborný spoluhráč, ale aj skvelý kamarát." 

Joeri pôsobí v belasom od januára 2016, za najúspešnejší slovenský klub teda už čo-to odohral a zažil. Keď do Slovana prichádzal, tak nový štadión ešte existoval len vo forme vizualizácie. A minulý týždeň si už Joeri zahral na novom Tehelnom poli. „Bol to skvelý zážitok a úžasný pocit, keď som si mohol zahrať na novom štadióne. Je to krásny štadión, pre Slovan to bude skvelý domov,“ uzavrel dôrazný stredopoliar.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Prvý zápas odohráme na ihrisku súpera.
ZOSTRIH | FC Struga – ŠK Slovan Bratislava 1:2
K Slovan v odvete 2. kola kvalifikácie Ligy majstrov UEFA zvíťazil v Ohride nad FC Struga 2:1. Belasí nadviazali na domáci triumf 4:2 a postúpili do druhého kvalifikačného kola, v ktorom bude naším súperom slovinský klub NK Celje. Prvý zápas odohráme budúcu stredu v Celje.

Neprehliadnite

V pondelok 22.júla spúšťame predaj na domáci zápas s NK Celje.
ZOSTRIH | FC Struga – ŠK Slovan Bratislava 1:2
K Slovan v odvete 2. kola kvalifikácie Ligy majstrov UEFA zvíťazil v Ohride nad FC Struga 2:1. Belasí nadviazali na domáci triumf 4:2 a postúpili do druhého kvalifikačného kola, v ktorom bude naším súperom slovinský klub NK Celje. Prvý zápas odohráme budúcu stredu v Celje.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.