Úvod Správy Tehelné pole Návrat na Tehelné pole najkrajším narodeninovým darčekom

Návrat na Tehelné pole najkrajším narodeninovým darčekom

Klubová legenda Ján Švehlík dnes oslavuje svoje 69. narodeniny.

Pre Jána Švehlíka bol 16. január 2019 magickým dňom. Po dlhšej dobe sa vrátil na miesto, kde ešte ako hráč patril k česko-slovenskej špičke a radoval sa tam z významných úspechov. Veď náš legendárny krídelník získal na Tehelnom poli tri majstrovské tituly (1970, 1974, 1975) a strelil tam desiatky dôležitých gólov. Návrat domov bol pre Jána Švehlíka najkrajším darčekom k dnešným 69. narodeninám, ku ktorým mu aj touto cestou želáme všetko najlepšie, najmä zdravie a šťastie.

„Keď som vyšiel na nové Tehelné pole, tak mnou prebehli zimomriavky. Bol to pre mňa naozaj veľmi emotívny okamih. Na štadióne som počas výstavby nebol, naživo som ho videl až teraz. A musím povedať, že je skutočne krásny. Som hrdý, že máme takýto štadión,“ povedal Ján Švehlík.

Nový štadión je otočený o 90 stupňov oproti pôvodnému, t.j. hlavná tribúna je na mieste, kde na starom Tehelnom poli bol ovál za bránou a veľká svetelná tabuľka. Aké spomienky sa našej legende vynorili pri príchode na ihrisko? „Ťažko porovnávať tento štadión so starým Tehelným poľom. Nový štadión predsa spĺňa európske parametre, je moderný, a tribúny sú hneď po ihrisku, čo je výborné. Obnovili sa mi spomienky na niektoré európske zápasy, ktoré som na Tehelnom poli zažil ako člen realizačného tímu. Keď sme v posledných rokoch hrali v európskych pohároch v Rakúsku či Nemecku, tak mi vždy napadlo, že Slovan tiež potrebuje moderný štadión. A dnes sme sa ho dočkali.“

Okrem bohatých futbalových skúseností je Ján Švehlík držiteľom trénerskej licencie. Futbal teda vníma aj z odborného pohľadu a nešetrí slovami chvály na naše súčasné mužstvo. „Verím, že tak krásne ako tento štadión budú aj výkony, ktorými prilákame ľudí na zápasy. Rovnako verím, že fanúšikovia ocenia kvalitu hráčov, ktorých máme aktuálne v kádri. Teším sa, že aj včera dostali príležitosť mladíci z dorastu. Vždy si pri pohľade na nich spomeniem na seba, keď som v Slovane začínal. Musel som na sebe neustále makať, aby som sa presadil do kádra prvého tímu. Aj mladí hráči musia na sebe neustále pracovať, aby ukázali, že patria minimálne do širšieho kádra.“

Náš vedúci mužstva zažil Tehelné pole ešte za čias federálnej ligy, kde tribúny doslova praskali vo švíkoch a návštevy prekračovali oficiálnu kapacitu. Verí, že slovanisti sa vrátia do hľadiska a podporia belasých. „Osobne som sa nestotožnil s názormi fanúšikov, ktorí odmietali chodiť na Pasienky. Aj tam sme odohrali dobré zápasy. Na novom štadióne to bude určite lepšie, tá atmosféra a akustika je oproti Pasienkom neporovnateľná. Pevne verím, že sa vráti sláva Tehelného poľa s plnými tribúnami a silným Slovanom,“ povedal Ján Švehlík. Ten dostal predčasný darček. Deň pred dovŕšením 69. narodenín sa vrátil na Tehelné pole. „Je to ten najkrajší narodeninový darček. K narodeninám si prajem, aby sa nám darilo a aby naši fanúšikovia zaplnili Tehelné pole,“ uzavrel Ján Švehlík.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Slovan si poistil služby svojho odchovanca.
Filip Lichý na štarte zimnej prípravy.
Vasil Božikov na štarte zimnej prípravy.

Neprehliadnite

Rozhovor s generálnym riaditeľom klubu Ivanom Kmotríkom ml.
Tréner Darko Milanič v rozhovore po skončení jesennej časti.
ŠK Slovan zdolal Žilinu 3:2.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.