Úvod Správy Prípravné zápasy Ako malý fandil s bratom, teraz chytal za prvý tím

Ako malý fandil s bratom, teraz chytal za prvý tím

Martin Trnovský zažil jedinečný návrat na Tehelné pole.

Väčšina našich fanúšikov je z generácie, ktorá osobne zažila zápasy belasých na starom Tehelnom poli. Pre mnohých, ktorí si pamätali starý štadión, tak bola stredajšia premiéra na krásnom novom stánku mimoriadne emotívna. Medzi pamätníkov štadióna patrí aj Martin Trnovský.

Osemnásťročný mladík si zachytal v druhom polčase a aj napriek tomu, že trikrát lovil loptu zo siete, rozhodne nesklamal. Minimálne pri dvoch veľkých príležitostiach súpera preukázal skvelý postreh a predviedol dôležité zákroky. Čo hovorí na to, že si v takom mladom veku zachytal za Slovan na Tehelnom poli? „Bolo to niečo krásne. Ako malý chalan som chodil fandiť Slovanu na Tehelné pole, môj brat ma vždy brával na futbal. A teraz som na novom štadióne chytal za prvý tím Slovana. Ťažko slovami opísať tieto pocity,“ hovoril po zápase Martin Trnovský.

Športový úsek klubu zaradil do prípravy s prvým tímom šesť hráčov v dorasteneckom veku. Viacerí dostali šancu aj v testovacom zápase na Tehelnom poli a nabrali neoceniteľné skúsenosti. „Spočiatku som mal trochu trému, ale chalani ma upokojili, povedali, nech si to užijem. Priznám sa, že som mal aj zimomriavky. Doteraz som na mládežníckej úrovni chytával pred pár divákmi, tu bolo v hľadisku cez dvetisíc fanúšikov. Musel som na chalanov poriadne kričať a preto mám od stredy zachrípnutý hlas,“ usmial sa mládežnícky reprezentant Slovenska.

Martin Trnovský už dlhšie trénuje s prvým tímom belasých. Na jeseň chytával za starší dorast, veľa mu však dali aj tréningy s naším A-mužstvom. „Veľmi mi pomohlo, že som bol zaradený do tréningového procesu prvého tímu. Strely sú prudšie, útočníci riešia situácie nápaditejšie a celkovo je to náročnejšie než v doraste. Z kvalitnej prípravy čerpám v zápasoch, kde ma už žiadna strela len tak ľahko neprekvapí. Samotné tréningy s áčkom mi dávajú skutočne veľa.“

Belasí dnes dopoludnia odleteli na Maltu, kde je v súčasnosti 18 stupňov nad nulou. Tréningy v takomto počasí a na prírodnej tráve predstavujú pre hráčov veľké plus. „Teším sa na kvalitné hracie plochy i lepšie počasie, zimu totiž nemám veľmi rád. Na Malte i v Turecku nás čaká predovšetkým tvrdá práca a kvalitné prípravné zápasy. Budem sa koncentrovať na každý tréning, aby som sa ďalej zlepšoval,“ uzavrel Martin Trnovský.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
ŠK Slovan získal druhú letnú posilu.
Naša prípravka zdolala aj Bayern Mníchov.
Belasí v stredu absolvovali komplexné fyzické testovanie.

Neprehliadnite

Prvý rozhovor s našou treťou letnou posilou.
ŠK Slovan získal výraznú posilu do ofenzívy.
Aktuálna edícia dresov zaznamenala veľký úspech u fanúšikov

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.