Úvod Správy Prípravné zápasy V testovacom zápase padlo päť gólov

V testovacom zápase padlo päť gólov

ŠK Slovan Bratislava v príprave prehral so Sigmou Olomouc 2:3.

Nové Tehelné pole zažilo testovací zápas. Slovanisti v ňom privítali Sigmu Olomouc a v dramatickom stretnutí prehrali tesne 2:3. Naše góly strelili Moha a Jurij Medveděv. Zápas sledovalo 2200 divákov, ktorí tak plne zaplnili obmedzenú kapacitu tribún v rámci testovacieho zápasu.

Belasí začali aktívne. Ako prvý pohrozil Moha, ktorý v 9. min prešiel po ľavej strane a tiahlou strelou na zadnú žrď tesne minul olomouckú bránu. Následne po Šporarovom priťuknutí zakončoval z dobrej pozície Rabiu, pri tejto situácii sa vytiahol brankár hostí. V 19. min vypracoval Šporar tutovku pre Čavriča, ktorý sa rútil sám na bránu, no Buchta mu pádom pod nohy zabránil skórovať. Zaslúžená radosť prišla v 26. min po Šporarovom krásnom centri. Na center si vyskočil Moha a hlavičkou k ľavej žrdi strelil prvý gól belasých na novom Tehelnom poli – 1:0. Po polhodine hry kontrovali hostia, Šulla končekmi prstov vyrazil strelu Faltu na žrď a na čiare ratoval Bajrič. Polčas uzavrel prienik Božikova, ktorý našiel na bližšej žrdi Šporara. Náš najlepší strelec však Buchtu zblízka neprekonal.

Cez polčas Martin Ševela frontálne striedal, vymenil celú základnú jedenástku. Mladík Trnovský bol rýchlo v permanencii, skvele vyrazil prudkú strelu Faltu zo strednej vzdialenosti. Zakrátko však už po rohu Jemelka vyrovnal – 1:1. Po hodine hry sa hostia dokonca ujali vedenia, Yunis volejom trafil k pravej žrdi – 1:2. Slovan kontroval dvomi obrovskými šancami. Dražič najprv zoči-voči brankárovi neuspel a Cmiljanič potom po prihrávke Dražiča mieril zblízka nad. Snaha belasých sa dočkala odmeny v 72. min po prieniku Tučeviča, ktorý je v klube na skúške. Tučevič krížnou prihrávkou z ľavej strany našiel na zadnej žrdi Medveděva, a ten sa do prázdnej brány nemýlil – 2:2. Hostia odpovedali šancou Yunisa, ktorý postupoval sám na bránu, Trnovský však výborne zasiahol. V 84. min sa do veľkej príležitosti dostal Dražič, miesto strely si však ešte zasekol obrancu a následne jeho pokus zablokoval obranca. Hostia o svojom triumfe rozhodli v 88. min, keď samostatný únik zužitkoval Zahradníček - 2:3.

ŠK Slovan Bratislava – SK Sigma Olomouc 2:3 (1:0)

Góly: 26. Moha, 72. Medveděv – 53. Jemelka, 60. Yunis, 88. Zahradníček

Návšteva: 2200 divákov

Slovan:

I. polčas: Šulla – Apau, Bajrič, Božikov, Suchockij – de Kamps, Ljubičič – Čavrič, Rabiu, Moha – Šporar

II. polčas: Trnovský – Medveděv, Sadiki, Laczkó, Tučevič – Nono (78. Potoma) – Savičevič, Holman – Jackuliak, Cmiljanič, Dražič

Sigma: Buchta – Jemelka, Kotouč, Houska, Pilař, Falta, Vepřek, Kalvach, Zahradníček, Nešpor, Texl, striedali Lalkovič, Yunis, Zima, Polom, Žifčák