Úvod Správy Prípravné zápasy Šanca v prvom tíme veľkou motiváciou do ďalšej práce

Šanca v prvom tíme veľkou motiváciou do ďalšej práce

Dorastenec Denis Potoma si postupne zvyká na vyššie tempo v mužskom futbale.

Do zimnej prípravy sa zapojili už piati hráči v dorasteneckom veku, pričom po návrate z reprezentačného zrazu sa k tímu pripojí aj David Strelec. Jedným z mladíkov v príprave prvého tímu je ofenzívny stredopoliar Denis Potoma. Osemnásťročný kreatívny futbalista sa vo veľmi dobrom svetle prezentoval v sobotňajšom modelovanom zápase, keď sa blysol dvomi gólovými asistenciami.

Naši mladí hráči si v modelovanom zápase vyskúšali, aký je mužský futbal. Skúsenejší spoluhráči im v rámci tréningov radi podajú pomocnú ruku, ale priamo v hre im nedajú nič zadarmo. „Tento zápas mi priniesol veľa nových vecí čo sa týka rýchlosti a súbojov. Dosť mi to otvorilo oči, na vlastnej koži som zažil, aký náročný je mužský futbal. Získal som ďalšie neoceniteľné skúsenosti a celkovo som si modelovaný zápas užil,“ povedal Denis Potoma po sobotňajšom modelovanom zápase, v ktorom stále na strane víťazov. K triumfu tímu „oranžových“ prispel dvomi asistenciami.

Najmä akcia, keď prešiel po ľavej strane do šestnástky a prihrávkou pred prázdnu bránu ponúkol Andražovi Šporarovi gól ako na podnose, si zaslúži pochvalu. Sám Šporar ešte po stretnutí prišiel k Potomovi a pochválil ho za nezištnú asistenciu. „Pochvala od najlepšieho strelca celej ligy ma veľmi potešila. Pri tej akcii som prešiel cez obrancu a snažil som sa prihrať Andražovi pred odkrytú bránu. Teším sa, že to takto pekne vyšlo,“ usmial sa talentovaný futbalista, ktorý pôsobí v belasom od leta 2014. V staršom doraste vytvoril skvelú dvojicu s Davidom Strelcom. Potoma góly pripravoval, Strelec strieľal.

Potoma si zahral na poste podhrotového hráča, okolo seba mal prevažne hráčov, ktorí na jeseň pravidelne nastupovali – za ním hrala dvojica Ljubičič – de Kamps, na krídlach Dražič s Čavričom a na hrote Šporar. „Vážim si, že tréner mi dal príležitosť zahrať si po boku výborných hráčov. Celkovo mám z tohto zápasu veľmi dobrý pocit. Na ihrisku som urobil maximum a verím, že to aj bolo vidno.“

Naši dorastenci sa v príprave musia vyrovnať so skokom z dorasteneckého do mužského futbalu. V intenzite tréningov problém nemajú, veď tréner staršieho dorastu Vladimír Gála je známy tým, že hráčom dáva poriadne zabrať, aby boli čo najlepšie pripravení na mužský futbal. Čo však herné situácie, keď napríklad Potoma ako ofenzívny hráč chce prejsť cez skúsenejšieho obrancu? „Už sa mi párkrát stalo, že som zvolil kľučku, ktorá bez problémov fungovala v doraste, no skúsenejší obranca ma teraz dokázal zastaviť. Takéto podnety si každý deň ukladám do pamäte a snažím sa z nich poučiť, aby som bol stále lepší a lepší. Skok z dorastu k mužom je citeľný, avšak hovorí sa, že začiatky nikdy nie sú ľahké. Veľmi si vážim túto príležitosť, už len možnosť sedieť v mužskej kabíne je obrovskou motiváciou do ďalšej tvrdej práce,“ dodal Denis Potoma. 

Zaradenie Potomu taktickým zámerom

Bolo skutočne zaujímavé sledovať, ako náš mladík na pozícii „desiatky“ často kombinoval s hrotovým útočníkom Andražom Šporarom a dokonca mu pripravil aj presný zásah. Zaradenie Potomu k „oranžovému“ tímu, kde hralo viac stabilných členov zostavy, bolo taktickým zámerom. „Vedome som zaradil Denisa Potomu na pozíciu podhrotového hráča pod Andraža Šporara. Okolo seba mal hráčov ako Marin Ljubičič, Joeri de Kamps či krídelníkov Dejana Dražiča a Aleksandara Čavriča, ktorí tiež odohrali väčšinu jesene. Denis ukázal veľmi dobré veci v súbojoch jeden proti jednému i kvalitnú finálnu prihrávku. Musí ešte samozrejme popracovať aj čo sa týka fyzickej stránky. Na  pozícii desiatky máme veľkú kvalitu, môže tam nastúpiť Dávid Holman, ktorý včera trénoval individuálne, taktiež tam môžu hrať Dejan Dražič či Ibrahim Rabiu. Konkurencia je vítaná. Denis sa v modelovanom zápase nestratil, ba práve naopak, pozitívne prekvapil. Verím, že to bude preňho i ďalších mladíkov impulz do ďalšej tvrdej práce,“ povedal tréner Martin Ševela.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Prvý zápas odohráme na ihrisku súpera.
ZOSTRIH | FC Struga – ŠK Slovan Bratislava 1:2
K Slovan v odvete 2. kola kvalifikácie Ligy majstrov UEFA zvíťazil v Ohride nad FC Struga 2:1. Belasí nadviazali na domáci triumf 4:2 a postúpili do druhého kvalifikačného kola, v ktorom bude naším súperom slovinský klub NK Celje. Prvý zápas odohráme budúcu stredu v Celje.

Neprehliadnite

V pondelok 22.júla spúšťame predaj na domáci zápas s NK Celje.
ZOSTRIH | FC Struga – ŠK Slovan Bratislava 1:2
K Slovan v odvete 2. kola kvalifikácie Ligy majstrov UEFA zvíťazil v Ohride nad FC Struga 2:1. Belasí nadviazali na domáci triumf 4:2 a postúpili do druhého kvalifikačného kola, v ktorom bude naším súperom slovinský klub NK Celje. Prvý zápas odohráme budúcu stredu v Celje.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.