Úvod Správy Prípravné zápasy Belasí odcestovali na Maltu

Belasí odcestovali na Maltu

Naša výprava dnes dopoludnia odletela na týždňové sústredenie na Malte.

Dvadsaťštyri hráčov a členovia realizačného tímu dnes dopoludnia odleteli z Viedne do Valletty, hlavného mesta ostrovného štátu Malta. Belasých čakajú na Malte tri prípravné zápasy a dvojfázové tréningy na hracích plochách s prírodnou trávou.

Slovanisti cestujú na Maltu v rámci pozvania na Tipsport Malta Cup. S účasťou na turnaji je spojené týždenné sústredenie. To naša výprava využije na dvojfázové tréningy. „Cieľom sústredenia je najmä kvalitná kondičná, herná a mentálna príprava. Pokračujeme v dvojfázových tréningoch, čiže aj do zápasov pôjdeme z plnej záťaže. Hráčov nečakajú žiadne úľavy. Sme v príprave, takže budeme naplno makať a z tréningov prejdeme priamo do zápasov,“ povedal pred odletom tréner Martin Ševela. Belasí budú trénovať už dnes popoludní po prílete na Maltu.

Ten na sústredenie vzal 24 hráčov. Spomedzi jesenného kádra cestuje 21 futbalistov, ktorých doplnilo trio dorastencov Adam Jackuliak, Denis Potoma a Alexander Tóth. Ďalší dvaja mladíci Martin Trnovský a David Strelec boli súčasťou prvého tímu už počas jesene.

Klub je blízko k spečateniu dohody o ukončení spolupráce s Rickym van Haarenom. Zároveň prebiehajú rokovania o ukončení spolupráce s Filipom Hološkom.

„Na Maltu berieme 24 hráčov, čo je vzhľadom na to, čo nás čaká, ideálny počet. Chceli sme vziať aj hráčov zo staršieho dorastu, ktorí na jeseň vyčnievali, aby okúsili mužský futbal. Verím, že to pre nich bude výborná skúsenosť a svoju šancu využijú na maximum.“

Belasí odohrajú zápasy na Národnom štadióne Ta´Qali s kapacitou pre 17 000 divákov. Prípravné duely i tréningové jednotky prebehnú na ihriskách s prírodnou trávou, čo je skvelý benefit sústredenia v príjemnejších klimatických podmienkach, než aké aktuálne panujú v Bratislave. „Ligu budeme hrať na prírodnej tráve, takže je dôležité, že sa budeme môcť pripravovať na kvalitných hracích plochách. Na Malte by malo byť od 14 do 18 stupňov nad nulou, čiže ideálne podmienky na to, aby sme sa vedeli čo najlepšie pripraviť na jarnú časť,“ vyhlásil tréner belasých.

Okrem tréningov bude na sústredení priestor aj na utužovanie kolektívu. Zásahy do kádra boli počas minulého leta i teraz v zime minimálne. Hráči sú spolu už dlhšie a postupne vytvorili silnú partiu. „Samozrejme, na sústredení nejde len o tréningový proces, ale aj o utuženie kolektívu. Budeme mať priestor na individuálne či skupinové mítingy, ktoré využijeme na utuženie partiu a zároveň na analýzu našej hry. Samotné zápasy určite ukážu aj nedostatky. Tie si s hráčmi rozoberieme, keďže chceme, aby boli v každej jednej situácii koncentrovaní a z každého mikrosúboja vyšli ako víťazi,“ uzavrel tréner belasých.

 

Zoznam hráčov, ktorí odcestovali na sústredenie:

Brankári: Dominik Greif, Michal Šulla, Martin Trnovský

Obrancovia: Mitch Apau, Kenan Bajrič, Vasil Božikov, Adam Laczkó, Jurij Medveděv, Arťom Suchockij, Alexander Tóth

Stredopoliari: Aleksandar Čavrič, Dejan Dražič, Dávid Holman, Adam Jackuliak, Joeri de Kamps, Marin Ljubičič, Moha, Nono, Denis Potoma, Ibrahim Rabiu, Vukan Savičevič

Útočníci: Boris Cmiljanič, David Strelec, Andraž Šporar

 

Program sústredenia na Malte (18. – 25. januára 2019):

19. január o 13:30: FK Mladá Boleslav – ŠK Slovan Bratislava (naživo na Nova Sport 1)

21. január: FC Zbrojovka Brno/FC MAS Táborsko – ŠK Slovan Bratislava (Nova Sport 1)

24. január o 20:00: Gzira United FC (Malta) – ŠK Slovan Bratislava

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Prvý zápas odohráme na ihrisku súpera.
ZOSTRIH | FC Struga – ŠK Slovan Bratislava 1:2
K Slovan v odvete 2. kola kvalifikácie Ligy majstrov UEFA zvíťazil v Ohride nad FC Struga 2:1. Belasí nadviazali na domáci triumf 4:2 a postúpili do druhého kvalifikačného kola, v ktorom bude naším súperom slovinský klub NK Celje. Prvý zápas odohráme budúcu stredu v Celje.

Neprehliadnite

V pondelok 22.júla spúšťame predaj na domáci zápas s NK Celje.
ZOSTRIH | FC Struga – ŠK Slovan Bratislava 1:2
K Slovan v odvete 2. kola kvalifikácie Ligy majstrov UEFA zvíťazil v Ohride nad FC Struga 2:1. Belasí nadviazali na domáci triumf 4:2 a postúpili do druhého kvalifikačného kola, v ktorom bude naším súperom slovinský klub NK Celje. Prvý zápas odohráme budúcu stredu v Celje.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.