Úvod Správy Tehelné pole Tešíme sa z návratu domov

Tešíme sa z návratu domov

Generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml. neskrýval nadšenie z návratu na Tehelné pole.

Domov. Miesto, kde sa cítime najlepšie a ktoré má v živote obrovskú hodnotu. Slovan je doma na Tehelnom poli a včera sa tam vrátil po 3338 dňoch. Nebola to ešte ostrá premiéra ani otvorenie štadióna. Účelom prípravného zápasu s Olomoucom bolo najmä otestovanie štadióna a vyladenie nedostatkov pred ligovou premiérou so Spartakom Trnava.

Po zápase sa pred zástupcov médií postavil viceprezident klubu a zároveň jeho generálny riaditeľ Ivan Kmotrík ml.

Čo vám ukázal tento zápas a ako z pohľadu klubu hodnotíte jeho prínos?

Pre nás bolo kľúčové otestovať štadión a infraštruktúru ešte pred ostrou premiérou s Trnavou. Počas testovacieho zápasu sme získali veľa poznatkov a presne vieme, ktoré veci ešte musíme doladiť. Máme dostatok času, aby sme odstránili všetky nedostatky a na zápas s Trnavou už boli stopercentne pripravení. Musíme ešte zapracovať na ozvučení, bufetoch a dobudovať zázemie. O tom však práve bol tento testovací duel. Jeho prínos je významný, keďže pred súťažnou premiérou máme priestor na to, aby sme odstránili nedostatky a všetko pripravili na sto percent, aby naši fanúšikovia odchádzali po zápase šťastní a spokojní.

Aký to bol pocit, vrátiť sa späť na Tehelné pole?

Bol to výborný pocit. Všetci sme sa už na tento okamih veľmi tešili a sme radi, že Slovan je opäť doma. Teším sa, že sme tento zápas odohrali ešte pred odchodom mužstva na zahraničné sústredenia. Myslím si, že je to pre hráčov záväzok a motivácia, aby sa dobre pripravili na jarnú časť sezóny a na Tehelnom poli zdvihli nad hlavu majstrovský pohár.

Vzhľadom na to, že zápas mal testovací účel, bola k dispozícii obmedzená kapacita. Permanentkári ju zaplnili na maximum...

Medzi súčasnými permanentkármi je veľa fanúšikov, ktorí nás podporovali aj počas náročného obdobia na Pasienkoch. A permanentka je vždy vyjadrením vernosti klubu. Chceli sme sa odvďačiť našim permanentkárom za vernosť a poskytnúť im benefit v podobe tohto prípravného zápasu. Dnes prišlo viac než 2000 divákov, čo je ideálna skupina na otestovanie vstupov na štadión či turniketov.

Kam radíte 16. január 2019 v histórii najúspešnejšieho slovenského klubu?

Radím ho veľmi vysoko, je to predsa návrat domov. Ešte významnejší však bude 3. marec 2019 a ostrá premiéra na novom štadióne. Verím, že premiérový ligový zápas bude dôstojnou oslavou nového Tehelného poľa.

Nový štadión sám o sebe určite prinesie veľkú vlnu záujmu fanúšikov...

Vnímame fakt, že nový štadión bude lákať fanúšikov. Dôležité je ponúknuť im taký komfort, ktorý ich na štadióne udrží a budú sa radi vracať. Potrebujeme hrať dobrý futbal a ponúknuť služby, vďaka ktorým bude fanúšik na štadióne spokojný. Chceme s ľuďmi pracovať tak, aby si k Slovanu na Tehlenom poli vytvorili vzťah a pravidelne navštevovali naše zápasy. Vonkoncom si nemyslíme, že nový štadión sám o sebe vypredá hľadisko. My musíme našou vlastnou prácou ľudí prilákať a urobiť maximum pre ich spokojnosť.

Foto: Šport24.sk, Miro Gasidlo

Slovan TV
Aktuálne novinky
Alen Ožbolt si zopakoval minulý rok.
Názory trénerov po finále Slovnaft Cup-u 2019/20 ŠK Slovan Bratislava – MFK Ružomberok (1:0).
ŠK Slovan Bratislava zvíťazil vo finále Slovnaft Cup-u nad Ružomberkom 1:0.

Neprehliadnite

Informácie o predaji vstupeniek na derby Slovan - Trnava 11. júla o 18:00.
Informácie o predaji vstupeniek na finále Slovnaft Cup-u.
Prémiové priestory určené najmä pre spoločnosti, firmy a korporátnych klientov s najvyššími nárokmi.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.