Úvod Správy Prípravné zápasy Po dvoch pekných góloch a chytenej penalte postupujeme do finále

Po dvoch pekných góloch a chytenej penalte postupujeme do finále

Belasí v rámci turnaja na Malte zdolali Mladú Boleslav 2:1.

ŠK Slovan zvíťazil v prvom zápase v rámci Tipsport Malta Cup-u 2019 nad Mladou Boleslavou 2:1 a postúpil do finále turnaja. Naši futbalisti položili základ víťazstva v prvom polčase, keď sa strelecky presadili Andraž Šporar a Aleksandar Čavrič. Mladá Boleslav v závere siahala po vyrovnaní, Šulla však bravúrne zneškodnil penaltu Komličenka. Vo finále sa v pondelok o 13:30 stretneme so Zbrojovkou Brno.

Belasí boli od úvodu aktívnejší a častejšie držali loptu. Už v 3. min vymyslel Dražič peknú prihrávku na Šporara, ktorému chýbalo pár krokov, aby sa dostal do nebezpečnej koncovky. Zakrátko Šporar predviedol výbornú kolmicu na Savičeviča, ten už mohol ísť sám na bránu, v poslednej chvíli ho však fauloval Hašek. V 9. min si prvýkrát zachytal Greif, keď vyboxoval strelu Ladru. Na konci úvodnej štvrťhodiny prešprintoval Čavrič po pravom krídle, vyslal prudkú strelu a Šeda vyrazil aj s pomocou ľavej žrde. Zaslúžená odmena prišla v 20. min a bola to vskutku krásna akcia. Medveděv kolmicou vysunul Čavriča, a ten ešte krížnou prihrávkou pripravil Šporarovi luxusnú pozíciu. Šporar sa do odkrytej brány nemýlil – 0:1. V 27. min opäť Medveděv posunul loptu Čavričovi, ktorý dokonale zaskočil brankára Šedu. Približne z 25 metrov totiž Čavrič nevolil center, ale strelu k bližšej žrdi, čím dokonale šokoval brankára súpera a lopta skončila v sieti – 0:2. Slovan sa dostal do pohody, ďalšie dobré príležitosti mali Dražič s Holmanom, nemierili však presne.

Cez prestávku vymenil Martin Ševela takmer všetkých hráčov, z prvopolčasovej zostavy zostali len Suchockij s Čavričom. Druhý polčas otvoril Moha prudkou strelou spoza šestnástky, ktorú brankár s námahou vyboxoval. Po hodine hry mal dve veľké šance David Strelec. Najprv po centri Suchockého zblízka prestrelil a potom hlavičkou minul bránku. Potvrdilo sa pravidlo „nedáš-dostaneš,“ keďže Fulnek po kombinačnej akcii znížil – 1:2. Belasí odpovedali peknou akciou Čavriča, ktorého center si Hájek takmer vrazil do vlastnej siete. V 83. min sa predviedol Šulla, ktorý vyrazil nebezpečnú strelu Komličenka z otočky. Brankár belasých sa blysol aj o dve minúty neskôr. Po faule Ljubičiča na Takácsa bola nariadená penalta. Penaltu Komličenka však Šulla zneškodnil, keď vystihol smer strely a bravúrne vyrazil loptu pri svojej ľavej žrdi! V závere už belasí vedenie udržali a dosiahli tak prvý triumf v rámci zimnej prípravy.

FK Mladá Boleslav – ŠK Slovan Bratislava 1:2 (0:2)

Góly: 66. Fulnek - 20. Šporar, 27. Čavrič

Žlté karty: 5. Hašek, 51. Přikryl (obaja Mladá Boleslav)

Mladá Boleslav: Šeda – Klíma, Šušnjar (46. Hájek), Chaluš, Hašek (46. Novák) - Takács, Hubínek (46. Matějovský) - Ladra (80. Tataev), Mašek (46. Fulnek), Přikryl (68. Ewerton) - Komličenko

Slovan: Greif (46. Šulla) – Medveděv (46. Apau), Laczkó (46. Bajrič), Božikov (46. Ljubičič), Suchockij (80. Tóth) – Savičevič (46. Rabiu), de Kamps (46. Nono) – Čavrič (72. Jackuliak), Holman (46. Strelec), Dražič (46. Moha) – Šporar (46. Cmiljanič)

Zdroj foto: Nova Sport