Úvod Správy Prípravné zápasy Slovan na Malte na konečnom druhom mieste

Slovan na Malte na konečnom druhom mieste

Belasí podľahli Zbrojovke Brno 0:3.

ŠK Slovan vo finále Tipsport Malta Cupu 2019 prehral so Zbrojovkou Brno 0:3 a na turnaji tak obsadil konečné druhé miesto. O osude zápasu rozhodlo Brno v prvom polčase, počas ktorého padli všetky presné zásahy. Najbližší prípravný zápas odohrajú slovanisti vo štvrtok, keď vyzvú maltský tím Gzira United FC.

V úvode zápasu bol aktívny najmä Čavrič, ktorý predviedol niekoľko prienikov z pravého krídla. Po štvrťhodine sa Čavrič dostal aj do koncovky, jeho strelu spoza šestnástky však obranca zrazil na roh. Vzápätí pohrozilo aj Brno, Šumbera zblízka mieril nepresne. Po vyrovnanej fáze, keď sa hra odvíjala najmä v strede poľa, nečakane udrel moravský tím. V 33. min predviedlo Brno rýchly brejk, na ktorého konci bol Šumbera – 1:0. Belasí odpovedali peknou kombináciou a prihrávkou Šporara na Savičeviča, pred ktorým v poslednej chvíli zasiahol brankár Halouska. Záver polčasu belasým vôbec nevyšiel. Bariš v 42. min strelou z prvej totiž strelil druhý gól Brna a Pavlík tesne pred polčasovým hvizdom z bezprostrednej blízkosti dokonca na 3:0.

Krátko po prestávke sa do dobrej pozície dostal Šporar, okrem brankára však svojím oblúčikom prehodil aj bránku Brna. Belasí sa snažili o kontaktný gól, v 55. min bol k nemu blízko Dražič. Ten vystrelil z pravého kraja šestnástky, tečovaný pokus napokon nezamieril do priestoru troch žrdí. Martin Ševela následne frontálne striedal, vymenil až ôsmich hráčov. Čerstvý Cmiljanič po hodine hry prenikol do pokutového územia, jeho prudká strela však letela nad bránu. V 71. min predviedli belasí peknú akciu, keď Strelec priťukol do dobrej pozície de Kampsovi, ktorý ľavačkou trafil len do bočnej siete. Belasí už v závere stretnutia nedokázali zmeniť nepriaznivý stav a na turnaji tak obsadili konečné druhé miesto.

FC Zbrojovka Brno – ŠK Slovan Bratislava 3:0 (3:0)

Góly: 33. Šumbera, 42. Bariš, 44. Pavlík

Žlté karty: 45. Přichystal, 58. Kryštůfek, 87. Sedlák - 43. Apau, 58. Ljubičič, 89. Bajrič

Brno: Halouska – Sukup (72. Vraštil), Kryštůfek, Pavlík, Eismann – Krejčí (46. Sedlák), Bariš (72. Jurášek), Přichystal (46. Zikl) – Štepanovský (59. Gáč), Škoda (82. Magera), Šumbera

Slovan: Šulla (46. Greif) – Apau (59. Suchockij), Bajrič, Božikov (59. Laczkó), Medveděv – Ljubičič (59. de Kamps), Savičevič (59. Nono) – Čavrič (59. Potoma), Dražič (59. Holman), Moha (59. Cmiljanič) – Šporar (59. Strelec)

Ilustračné foto: Miro Gasidlo