Úvod Správy Prípravné zápasy Ani prudký lejak neobmedzil intenzívnu prípravu

Ani prudký lejak neobmedzil intenzívnu prípravu

Belasí sa v pondelok o 13:30 stretnú so Zbrojovkou Brno.

Sústredenie slovanistov na Malte pokračuje podľa plánu, ktorý nenarušila ani prietrž mračien zo sobotňajšej noci. Dnes naše mužstvo absolvovalo dve tréningové jednotky a v pondelok sa vo finále Tipsport Malta Cupu stretne so Zbrojovkou Brno. Úvodný výkop je o 13:30, zápas naživo odvysiela Nova Sport 1.

Nečakaný lejak prípravu neobmedzil, len donútil slovanistov mierne improvizovať. „Dnes ráno sme museli trénovať na umelej tráve, keďže po silnej prietrži mračien nebolo možné využiť prírodné ihriská. Ranný tréning v dĺžke 90 minút sme rozdelili na dve časti. V tej prvej absolvovali hráči anaeróbne behy zamerané na zvýšenie kondičnej pripravenosti. Druhú časť sme venovali pozičným hrám, počas ktorých sme sa hráčov snažili udržať v takej pulzovej frekvencii, akú sme si stanovili,“ priblížil Martin Ševela dnešnú prvú tréningovú jednotku.

Popoludní mali hráči na programe krátky oddych a o 19:00 druhú tréningovú jednotku. „Tento tréning bol pôvodne na programe už popoludní, no organizátori ho posunuli na večer kvôli počasiu. Pripravili sme herný tréning na 80 minút, už aj s výhľadom na zajtrajší súboj s Brnom.“

V doterajších prípravných dueloch využil Martin Ševela vždy dve jedenástky, ktoré odohrali po 45 minút (s výnimkou Čavriča a Suchockého, ktorí v zápase s Mladou Boleslavou zostali na ihrisku aj po prestávke). Aký má tréner zámer smerom k duelu s Brnom? „Základná jedenástka absolvuje minimálne 60 minút, čiže väčšiu časť zápasu. Minutáž hráčov chceme totiž postupne zvyšovať. Tí, ktorí proti Brnu vybehnú z pozície striedajúcich hráčov, budú zase v základe vo štvrtkovom zápase s Gzirou. Záťaž chceme rovnomerne rozložiť medzi všetkých hráčov, ktorí leteli na sústredenie,“ hovorí tréner belasých, ktorý má k dispozícii všetkých futbalistov. Je pozitívne, že nikto nehlási zdravotné problémy.

Aj v pondelok majú belasí okrem finálového duelu na programe ešte tréningovú jednotku. „Ráno opäť absolvujeme hodinový silový tréning, rovnako ako pred minulým zápasom s Mladou Boleslavou. Stále sa riadime tým, že napriek zápasovému programu nechceme znižovať objem a intenzitu tréningov. V príprave je prioritou kvalitná a dôkladná príprava na ligovú súťaž.“

Súperom vo finále bude Zbrojovka Brno, ktorá sa v druhej českej lige nachádza na siedmom mieste. Ambície moravského klubu sú však oveľa vyššie, a klub netají túžbu vrátiť sa do najvyššej súťaže. V aktuálnom kádri nájdeme viacero známych mien – strelca nášho zlatého postupového gólu zo zápasu s AS Rím Petra Štepanovského, niekdajšieho stredopoliara Zlatých Moraviec Damiána Bariša či stopéra Petra Pavlíka, ktorý na Slovensku hral za Senicu i Myjavu. Brno sa do finále dostalo cez Táborsko, ktoré zdolalo 2:0. „Tento zápas sme si osobne pozreli, Brno bolo výrazne lepšie a do finále postúpilo zaslúžene. Hrajú druhú ligu, avšak ich ambície sú vyššie a nemôžeme ani len hovoriť o nejakom podcenení či zľahčovaní si vecí. Chceme vyhrať tento turnaj a posilniť víťaznú mentalitu tímu z jesennej časti,“ uzavrel Martin Ševela. Doplníme, že belasí sa s Brnom stretli aj v júni 2018 v rámci letnej prípravy. Naši futbalisti vtedy prehrali tesne 1:2, náš gól strelil Aleksandar Čavrič z pokutového kopu. 

Finále Tipsport Malta Cupu 2019 medzi Zbrojovkou Brno a Slovanom Bratislava sa začína v pondelok 21. januára o 13:30. Zápas naživo odvysiela Nova Sport 1.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Informácie o vstupenkách na najbližší zápas v Trenčíne.
Pozrite si reakcie belasých bezprostredne po zápase.
Názory trénerov po odvete play-off Európskej konferenčnej ligy UEFA 2023/24 ŠK Slovan Bratislava – SK Sturm Graz (0:1).

Neprehliadnite

ŠK Slovan Bratislava si pripravil pre fanúšikov exkluzívne novinky z kolekcie adidas 2024.
Na čo sa môžeme tešiť vo štvrtok večer?
Unikátne kódy ste obdržali prostredníctvom newslettra.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.